Lista produktów na innej podstronie, a link do ich wyświetlania

dawidxdd

Avatar: dawidxdd

2014-07-10 19:40

Witam,

Umieściłem listę produktów na innej podstronie niż strona główna. Dokładnie -> Dodałem do górnego menu link "Sklep", gdzie zamiast przekierowywać do normalnej statycznej strony, ja dałem mu przekierowanie na sztywno do istniejącej kategorii tj "?akcesoria-ogrodnicze,26".
I teraz tak, zasadniczo to rozwiązanie ma dwie wady:

1. Sztywny link odwołuje się do istniejącej kategorii, więc jeżeli jej nazwa zostanie kiedyś zmodyfikowana, bądź sama kategoria usunięta, to link będzie odwoływał się do nieistniejącej strony.
2. Sztywny link odwołuje się tylko do jednej kategorii, więc nie widać produktów z innej.

I teraz moje pytanie: Czy jest jakiś link/trick , który dynamicznie kierowałby do sklepu, przy czym wymuszałby wstępnie pokazanie produktów ze wszystkich kategorii?

» Quick.Cms v5.x

openzibi

Avatar: openzibi

2014-07-10 20:07

ad1. Przy takim adresowaniu "?akcesoria-ogrodnicze,26" (zawierającym ID strony) możesz dowolnie zmieniać nazwę strony. To jedna z zalet systemów Quick.
Np. "?akcesoria-malarskie,26" = "?akcesoria-ogrodnicze,26"
ad2. Masz Quick.CMS (tak podałeś w pytaniu) czy Quick.Cart czy tez jedno i drugie? Może podasz link do strony?

StudioStrona - rhh.pl

dawidxdd

Avatar: dawidxdd

2014-07-10 20:20

Przepraszam nie sprecyzowałem się: mam Quick.Cart w wersji 5.2.Add

OpenZibi , nie zrozumiałeś chyba do końca problemu.
W menu górnym mam link "Sklep", który nie jest podstroną statyczną, tylko na sztywno odwołuje się (przekierowuje) nim do sklepowej kategorii (jednej z wielu). Na stronie jest jeszcze mało produktów w poszczególnych kategoriach, dlatego obecnie jak klient wejdzie w sklep widzi tylko jeden produkt (bo tylko jeden jest w tej konkretnej kategorii). A ja chcę się dowiedzieć, czy jest sposób na to, aby po wejściu przez ten przekierowujący link klient widział produkty ze wszystkich kategorii, bez filtrowania ich w kategoriach. Przy czym później jeżeli chciałby widzieć tylko produkty z danej kategorii - to kliknąłby sobie w nią.

Jeżeli chodzi o adres, to bardzo chętnie go podam w mniej publiczny sposób. Może skype? czy coś.

dawidxdd

Avatar: dawidxdd

2014-07-10 20:22

Albo inaczej... czy jest możliwość stworzenia kategorii produktów, która wyświetlałaby wszystkie produktu (ze wszystkich kategorii) - olewałby filtrowanie. Wówczas na sztywno linkiem z menu górnego odwołałbym się właśnie do niej = osiągnąłbym ten sam efekt o którym pisze wyżej.

openzibi

Avatar: openzibi

2014-07-10 20:37

Najprostsze i najtańsze rozwiązanie.
Każdy produkt dodajesz nie do jednej ale do 2 kategorii.
np.
- do kategorii A oraz do "kategorii zbiorczej"
- do kategorii B oraz do "kategorii zbiorczej" itd.

StudioStrona - rhh.pl

dawidxdd

Avatar: dawidxdd

2014-07-10 21:17

Faktycznie masz racje, o tym nie pomyślałem :)
Dodam kategorię "wszystkie produkty" i jako drugą kategorię każdy produkt będę przypisywać do niej. Wielkie dzięki :)

grafiQa

Avatar: grafiQa

2014-07-17 12:03

Albo
robisz strone SKLEP,nastepnie do tej strony podpinasz pozostale podstrony z kategoriami.
Wlaczenie opcji "Wyświetl produkty z podkategorii w kategorii głównej" powoduje ze produkty poszczegolnych kategorii widoczne sa od razu na stronie sklep.
Klikniecie w kategorie zanajdujaca sie glebiej zaweza liste produktow do tej kategorii...
Przyklad http://www.kejsy.com.pl/?,21

oczywiscie dodawanie tak jak Twierdzi openzibi jest tez rozwiazaniem jesli tylko chce Ci sie klikac i dublowac umiejscowienie produktow...

Jarek

seb22

Avatar: seb22

2017-12-17 06:52

grafiQa - fajnie i lekko to opisuje
jednak " robisz stronę SKLEP" czyli rozumiem bez zaznaczenia Produkty

" nastepnie do tej strony podpinasz pozostale podstrony z kategoriami", fajnie tylko że z tego co widzę jedynę co z panelu admin można przypisać to stronę nadrzędną lub umiejscowienie w menu.

Czy może ktoś podpowiedzieć co autor miał na myśliv bardziej szczegółowiej w formie instrukcji, jeśli jest to takie proste w QuickCart 6.x jak opis powyżej ?

seb22

Do góry
o nas | kontakt