Usunięcie znaku "?" z linku

Przem

Avatar: Przem

2012-04-05 13:12

Witam, mam już kilka sklepów na skrypcie quick.cart i jakiś czas temu zacząłem pozycjonować strony, lecz niestety linki nie podobają się google i czy może ktoś ma pomysł jak usunąć z linków znak "?" aby linki były bardziej przyjazne dla googli? z góry dziękuję za pomoc.

» Quick.Cart v4.x

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-04-05 14:05

1. Jest dodatek seoLinks ale niestety na razie tylko dla Quick.Cms. W ciagu miesiaca prawdopodobnie pojawi sie taki do Quick.Cart. Tyle, ze ten dodatek ciagle ma ? ale znow nie ma id w linku wiec jest bardziej przyjazny

2. Quick.Cart.Ext posiada linki przyjazne z html'em w nazwie np. 1,argent.html ale to juz platne rozwiazanie

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2012-04-05 21:22

Trewood byście mogli zrobić ten SeoLink tak żeby nie było i tego znaku zapytania tam?, bo nazwa bardziej mi pasuje SeoLIteLink, zastanawiam się cały czas po co daliście ten znak "?" w linkach, wszystkie darmowe CMSY maja ładniejsze linki bez zbędnych pierdół, mam na to sposób, ale jak zmienię teraz linki to posypie mi się pozycja w Googlach, bym musiał przekierowywać wszystkie adresy. Te cyferki nie szpecą tak adresu jak ten głupi znak "?" zróbcie coś z tym jeśli możecie. Niech płatna wersja ma sobie końcówkę .html ale we free zlikwidujcie chociaż ten przedziwny znak z adresu.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-04-06 08:45

oj euphoria oj euphoria:
http://demo.opensourcecms.com/cmsmadesimple/
http://demo.opensourcecms.com/wordpress/
http://demo.opensourcecms.com/joomla/

Najpopularniejsze na swiecie CMSy nie maja tego co ty chcialbys zapewne by bylo w standardzie. Owszem sa dodatki, ktore robia linki przyjaznymi ale to wymaga po pierwsze .htaccessa i wlaczonej opcji mod_rewrite na serwerze co nie wszystkie serwery maja.

Po co ludziom by byl potrzebny .html w wersji platnej skoro w darmowej maja juz wszystko.

Przem

Avatar: Przem

2012-04-06 12:31

niestety ja właśnie przerzucam się ze swoimi sklepami na wordpress z dodatkiem rozwijającym do sklepu, ponieważ co prawda domyślnie są ustawione tak samo linki ze znakiem "?" ale w panelu administratora za darmo jest udostępniona funkcja "przyjazne seo" i wystarczy wybrać jeden ze schematów lub dopisać swój (co wiąże się z napisaniem dosłownie 10 znaków) jak to ma wyglądać i wszystko jest w porządku. trochę pracy będzie z przerzucaniem wszystkich sklepów, zwłaszcza że produktów mam wiele, ale google dużo chętniej (i w ogóle) pozycjonują sklepy z przyjaznymi linkami, o czym sam się już przekonałem.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-04-06 12:52

Przem - powodzenia :) google tez niestety nie lubi zasmiecenia kodu. Co prawda akurat wordpress nie jest w tej kwestii tragiczny ale posiada moim zdaniem gorszy stosunek tresci do kodu HTML niz Quick.Cart a tymbardziej Quick.Cms.

I owszem mozna sie pomeczyc i wyczyscic kod. Tak samo jak mozna pomeczyc sie z Quick.Cart'em i zrobic rewrite'y.

Jak to sie mowi ... nie ma idealow

Przem

Avatar: Przem

2012-04-06 15:17

Nie mam nic przeciwko skryptowi quick.cart, w moim przypadku akurat te funkcje dostępne w wersji za free są wystarczające, jedno co mnie męczy to ten znak "?". Nie potrzebuje tak rozbudowanej płatnej wersji i tak większość funkcji jest mi zbędna. Czy nie możecie pójść na rękę nielicznym jednostkom i podać sposób zlikwidowania tego znaczka "?". Wszak w płatnej wersji jest jeszcze tyle funkcji do zaoferowania, że na pewno nikt się nie obrazi za udostępnienie tej informacji.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-04-06 16:35

http://opensolution.org/Quick.Cart/forum/przyjazne-linki,7765.html - tu cos ludzie czarowali w tym temacie. Jesli znasz sie troche na .htaccess'ach to zrob sobie cos takiego albo zlec komus by takie cos zrobil dla Ciebie. Nie chce bronic Cie przed zmiana na wordpressa bo on napewno ma sporo zalet i napewno dla niektorych rzeczy warto. Ale jesli najwazniejszym powodem sa przyjazne linki to mysle, ze nie warto.

