Quick.Cms v6.0 - recenzja użytkownika na temat nowej wersji

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2015-03-02 08:47

Recenzja naszego partnera grafiQa o Quick.Cms.Ext v6.0. Zrealizował już kilka projektów w oparciu o nową wersję i podzielił się swoją opinią. Poniżej część recenzji:

Wielka szóstka - czyli jest zapowiadany przełom w Quick.Cms
Tej wersji skryptów Quick.Cms nie mogliśmy się doczekać z wielu powodów. OpenSolution zapowiadali. że proces powstawania tej wersji będzie rozciągnięty w czasie. Nie wszystkie dodatki będą dostępne od razu a część z nich zakwalifikowana jako bardziej zaawansowane objawi się w wersji o symbolu EXT +. Po styczniowej premierze Quick.Cms EXT 6 wreszcie pojawiła się wersja, która dopełnia udoskonalone odpowiedniki wszystkich funkcjonalności z wersji 5.5 i , co bardzo mile zaskoczyło, zwłaszcza wiele funkcjonalnych nowości.

Stare dobre skrypty
Do momentu pojawienia się wersji 6, Quick.Cms klasyfikowany był jako CMS do małych stron, wizytówek, ewentualnie średnich serwisów, min ze względu na rodzaj bazy, którą stanowiły pliki płaskie. Zaletą tego rozwiązania, docenianą przez wielu webmasterów, były bardzo niskie wymagania, prostota instalacji bez konieczności zaawansowanego konfigurowania publikowanych skryptów, prosty wręcz intuicyjny interface. W ciągu minuty skrypt można było uruchomić i opublikować w dowolnym miejscu, które spełniało chyba najmniejsze wymagania publikacyjne z wszystkich możliwych CMS-ów. Skrypty były bardzo czytelnie napisane i modyfikowanie ich było czystą przyjemnością.

Co się zmieniło w nowej wersji?
W mojej opinii wszystko, a konsekwencje tych zmian będą ogromne tak dla użytkowników jak i webmasterów. Na szczęście zmiany te w większości są niezwykle pozytywne. Zacznijmy od tego, że...

Cała recenzja na stronie partnera: http://www.grafiqa.pl/wielka-szostka-czyli-jest-zapowiadany-przelom-w-quickcms.html

Do góry
o nas | kontakt