Strony:

wyswietlanie zdjec w podstronach w poziomie

keybw

Avatar: keybw

2007-05-31 02:51

Serwus!
Jak postapic aby w podstronach zdjecia wyswietlaly sie w poziomie
czyli
123
456
itd
a nie
1
2
3
itd
wersja Quick.Cms.Lite_v1.1_polski

pozdrawiam

» Quick.Cms v1.x

merci

No avatar

2007-05-31 12:40

keybw - otworz plik templates/pages_show.tpl i zmienna $sPhotosList przeklej pod linie:

<div class="txt">$aData[sDescriptionFull]</div>

nastepnie otworz plik templates/default.css i zmien ten fragment:

#photosList{float:right;}

na ten:

#photosList{float:left;}

keybw

Avatar: keybw

2007-05-31 21:46

Dzieki za odpowiedz na obu forach. Jednak problem nie dotyczy po ktorej stronie zdjecia sie wyswietlaja lewej czy prawej, tworzac listy pionowa jedno pod drugim:
1 foto
2 foto
3 foto
4 foto
Chodzi mi oto by wyswietlaly sie
obok siebie w poziomie
1 foto 2 foto 3 foto 4 foto

merci

No avatar

2007-06-01 08:38

keybw - sprobuj w stylach templates/default.css zmienic

#photosList{float:left;}

na

#photosList div{float:left;}

Grzesiek

No avatar

2007-07-27 14:03

a ja mam dodatkowe pytanie jak zmienic zeby zdjecia wyswietlaly sie pod tekstem
zeby najpierw byla zawartosc danej strony/podstrony o pod nia kolejno zdjecia??

z gory dzieki

openzibi

Avatar: openzibi

2007-07-27 14:31

Grzesiek - post wyżej opisała to merci.



----------------------------------------
openzibi - http://www.rhh.pl

Grzesiek

No avatar

2007-07-27 19:17

wybacz ale to widzialem i to mi dziala ale zdjecia wyswietlaja sie obok tekstu a bardziej nawet przed tekstem a mi chodzi o to jak zmienic zeby najpierw byl tekst a dopiero pozniej zdjecia

ps. jesli chodzi o poziome wyswietlanie to dzieki to juz mi dziala ale jak zmienic kolejnosc najpierw tekst ponizej w nastepnym wierszu zdjecia

openzibi

Avatar: openzibi

2007-07-28 13:57

Grzesiek - zobacz 2 pierwsze linijki pierwszego postu merci

Przykład: http://radiomaster.rhh.pl/test_fotopoz/ (link aktywny do poniedzialku)



----------------------------------------
openzibi - http://www.rhh.pl

jantar

Avatar: jantar

2007-09-13 20:21

Witam...

...a czy zdradzi ktoś (pewnie openzibi :))) jak zrobić podobną kombinację ? : http://www.rhh.pl/?p=p_15&sName=Linki---portfolio
Najlepiej jakby miniaturka była pobierana z podstrony do której prowadzi kliknięcie w miniaturkę lub tekst ją opisujący.

openzibi

Avatar: openzibi

2007-09-14 09:39

jantar
1. Tworzysz stronę porfolio
2. Podstrony ustawiasz jako lista ze zdjęciami
3. w pliku templates/pages_list2.tpl zmieniasz link miniaturki (na duże zdjęcie zamiast na treść strony)
4.Tworzysz podstronę ale z wykorzystaniem opcji "przekierowanie na www"
(w starszych wersjach trzeba dla każdej podstrony strony dodawać if'a w pliku index.php


----------------------------------------
openzibi - http://www.rhh.pl

jantar

Avatar: jantar

2007-09-14 21:06

Wielkie dzięki <b>openzibi</b>...

...potestuję, a jak nie wyjdzie to bedę dalej marudził :)

Pozdrawiam...

szmundrok

No avatar

2007-09-21 12:29

u mnie dziala bez zarzutow www.gma.com.pl

www.gma.com.pl

szmundrok

No avatar

2007-11-09 19:17

a jak zrobic to w wersji 2.0. wyswietlaja mi sie zdjecia w pionie a chcialbym zeby w poziomie sie wyswietlaly

siwula

No avatar

2007-11-16 23:10

bez waszej laski doszedlem sam mozna pisac i pisac na forum jak grochem o sciane tylko siano sie dla was liczy z wersji ext pozdrawiam

openzibi

Avatar: openzibi

2007-11-17 09:14

Ja amiałem problem komu odpowiedzieć....
(szmundrokowi vel. siwula? )
A ponadto trewood ma racje.
Z czego ma być finansowana bezpłatna wersja którą szmundrok vel siwula używa w swoim sklepie ?



