Historia zmian w Quick.CMS do 2.x do 6.x

Dudi77

Avatar: Dudi77

2015-01-19 11:46

Witam.
To mój pierwszy post, więc jeśli błędna kategoria, to proszę o przeniesienie.
Przetrzepałem całe forum i google i nie znalazłem odp. Mam stronę w Quick.CMS 2.4 i chciałem przekonwertować stopniowo do v5.x lub v6.x, ale nie wiem czym się te wersje różnią. Głównie chodzi mi o zmiany i nowe możliwości w panelu admina. Od pewnego czasu wersja demonstracyjna na opensolution.org darmowej edycji Quick.Cms jest "chwilowo niedostępna" ;-) i można tylko zobaczyć demo Quick.Cms.Ext, a to nie to samo.

Czy ktoś wie, gdzie mogę zobaczyć demo znacznie nowszej wersji lub najnowszej darmowej edycji Quick.Cms? Może jakaś historia zmian? Ściągałem konwertery i w nich szukałem inf. o nowościach nowej wersji, ale niestety brak tam jakichkolwiek informacji.

Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem czy zabierać się za konwertowanie i walkę z korektami ścieżek itp., jeśli zmiany w panelu admina nie wiele lub nic wnoszą.

» Quick.Cms v2.x

Damian

Fast-Graphic

Avatar: Fast-Graphic

2015-01-19 12:04

Zmian jest sporo od czasu v2 i myślę, że wart było by poświęcić troszkę czasu na przejście do v6.
Zapoznaj się z listą funkcjonalności: http://opensolution.org/porownanie-systemow-quick.cms-vs-quick.cms.ext.html
Zaplecze możesz sprawdzić na demie wersji ext :http://demo.opensolution.org/Quick.Cms.Ext/?sLanguage=pl i/lub obrać wersję darmową i uruchomić na swoim serwerze.

marcin_k

Avatar: marcin_k

2015-01-19 12:20

A nie da się pobrać skryptu i uruchomić na komputerze w xampp ? Wtedy najlepiej poznasz nową wersję

grafiQa

Avatar: grafiQa

2015-01-19 13:03

Dudi77
Uzyj konwverterow
http://opensolution.org/pobierz,pl,18.html?sDir=Quick.Cms/other
takby uzyskac przynajmniej wersje 4.x a potem uzyj konwertera convert_ext_v4.x_or_v5.x_to_v6.x.
Zmiana jest istotna bo z plikow plaskich przesiadasz sie na inna baze - sprawdz czy serwer Ci obsluguje SQLlite. Wazne tez ze nie wszystko Ci sie skonwertuje ale przy wersji darmowej jest szanasa ze wiekszosc...
Zasadnicza roznica w tych bazach dotyczy wersji jezykowych ktore nie sa juz zupelnie osobnymi bazami. Prawdopodobnie bedzie problem z miniaturami bo w wersji 2x byly inaczej definiowane. Ten problem pojawial sie juz przy konwersji do 3 i 4.
Ale nawet jakbys mial przeklejac podstrony recznie to polecam to rozwiazanie. Faktycznie jest przelomowe i wbrew przyzwyczajeniom - jak kazda zmiana w skryptach OS - na koniec okazuje sie lepsze, prostsze, szybsze itp... Trzeba isc z duchem czasu...czyli HTML5 :)

Jarek

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-19 16:26

http://obrazyolejne.cba.pl/admin.php
login: test@test.com
hasło: test
ps. galerii w oryginale nie ma - tylko lewa i prawa fotka, u mnie jest dorobiona,

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-19 16:29

możesz kasować, tworzyć nowe str. itp. nie przejmuj sie tym że cos mi wykasujesz. Ta strona służy dla mnie tylko do testów.

Do góry
o nas | kontakt