Problem z logowaniem do panelu

sapersky

Avatar: sapersky

2015-02-22 14:19

Witam

Zainstalowałem i skonfigurowałem Quick.CMS'a, na dysku lokalnym wszystko działa bez najmniejszego problemu. Schody zaczynają się po wgraniu skryptów na VPS. Wszystko wydaje się działać poprawnie jednak kiedy loguję się do panelu administracyjnego, wpisuje poprawny e-mail i hasło to wyrzuca mnie ponownie do wpisywania hasła, bez żadnego błędu. Kiedy specjalnie wpisze niepoprawne hasło to wyskakuje oczekiwany błąd.
Chmod ustawiony na 777, phpinfo: http://sapersky.vserver.cz:8082/phpinfo.php
Domyśla się ktoś może czym problem ten jest spowodowany?

» Quick.Cms v6.x

openzibi

Avatar: openzibi

2015-02-22 14:54

1. Rozwiązywanie wszystkich dużych i małych problemów zaczynam od sprawdzenia:
- czy pliki były wgrywane w trybie binarnym
- czy przeglądarka nie ma przypadkowo wyłączonej obsługi plików cookies
- czy z miany w plikach były zapisywane jako "UTF-8 without Boom"

2. W katalogu głównym spróbuj dodać katalog tmp

StudioStrona.pl

sapersky

Avatar: sapersky

2015-02-22 15:28

- pliki wgrywane bezpośrednio przez terminal SSH, dla pewności wrzuciłem Filezillą zmieniając transfer na tryb binarny
- przeglądarka ma włączone cookies
- zmiany w plikach zapisywane były w UTF-8 (nie mam wersji bez Boom) w Gedit oraz Vim.

Dodałem katalog tmp do głównego katalogu gdzie jest skrypt, tj var/www/html

Apache2 zrestartowane, żadnych zmian.

openzibi

Avatar: openzibi

2015-02-22 16:07

- wgraj czystą i nie modyfikowana przez Ciebie wersje na serwer i sprawdż czy jest OK
- http://notepad-plus-plus.org/
Notepad++ ma opcję konwersji, zapisu jako UTF-8 be z Boom

StudioStrona.pl

sapersky

Avatar: sapersky

2015-02-22 16:32

- wgrany Quick.CSM PL oraz EN, sprawa wygląda tak samo jak wcześniej. Musiałem jedynie edytować config.php w celu wpisania hasła i emaila.
- na Linuxa nie ma Notepad++, jest jakiś inny edytor tekstu który zapisze pliki w UTF8 bez BOM?

Czy nie jest problemem to, że strona nie jest na standardowym porcie czyli wpisując domaniname.com/admin.php nie wejdziemy do panelu. Dopiero domainname.com:port/admin.php. W apache2 mam przekierowanie z portu 80.

openzibi

Avatar: openzibi

2015-02-22 17:21

- nie edytuj config.php Nic ta m nie wpisuj. Przy pierwszej próbie logowania na "dziewiczą" stronę będziesz poproszony o e-mail i hasło
- inne edytory? Musisz poszukać
- Co do portu, nie wiem. Co serwer to inne ustawienia. ale logowanie wymaga utworzenia sesji i gdzieś ona musi byc zapisana. ( domyslnie najczęśćiei: session.save_path = jakis katalog systemowy)
Na niektórych serwerach trzeba utwrzyc własny katalog tmp

StudioStrona.pl

Fast-Graphic

Avatar: Fast-Graphic

2015-02-22 19:35

sapersky zainstaluj Wine a następnie Notepad++

sapersky

Avatar: sapersky

2015-02-23 20:11

Nie wiem czy to wina tego, że modyfikuje pliki w UTF-8. Niemodyfikowana wersja (nawet bez zmian w config.php) też ma ten sam problem. Jeszcze myślałem, że to problem z mod_rewrite w apache, skonfigurowałem i też nic. Folder /tmp też nie jest problemem, wyczyściłem całkowicie , na pewno jest wystarczająco miejsca. PHP session ma odpowiednie uprawnienia i ścieżkę, inne CMS'y działają.

sapersky

Avatar: sapersky

2015-02-23 20:20

Eh, przepraszam za double post. Udało się, wystarczyło wpisać debug w admin.php:

ini_set( 'display_errors', 'On' );
error_reporting( E_ALL );

Pokazał się błąd z sesssion.save_Path, skrypt szukał go w /var/www/ (tam gdzie jest strona). Zakomentowałem linie session_path w php.ini i zrestartowałem apache2. Działa, nie wiem tylko z jakimi konsekwencjami.

Dzięki za pomoc!

Do góry
o nas | kontakt