Problem ze sklepem po przejściu na PHP 4.4.2

Kuba

No avatar

2006-01-30 21:42

U mnie podobny problem na wszystkich wersjach - nie można sfinalizować transakcji. Serwer na home.pl

yerv

No avatar

2006-01-30 22:15

treewood - nie działa, mój .htaccess wygląda tak i strona ciagle przy Zamówienie - adres i sposób dostawy URYWA SIĘ przy polu Kod pocztowy:

<IfModule mod_php5.c>
php_flag register_globals off
</IfModule>
<IfModule mod_php4.c>
php_flag register_globals off
</IfModule>
<IfModule mod_php3.c>
php_flag register_globals off
</IfModule>

yerv

No avatar

2006-01-30 22:38

Napisałem do Admina z home.pl, przesyłam mu wnioski z tej strony, podam mu też linka, wiec może wpisujcie tu nazwy swoich kont...

Jery

Avatar: Jery

2006-01-30 22:51

treewood - przestawiłem na swoim koncie w home.pl register_globals na OFF ale niczego to nie poprawiło. Adresy obu sklepów i nowej konfiguracji bez zmian - do sprawdzenia.

Od admina home.pl dostałem takie oto rady - cytuję:

Dla PHP 4.4.2 najważniejszą zmianą w interpreterze jest usunięcie poważnego błędu dotyczącego referencji. Jeśli referencje były używane w niewłaściwy sposób, mogło to powodować we wczesniejszych wersjach PHP dziwne zachownie (z powodu nadpisywania wykorzystywanych obszarów pamięci nowymi danymi). Błędy te nie zawsze się objawiały i w części przypadków skrypty mogły pracować poprawnie.

Jednym z efektów poprawki, jest możliwość pojawienia się ostrzeżenia (E_WARNING) o nieprawidłowym użyciu referencji. Serwery home.pl domyślnie wysyłają ostrzeżenia na standardowe wyjście (do przeglądarki klienta), jeśli takie ostrzeżenie pojawi się przed wysłaniem przez skrypt nagłówków (np. przed zainicjowaniem sesji) spowoduje to pojawienie się kolejnych ostrzeżeń.

W tym wypadku co prawda ostrzeżenie nie jest generowane więc może problem leży gdzie indziej...

yerv

No avatar

2006-01-30 22:51

http://www.php.net/ChangeLog-4.php#4.4.2

mario

No avatar

2006-01-30 23:28

Ja również kontaktowałem się z adminami home.pl - wiedzą już o tym problemie.
Mają sprawdzić i powiadomić użytkowników, co jest powodem i jak ew.
rozwiązać problem. Ich infolinia (24h) to: 0801 88 55 55.
Jak będę miał jakieś wieści napiszę.

pzdr. Mariusz
mariusz@zaproszenia.net

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-31 06:32

Jery - jak pisalem ... testowalem na windzie i linuksie (przyklad macie) z php 4.4.2 ... orinoco tez testowal na 4.4.2 i nie bylo problemow. zauwazcie, ze nikt z naszych "anglojezycznych" kolegow nie informuje o tych problemach i jakos dziwnym trafem pisza to osoby posiadajace serwery na home.pl

witaj.net

Adzio

No avatar

2006-01-31 11:20

dostalem takie info od admina z home.pl:

"Powodem wystepowania wskazanej sytuacji okazala sie nasz implementacja UltraCGI, ktora zostala wylaczona dla Panstwa konta.Obecnie nadal sprawa jest przez nas badana i w momencie zakonczenia diagnozowania bledu, mechanizm UltraCGI zostanie przywrocony."

Adzio

mario

No avatar

2006-01-31 13:17

Adzio - dostałem to samo :) Już jest ok. Świetnie, że wszystko tak szybko się rozwiązało :)

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-31 15:26

mario - szkoda, ze takie bledy wychodza po stronie providera. sam osobiscie sciagalem wersje php 4.4.2 do windowsa i do linuksa by sprawdzic przyczynie nie dzialania :(

yerv

No avatar

2006-01-31 15:42

tak jest. dostałem taka samą inf. wszystko działa.

orinoco

No avatar

2006-01-31 19:49

Jeszcze w kwestii serwerów home.pl - nie wiem jak jest teraz, nie chce mi się sprawdzać (niech to zrobią zainteresowani), ale serwery w home to nie Apache lecz jakaś własna autorska konstrukcja. To tez może mieć znaczenie.

Countach

No avatar

2006-02-01 17:14

Ja zgłosiłem problem w pomocy technicznej home.pl i już wszystko działa OK.

Do góry
o nas | kontakt