Strony:

Problem ze sklepem po przejściu na PHP 4.4.2

Countach

No avatar

2006-01-28 09:13

Na moim serwerze zaktualizowali wczoraj PHP do wersji 4.4.2. Sklep przestał działać poprawnie. Po wybraniu produktów i przejściu do koszyka strona ładuje się tylko w części: http://www.icpnet.pl/~jdp/kagra.jpg
Bardzo proszę o pomoc jak temu zaradzić.

Jery

Avatar: Jery

2006-01-29 23:24

Potwierdzam - u mnie jest to samo. W wersji 4.4.2 koszyk sie wyświetla co prawda poprawnie ale już na ekranie finalizacji zamówienia wyswietla się tylko górna część. Nie mam możliwości powrotu do poprzedniej wersji interpretera. Heeelp !!!

orinoco

No avatar

2006-01-30 05:41

Jesteście pewni, że ma to związek z wersją PHP? Ja też używam 4.4.2 i problemów żadnych nie ma.
Podajcie linki do tych stron zamiast zrzutów ekranowych to moze coś się zaradzi. Zwykle takie problemy powstają przy nieumiejętnej edycji plików szablonu .tpl

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-30 06:28

Countach - jesli to naprawde wina braku wspolpracy QC i PHP 4.4.2 to pobierz sobie wersje QC 1.1. Mam nadzieje, ze ta wersja sie sprawdzi.
QC 0.3.1 jest juz nie rozwijana wiec watpliwe bedzie znalezienie rozwiazania dla Twojego problemu dla tej wersji

Jery

Avatar: Jery

2006-01-30 12:15

Zainstalowałem od nowa czyste wersje QC w poprzedniej wersji (www.ekochem.home.pl/qc0) oraz w wersji 1.1 (www.ekochem.home.pl/qc1) i efekt jest ten sam. A więc nie własne modyfikacje zawiniły. W wersji 1.1 ekran finalizacji zamówienia w ogóle nie przychodzi. Również w panelu administracyjnym nie przychodzi ekran potwierdzenia dodania kategorii, kuriera i produktu chociaz sama operacja jest wykonywana poprawnie. Home.pl to poważna firma hostingowa a ich admin wyklucza problem z ich strony. Przed zmianą wersji PHP oba sklepy działały bez zarzutu. Orinoco - gdzie masz zainstalowany swój sklep ? Może przyczyną twego szczęścia jest inna konfiguracja php ? Konfiguracja home.pl a zarazem mojego konta dostępna na www.ekochem.home.pl/php_info.php.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-30 16:08

jerry - sciagne w takim razie php 4.4.2 i potestuje. mam nadzieje, ze to wina jedynie pewnej specyficznej konfiguracji na home bo inaczej to troche dziwne, ze php ciagle 4.4.x a raz dziala a raz nie. ewentualne poprawki beda wprowadzone w wersji QC 1.2, ktory pewnie wyjdzie koncem lutego

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-30 16:27

jerry - i przetestowalem ... register_globals OFF a reszta na ustawieniach standardowych i dziala poprawnie...

orinoco

No avatar

2006-01-30 16:45

Mój serwer to http://localhost ;) więc raczej z zewnątrz się tego nie da obejżeć...
A serwer w sieci chodzi na starszej wersji PHP więc nie mogę być miarodajny.
Ewentualne różnice w działaniu PHP mogą wynikać z systemu operacyjnego, ale czy ja wiem...
Temat otwarty.

Treewood - w jakim środowisku testowałeś? Linux, Windows, inne?

yerv

No avatar

2006-01-30 17:10

Nie, to ewidentnie wina nowego php... Dostałem wiele maili od klientów ze sklep źle funkcjonuje w fazie podawania danych... www.yervita.home.pl ... co ja mam teraz zrobić? wstrzymać działalność? ehh...

Adzio

No avatar

2006-01-30 18:13

Witam,

problem mam taki sam.

Sklep na home.pl nie działa prawidłowo.
Te same pliki skopiowane na konto w strefa.pl - wszystko jest ok.

Wiem, że tych usługodawców różni wersja PHP.

Adzio

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-30 18:26

orinoco - sprawdzalem na windows'ie ... bycmoze to jakis bug w php 4.4.2 tak jak to bylo w przypadku generowania miniaturek w wersji 4.3.10 albo 4.4.0 bodajze i tez bylo troche tematow z tym zwiazanych na tym forum.

witaj.net

Adzio

No avatar

2006-01-30 18:37

Znowu ja - wersja 1.1 dziala ok na strefie.pl a na home.pl jest źle...

Adzio

mario

No avatar

2006-01-30 19:38

Mam to samo :(

adres: slub.info.pl - wywala się przy próbie finalizacji koszyka

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-30 20:37

czy wszyscy posiadacie strony na serwerze home.pl ? bo moze to zla konfiguracja home.pl a nie php

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2006-01-30 20:48

czy ktos ma mozliwosc kontaktu z adminami home, moze maja jakas niestandardowa konfiguracje, na pewno moga to sprawdzic w errorlogach

openzibi

Avatar: openzibi

2006-01-30 20:53

Zauwazyłem że home.pl oferuje 2 wersje php 4.4 oraz 5.
Moze powyższa informacja pomoże "domownikom" .

My pracujemy na 4.3.10. Testujemy od dzisiaj php5.
Na razie wszystko ok. i jeżeli nic nie wyskoczy to przejdziemy na "piątkę".

open.rhh.pl

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-30 20:58

openzibi - kiedys testowalismy qc na 5-ce i smigal

openzibi

Avatar: openzibi

2006-01-30 21:03

treewood - wiem i dlatego może wyjściem z problemu na home.pl
jest wybranie wersji php5. (niestety nie mam kontaktu z adminami home.pl).

open.rhh.pl

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-30 21:06

Dorwalem w koncu serwer linuksowy i windowsowy z php 4.4.2 i na obu serwerach Quick.Cart v1.1 dziala bez zarzutu.

Oto dowod - adres:
http://witaj.net/qc/

PhpInfo dostepne pod adresem:
http://witaj.net/qc/phpinfo.php

openzibi

Avatar: openzibi

2006-01-30 21:23

treewood - Te dwa tiry laptopów które tam zamówiłem to oczywiście test...
Najkrócej mowiąc: proces zamówiemia -ok., wyswietlanie zdjęć -ok. wyszukiwanie - ok.

open.rhh.pl

Strony:
Do góry
o nas | kontakt