Wybor rozmiaru na produkcie czy sie da?

Jaras

No avatar

2006-01-19 15:41

Witam
Chce zrobic sklep z koszulkami i czy da sie zrobic aby po kliknieciu na produkt mozna bylo wybrac rozmiar koszulki ktory chce sie kupic?
Bo gdy nawet zrobilem podkategorie z rozmiarami to jak sie sklada zamowienie to w zamowieniu jest tylko nazwa bez subkategori i nie wiem o jaki rozmiar komus chodzilo.

Wiec jalepszym rozwiazaniem by bylo aby na produkcie byla rozwijana rozmiarowka M,L,XL i user sobie wybiera po czym dodaje do koszyka no i po zlozeniu zamowienia widze w panelu o jaki rozmiar komus chodzilo.

Jeszzce jedno pytanie czy mozna wpisac ilosc sztuk kazdego towaru i jak zejdzie ze stanu magazynowego to znika ze strony.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-19 15:48

Jaras
jesli chodzi o rozmiary to od tego jest wtyczka attributes

jesli chodzi o sztuki ze stanami magazynowymi to niestety nie ma takiej wtyczki, ktora by to obslugiwala w taki sposob by schodzily ze stanu produkty o wybranym rozmiarze

Zachecam do przegladniecia oferty wtyczek dostepnej pod adresem:

orinoco

No avatar

2006-01-19 21:02

Krytyczna uwaga do wtyczki attributes - można zdefiniować wyłącznie atrybuty globalne, odnoszące sie do WSZYSTKICH produktów. Jest to wygodne jeśli atrybutów jest zaledwie kilka, sprawa komplikuje się, jesli towary moga mieć podobne atrybuty (ale nie takie same i z różnym wpływem na cenę) i tych towarów jest dużo.
To znaczy, że jeśli atrybutem dla koszulki będzie rozmiar to definiujesz atrybut rozmiaru i po sprawie.
Jesli natomiast w sklepie jest dużo rozmaitych towarów, w różnych wersjach (rozmiarach, kolorach, gatunku, opakowaniach itp.) to już robi sie wielki bałagan i wtyczka jest bezużyteczna.
Np. sprzedaję karmy dla zwierząt - jedna jest pakowana w worek 1 kg, kartonik 0,4 kg i wiadro 3 kg. Definiuję atrybut "opakowanie" i różnice w cenie. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że takich różnych produktów mam kilkadziesiąt, a atrybut "opakowanie" już wykorzystałem, a do innych towarów ceny nie będą pasowały. I co dalej?
Bardzo słabo przemyślane to rozwiązanie, może dobre gdy się sprzedaje 10 koszulek na krzyż i każda różnica w rozmiarze oznacza też tą samą różnicę w cenie.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-20 15:04

orinoco - trzeba pamietac, ze Quick.Cart to rozwiazanie wlasnie dla malych sklepow tam gdzie jest 50, 100 produktow.

Problem mozna rozwiazac tak, ze definiuje sie atrybuty dla danej kategorii produktow a dodajac produkt i wybierajac dla niego kategorii wtedy dopiero sie widzi tylko wybrane atrybuty. To jednak troche komplikuje sprawe.

Jaras

No avatar

2006-01-22 19:40

wiesz w slepie z koszulami cena rozmiaru M a XXL sie raczej nie zmienia :)

wasnie chodzi mi tylko zeby byl wybor rozmiaru no i zeby w panelu admina przy zamowieniu sie pokazywalo jaki rozmiar ktos zamowil

Jaras

No avatar

2006-01-22 20:40

treewood powiedz mi czy ten plugin samemu sie instaluje czy to wymaga jakis wiekszych zmian w kodzie?

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-22 20:40

jaras - to od tego jest wtyczka attributes

witaj.net

Jaras

No avatar

2006-01-22 20:49

no zrozumialem ze to jest wtyczka :)

ale pytam czy wystarczy dograc kilka plikow(wtyczki) i po sprawie czy trzeba jeszcze cos przerabiac w plikach ktore juz sa na serverze?

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-22 20:52

jaras:
1. sciagnij wtyczke i przeczytaj instrukcje instalacji to sie dowiesz
2. z wlasnego doswiadczenia wiem, ze trzeba przerabiac troche w kodzie ale nie jest to trudne

witaj.net

Jaras

No avatar

2006-01-22 20:54

podaj linka skad moge sciagnac

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-23 15:48

jaras - dzial download -> http://opensolution.org/download/

witaj.net

Do góry
o nas | kontakt