jak ustawić menu aby podkategorie pojawiały się po lewe

Adam

No avatar

2006-01-27 12:22

Witam, Poradziłem sobie z drobną przebudową sklepu -znajdując odpowiedzi na forum. Chciałbym tylko aby menu kategorii które umieściłem po lewej stronie sklepu (tam gdzie do tej pory były produkty)
było rozbudowane o podkategorie.

np.
MENU:
o nas
kontakt
oferta
|--- oferta 1
|--- oferta 2
|--- oferta 3
produkty
partnerzy

Mam nadzieję że w miarę jasno opisałem sytuację.Obecnie pod kategorie są umieszczone po prawej stronie a ja bym je chciał w lewym menu.

Proszę o podpowiedź w którym pliku mam to określić.

Pozdrawiam
Adam.

Adam

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-27 12:29

Adam - byloby z tym troche roboty. Jesli chce by to byl sklep to bedziesz musial z tym porobic modyfikujac plik "templates/contents_menu.tpl" oraz style "templates/default.css" a takze, przenoszac zmienna "$sContentsMenu" w pliku "templates/page.tpl" do menu wyswietlajacym sie po lewej stronie kolo zmiennej "$sCategoriesMenu" (tez w pliku page.tpl).

Jesli jednak nie zalezy ci do konca na sklepie a chcesz zrobic jedynie prezentacje produktow to mysle, ze nasze narzedzie Quick.Cms rozwiaze ten problem. Wiecej informacji na stronie www.opensolution.org

Adam

No avatar

2006-01-27 12:44

treewood w moim templates niema plików o których piszesz !

mam Quick Cart wersję 0,3,1

sądzę że jesteśmy już blisko...

Adam

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-27 12:45

Adam
1. Sugeruje update do wersji 1.1 (troche bug'ow poprawionych)
2. Jesli juz nie chcesz robic update to page.tpl bedzie to head.tpl a contents_menu.tpl bedzie contents_list.tpl

Adam

No avatar

2006-01-27 12:48

czy zmienna $sContentsMenu będzie miała swój odpowiednik w mojej wersji czy będzie nie zmienna ?

dziękuję za szybką odpowiedź

Adam

Adam

No avatar

2006-01-27 12:50

czy jeśli przeniosę mój styl (template) który zmodyfikowałem z wersji 0,3,1 do wersji 1,1 będzie działał w nowej wersji ?

Adam

Adam

No avatar

2006-01-27 13:18

niestety opisany sposób nie działa

Adam

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-27 13:50

Adam - napewno dziala gdyz juz nie raz takie cos robilem. Trzeba jednak odpowiednio modyfikowac plk "contents_list.tpl" i wstawic zmienna w odpowiednie miejsce (podawalem).

Sugeruje przejscie do wersji 1.1. Opis przejscia jest na stronie:

Adam

No avatar

2006-01-28 18:38

treewood -to poprostu nazwa była nieodpowiednia !!
zamiast $sContentsMenu które wklejałem gdzie popadnie trzeba było wstawić w pliku contents_list.tpl zmienną $sSubcategories

<!-- BEGIN LIST_LIST_SUB -->
$sSubcategories
<!-- END LIST_LIST_SUB -->



wielogodzinne szperanie w kodzie daje czasami niezłe efekty. QC to naprawdę niesamowite narzędzie !!! gratuluję pomysłu !!!

jeśli ktoś byłby zainteresowany moim rozwiązaniem chcętnie to wyślę mailem.

treewood chcesz zobaczyć jak przerobiłem twój QC ? może nie dorówna QCMS'owi ale jako wersja lite się sprawdza :-)

cała magia tkwi w template...

amojsak@op.pl

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-28 22:08

Adam - w wersji 0.3.1 pomylilem sie nazwa zmiennej powinna sie nazywac "$sContentSites" a nie "$sContentsMenu".

Moim zdaniem najlepsze rozwiazanie to wstawienie zmiennej "$sContentSites" pod zmienna "$sMenuCategories" w pliku templates/default/head.tpl

Niestety troche sie pozmienialo od wersji 0.3.1 i czasami bede musial jednak siegnac do kodu starszych wersji :(

Adam

No avatar

2006-01-30 09:37

treewood -to działa ale mam jeden mały defekt. wyświetla mi dwa razy te same podkategorie !! HELP !! zmieniłem tylko wpis w hed.tpl i contents_list.tpl czy wpisałem coś nie tak ?

np:
oferta
|--- oferta 1
|--- oferta 2
|--- oferta 3

|--- oferta 1
|--- oferta 2
|--- oferta 3

Adam

Adam

No avatar

2006-01-30 11:27

treewood jak wklejam twoim sposobem $sContentSites w head.tpl to totalnie nic się nie dzieje. dopiero jak w content_list.tpl wkleję zmienną $sSubcategories -kategorię są po lewej stronie wraz z podkategoriami.

wiem że to może jakaś błachostka ale wystarczy mi tylko sposób na zlikwidowanie tego zdublowanego wyświetlania.

to naprawdę już wszystko co mi potrzeba...

Adam

Adam

No avatar

2006-01-30 13:47

jeśli wpiszę $sSubcategories w content_list.tpl to podkategorię są po lewej dokładnie pod nazwą kategorii głównej ale są zdublowane.

jeśli wcisnę $sSubcategories w head.tpl (i usunę ten wpis z content_list.tpl) to podkategorie pojawią się na dole menu pod kategoriami głównymi ale już nie są zdublowane !!

dlaczego tak się dzieje ?

Adam

Do góry
o nas | kontakt