----------------------------------------
openzibi - http://www.rhh.pl

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2007-11-17 20:19

openzibi - dziekuje za poparcie

siwula - widze, ze w kazdym temacie (a dokladnie 4 tematy) robisz problem oto samo chyba tylko poto by sie zemscic. Jesli nie odpowiada Ci polityka naszego dzialania to po prostu zrezygnuj z uzywania Quick.Cms.
Zrozum, ze pewne rozwiazania sa platne i wbrew naszym interesom jest podawanie jak je zrobic samemu. Kazdy kto zobaczy to forum zauwazy, ze w innych przypadkach staramy sie pomoc jednak ta sprawa nie jest nam na reke.

Jesli uwazasz, ze liczy sie dla nas "siano" tj. pieniadze to w takim razie po co wsparcie dla darmowej wersji narzedzi gdzie wiekszosc odpowiedzi na problemy pochodzi od nas? Po co darmowa wersja? Przeciez jest mnostwo firm, ktore nie bawia sie w wersje darmowe i tez wychodza na swoje to po co sie w to bawic w takim razie skoro sie liczy dla nas "tylko siano"?

Pamietaj, ze bez platnych rozwiazan Quick.Cms'a i Quick.Cart'a by nie bylo juz dawno bo zyc z czegos trzeba. Dajemy narzedzia darmowe ale i tak ludzie beda narzekac i to jest przykre :(

Prosze Cie tez bys na forum staral sie pisac pod jednym nick'iem gdyz jakos te nicki siwula i szmundrok sa ze soba pokrewne. szmundrok ma problemy ze strona www.gma.com.pl a Ty ze strona cosmetic.i365.pl na ktorej jest email do gma.com.pl. Widze, ze nie tylko ja ale i openzibi zauwazylismy to samo.

balik

No avatar

2007-11-19 13:21

Witam openzibi czy możesz jednak napisać jak zrobić żeby zdjęcia były w poziomie

szmundrok

No avatar

2007-11-19 13:57

Szmundrok i siwula to dwie rózne osoby - chociaz blisko.. pracujemy w jednym zespole

Panowie w pełni zgadzam sie odnosnie tego ze udzielenie pewnych informacji jest sprzeczne z Waszym interesem, ale w poprzednich wersjach nie bylo problemu z udostepnieniem tej informacji. Tak jak pisałem poradzilem sobie sam z tym problemem (moze toche na okolo) ale efekt jest taki jaki zamierzalem osiagnac. I nie robie nikomu na zlosc.

p.s. Oprócz tej informacji zawsze dostawałem na forum wyczerpujące wskazówki na temat nurtujacych mnie pytan, za co jestem bardzo wdzieczny zalodze Quick.Cms

Pozdrawiam zespól Quick.CMS - szmundrok

www.gma.com.pl

Kaveri

No avatar

2008-04-26 21:19

Temat podniose z podobnego problemu..

Czym tu jest blokowana funkcja ustawienia miniaturek jednej obok drugiej..?
Wszystko dodalem jak trzeba, sprawdzilem nawet tutejsze instrukcje i nic. Twardo albo z lewej albo z prawej i to przed a nie pod textem, a ja chce miec pod textem i 4szt obok siebie a nie pod soba.. Stylami sie tego nie da obejsc w zadna strone, chyba ze pomijam jakis podplik ktory sobie tym zarzadza poza page_default.tpl i css.

Jakims przypadkiem stawia dwa obok siebie, wybierajac przy ustawieniach polozenia zdjecia wasze prawo i kopie tego ustawienia pod nowa nazwa ale wycentrowac ich juz nie chce, ani tym bardziej dostawic obok jeszcze dwa. Z poczatku myslalem ze to wypunktowanie jest temu winne ale po wywaleniu tych znacznikow i wstawieniu tego w div lub p dzieja sie niebotyczne szopki..

Bardzo bym prosil o jakas pomoc w tej kwestii, chocby o naprowadzenie na dobry szlak..

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2008-04-28 07:43

Kaveri - wg mnie to tylko kwestia styli. ustawisz style tak by zamiast jedno pod drugim to wyswietlalo sie obok za pomoca zastosowania float:left; i tyle ... Najlepiej wywal wszystkie style do wyswietlania po lewej i po prawej a nastepnie zacznij dodawac na nowo dla typu np. 1

Strony:
Do góry
o nas | kontakt