Jesli masz w sklepie sporo produktow to zastanow sie czy nie lepiej zaplacic jakiemus programiscie pewnie gdzies z max 200 zl by Ci zrobil przyjazne linki skoro nie chcesz QC.Ext niz meczyc sie w przenoszenie danych. To tez jakis koszt i praca.

Bodajze trzykas takie cos zrobil za darmo i mozesz sprobowac sie z nim skontaktowac by takie przyjazne linki dopasowal do Twoich sklepow.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2012-04-06 21:33

bez html-przyjazne linki w w CMSv3, myślę ze nie będziesz miał problemu dostosować to do CARTv4

.htaccess

RewriteEngine On
RewriteRule (.*)-([0-9]),(.*)$ index.php?$1,$2,,,$3 [QSA,L]
RewriteRule (.*)-([0-9]+)$ index.php?$1,$2 [QSA,L]



plik pages.php
linia 169

$aData['sPages'] = countPages( count( $aExp ), 1, $iPageContent, $this->aPages[$iPage]['sLinkName'].'', null, null, null, MAX_PAGES );

linia 303

$this->aPages[$aExp[0]]['sLinkName'] = $sLanguageUrl.change2Url( $sUrlName ).'-'.$aExp[0];

z html
1. pages.php linia 169

$aData['sPages'] = countPages( count( $aExp ), 1, $iPageContent, substr($this->aPages[$iPage]['sLinkName'], 0, -5).'', '.html', null, null, MAX_PAGES );


2. pages.php linia 303

$this->aPages[$aExp[0]]['sLinkName'] = ''.$sLanguageUrl.change2Url( $sUrlName ).'-'.$aExp[0].'.html';


3. reguły htaccess

RewriteBase /katalog_qcms
RewriteEngine On

RewriteRule (.*)-([0-9]),(.*)\.html$ index.php?$1,$2,,,$3 [QSA,L]
RewriteRule (.*)-([0-9]+)\.html$ index.php?$1,$2 [QSA,L]


dotyczy to nowego czystego qcms 3.0 lite

Przem

Avatar: Przem

2012-04-07 18:28

euphoria-art dzięki za podpowiedź, sposób działa faktycznie w 100%, jednakże tylko dla stron, a linki produktów pozostają nie zmienione i dodatkowo gdy chcę przejść do produktu to link produktu jest łączony z linkiem zwykłej strony i nie działa np. po przejściu ze "strona-1" do "produkt-1" otrzymuję takowy link "strona-1?,1,produkt-1" i sklep przestaje działać, próbowałem coś pokombinować w kodzie w pliku "products.php", niestety jestem zbyt słaby aby coś skutecznie samemu zdziałać.

K@mil

Avatar: K@mil

2012-06-14 14:09

Witam :)
Odkopuję trochę.

Znalazł się jakiś prosty sposób na usunięcie tylko tego znaku zapytania?
Cyferki mi nie przeszkadzają, ale ten znak "?" bardzo :)

Dziękuję z góry!

bamboleo

Avatar: bamboleo

2013-11-23 13:04

Minął rok więc jak też odkopuje Jak wyżej :P Dziękuje za wszelkie porady

Bamboleo

patefoniQ

Avatar: patefoniQ

2014-01-11 23:02

A ja odkopię i zapytam o coś innego. Jak zrobić, by domyślnie przy tworzeniu strony, automatem zaznaczała się opcja "przyjazne linki". Używam dodatku do wersji darmowej.

pozdrawiam

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2014-01-12 12:33

W plikach templates/admin/products-form.php oraz templates/admin/pages-form.php znajdź linię:

<?php echo throwYesNoBox'iShortLink', isset( $aData['iShortLink'] ) ? ); ?> 


i zamień 0 na 1

Zakładam, że masz wersję Quick.Cart v6.2, v6.3

simlution.org

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2014-01-12 20:22

selekcjoner :P

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2014-01-12 21:07

ok :) Tak naprawdę po instalacji dodatku jeśli tworzysz nową stronę to krótki link jest domyślnie zaznaczony.
To co napisałem może być pomocne w przypadku kiedy będziesz chciał stronom już istniejącym również zaznaczyć krótki link, to wtedy po zmianie którą podałem wystarczy tylko wejść w stronę czy produkt i kliknąć od razu zapisz, bo checkbox od razu będzie się zaznaczał. Tyle,ze wtedy nie będzie można go już odznaczyć.

simlution.org

wo

Avatar: wo

2015-03-25 07:12

Mam starsza wersje Quick Cart (5.2) i chciałbym wiedzieć gdzie znajduje się zawartość templates/admin/pages-form.php w starszej wersji chodzi konkretnie o fragment

$sFilesList null;

z góry dziękuję za pomoc

Zygfryd

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2015-03-25 14:35

pages-form.php to 2 pliki:
templates\admin\pages.tpl
actions\admin-pages.php
Ten kod mógłby być w tym drugim.. (ale raczej go nie ma)

simlution.org

Do góry
o nas | kontakt