problem z mailem - wylaczona funkcja mail()

FairFaX

No avatar

2006-01-03 12:38

Mam powazny problem w zwiazku z korzystaniem z quick.cart'a. Serwer z ktorego kozystam ma wylaczona funkcje mail(), przez co sklep nie wysyla zamowien ani miali. Administrator napisal mi, ze nie moze jej wlaczyc ze wzgledow bezpieczenstwa. W jaki sposob zrobic by sklep zaczal wreszcie dzialac.
Aministratow wyslal mi jakis skrypt ktory zekomo zastepuje funkcje mail, ale niestety niewiem jak go wykozystac... dopiero zaczynam zabawe z php.
Prosze o pomoc

FairFaX Design

FairFaX

No avatar

2006-01-03 12:38

p.s. link do sklepu:

FairFaX Design

orinoco

No avatar

2006-01-03 16:09

Najprostsze rozwiązanie zmień admina lub dostawcę usług. Oczywiście można całą wysyłkę poczty napisać w PHP (lub użyć owego skryptu, który dostałeś), lecz nie jest to zadanie dla początkującego.
Płacisz więcej za konto niż 100-150 złotych?

FairFaX

No avatar

2006-01-03 17:55

Gdybym tylko mogl zmienic dostawce to bym to juz dawno zrobil. Ale konfiguruje sklep dla znajomego, ktory bez konsultacji ze mna wykupil taka domene i od razu serwer.
Troche szperalem w kodzie qc, ale nie moge znalesc miejsca gdzie uzywana jest ta funkcja. Gdybym to wiedzial to moze moglbym cos poprobowac pogrzebac i wymyslic.

FairFaX Design

orinoco

No avatar

2006-01-03 19:54

Jest użyta kilka razy, zapuść przeszukiwanie treści pod kątem wystąpienia ciągu mail( i masz na tacy.
Widzę dwa rozwiązania - zapłacić komuś kto wie jak to zrobić lub mimo wszystko zmienić operatora. Active24 jest i tak dość drogi, a stawianie takich ograniczeń na samym początku nie rokuje dobrze na przyszłość, za chwilę wyskoczy problem z czym innym, a admin podeśle Ci inny genialny skrypcik. Przerabiałem taki rzeczy wielokrotnie.
Blokowanie dostępu do poczty z poziomu skryptów jest żałosne.
Jak się zdecydujesz na zmianę operatora mogę przedstawić korzystniejszą ofertę.

FairFaX

No avatar

2006-01-03 20:58

Dziekuje za rady.
Osobiscie kozystam z uslug innego operatora, ktore osobiscie moge pochwalic. Gdyby to ode mnie zalezalo to juz dawno bym zrezygnowal z tego operatora.
Postaram sie jakos sobie poradzic z ta funkcja. Szukalem fragmentow z ciagiem mail(), ale, albo moj system jest jakis lewy, albo cos innego, ale zabardzo w plikach zrodlowych nie mogem znalesc wykozystania tej fukncji.
Bede probowal to jakos przeskoczyc, a jak mi sie nie uda to bede musial kogos wynajac do tego.

FairFaX Design

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-01-03 21:06

funkcja mail() wykorzystywana jest w:
- core/orders.php w funkcji saveOrder( )
- core/other.php w funkcji sendEmail( )

witaj.net

FairFaX

No avatar

2006-01-05 19:20

Jak narazie to mnie szewska pasja ogarnia bo skrypt, ktory jest ogolnie osiagalny w sieci nie dziala, albo ja go nie potrafie odpowiednio zastosowac.
Bylbym ogromnie wdzieczny za pomoc

Kod skryptu:


<?php
require_once 'Mail.php';
$params['host'] = 'smtp.nazwa.twojej.domeny';
$params['port'] = 25;
$params['auth'] = true;
$params['username'] = 'nazwa.uzytkownika@nazwa.twojej.domeny';
$params['password'] = 'haslo';

# nagłówki

$headers['Subject'] = 'temat wiadomosci';
$headers['From'] = 'adres.nadawca@nazwa.TWOJEJ.domeny';
$headers['X-Abuse-To'] = 'abuse@nazwa.twojej.domeny';
$body 'tresc wiadomosci';

# do jednego adresata

$recipients 'odbiorca@mail';

# do wielu adresatow

$recipients = array('odbiorca1@mail''odbiorca2@mail');

$mail Mail::factory('smtp'$params);
if (
PEAR::isError($mail)) {
        print 
$mail->getMessage();
} else {    
$error $mail->send($recipients$headers$body);
     if (
PEAR::isError($error)) {
        print 
$error->getMessage();
     } else {
        print 
'KOMUNIKAT: e-mail został wysłany poprawnie!';
    }
}
?>

FairFaX Design

Do góry
o nas | kontakt