Webmaster responsive - źle wyświetla "koszyk"

wrzosu

Avatar: wrzosu

2020-02-24 08:05

Problem odkryłem będąc na etapie konfiguracji sklepu. Zmieniałem kolory w pliku css. Wszystko wydawało się OK. Problem zauważyłem dopiero po przełączeniu przeglądarki na tryb responsywny.
Krok, w którym wyświetlane jest podsumowanie koszyka, nie wyświetla w tym miejscu przycisku "dalej", "usuń", oraz podsumowania ceny. Wszystko to wyjeżdża poza ekran w prawo. Pomyślałem, że może coś sknociłem w pliku css. Szukałem, szukałem, przywracałem i nic. Podmieniłem też plik css z wersji defaultowej i problem zniknął, czyli problem lezy w pliku css, ale nie potrafię go znaleźć. Dla 100% pewności, że to fabryczna wina skórki postawiłem czystą instalację darmowej wersji sklepu i dodałem tą skórkę. Bardzo proszę przełączyć na tryb responsywny, dojść do podsumowania, rzucić okiem i doradzić fachowym sposobem jak naprawić tego buga. http://wrz00sek.webd.pro

Z góry dzięki.

» Quick.Cart v6.x

Roni

Avatar: Roni

2020-02-24 14:09

Pod linkiem, który podałeś brakuje viewport w sekcji HEAD.
Niemniej jednak przypuszczam, że wiem w czym problem.
W koszyku w tych najmniejszych rozdzielczościach typu 360px może być za mało miejsca na przycisk powrotu do produktów.
Najproście rozwiązać to przez zmianę colspan w pliku templates\default\order-step-1.php czyli kod:

<tr class="buttons">
  <td id="continue">
    <input type="submit" name="sContinueShopping" value="<?php echo $lang['Continue_shopping']; ?>" class="submit" />
  </td>
  <td colspan="4" class="nextStep">
    <input type="submit" name="sCheckout" value="<?php echo $lang['Checkout']; ?> &raquo;" class="submit" />
  </td>
</tr>



zamienić na taki:

<tr class="buttons">
  <td colspan="2" id="continue">
    <input type="submit" name="sContinueShopping" value="<?php echo $lang['Continue_shopping']; ?>" class="submit" />
  </td>
  <td colspan="3" class="nextStep">
    <input type="submit" name="sCheckout" value="<?php echo $lang['Checkout']; ?> &raquo;" class="submit" />
  </td>
</tr>


To w zasadzie tak jak pisałem zmiana tych colspan'ów tylko. Przez to przycisk ma więcej miejsca.

Można też zastanowić się nad jakimiś dalej idącymi zmianami np tabelkę rozbić na elementy blokowo/liniowe, ale zakładam, że skoro korzystasz ze skórki to możesz nie być ekspertem w CSS.
Ja zwykle na standardowej skórce opieram sklepy, ale też najczęściej korzystając z Quick.Cart.EXT, a tam responsywność jest już wbudowana i dosyć dobrze przygotowana na flex.

wrzosu

Avatar: wrzosu

2020-02-28 06:43

Dziękuję. Te rozwiązanie naprawia problem i jest całkowicie funkcjonalne.
Niech pozostanie też dla potomnych ;)
Pozdrawiam!

Do góry
o nas | kontakt