Jak dodać dane strukturalne?

Arcane89

Avatar: Arcane89

2015-02-11 14:38

Witam serdecznie

Chciałbym dodać 4 opcje z moich menu do danych strukturalnych google. Szczerze mówiąc, kombinuję już prawie pół dnia i nie przynosi to pozytywnych efektów. Czy ktoś może doradzić jak to zrobić?

» Quick.Cart v6.x

Alan

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-02-13 17:22

Wątpię żeby ktoś Ci tu odpowiedział na temat danych strukturalnych, a to dlatego że jest to opisane w narzędziach dla webmasterów Google. Jest to niestety tylko forum Quick.cms i Quick.cart.
Szkoda że Opensolution nie ma forum o pozycjonowaniu swoich skryptów, a wystarczyło by im stworzyć tylko jedną nową zakładkę SEO w KATEGORIACH, zyskali by dodatkowy ruch na stronie + dodatkowych klientów, którzy szukając w Google wiadomości o pozycjonowaniu trafiliby na wątek i oczywiści na Quick.Cms.
Arcane89 pod tym adresem https://productforums.google.com/forum/#!forum/webmaster-pl masz forum i całą rzesze Webmasterów którzy na pewno Ci pomogą tak jak i pomogli mi ;)

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-02-13 17:34

Nie uważam się od speca od pozycjonowania ale trochę wiem. Po przejrzeniu stron w katalogach Quick większość nie ma pojęcia o pozycjonowaniu, nie potrafi nawet prawidłowo ustawić meta, mając złudną nadzieje że na ich wyspę ktoś dopłynie. Dlatego wszystkich zapraszam na https://productforums.google.com/forum/#!forum/webmaster-pl

boboo

Avatar: boboo

2015-02-13 19:38

http://www.jsb-diabolos.de/?premium,46

Obejrzyj kod źródłowy, aż się roi od itemprop'ów

boboo :-)

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-02-13 20:22

Przy dużej konkurencji nawet szczegóły się liczą. Boboo co do http://www.jsb-diabolos.de/?premium,46 to roi się roi, na tej polskiej też. Przykładowo chce kupić u Ciebie śrut ołowiany, wpisując w Google "śrut ołowiany" Twoja strona jest na samym końcu zapewne przez te itemprop'y

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-02-13 20:30

oczywiście to był żart, chce wskazać że nie tędy droga. mikro są najmniej potrzebne, są na samym końcu, np. przekierowanie z www na bez, słaba nieoryginalna treść, brak wyróżnień najważniejszych zdań ze słowami kluczowymi w treści, itp.

boboo

Avatar: boboo

2015-02-13 20:51

O polską stronę prawie wcale nie dbam i tam pozycja w google mi niepotrzebna.
Nie ma też tam danych strukturalnych.
Na niemieckiej stronie z kolei przysiadłem fałdów i po trzech tygodniach od włączenia się do ruchu, w niemieckiej googlarce byłem na II. pozycji (na I. jest producent i nie zamierzam z nim walczyć).
Ale kręciłem ostro: page-speed i inne klocki nie mniej niż 99%, W3C, meta, keywords i te itemscopy i propy.
Wszystko do kupy dało dobry wynik. Nie wiem czy byłoby gorzej bez tych danych strukturalnych.
Niekiedy mam wrażenie, że ktoś (google & co.) czasem coś wymyśla, co w sumie nic nie daje, oprócz zarobku dla programistów.

Co do "śrutu ołowianego", to niestety nie jest to produkt, który oferuję.
(to tak ubrane w ładne słowa).
A prosto z mostu: po śrut ołowiany idzie się na bazar z "chińszczyzną".

boboo :-)

Arcane89

Avatar: Arcane89

2015-02-14 23:22

Panowie, nie chodzi o prześciaganie się w osiągniętych wynikach. Zwyczajnie, nie można znać się na wszystkim. Chciałbym dodać dane strukturalne, aby była możliwość widocznych kategorii. Widziałem już poradniki jak to zrobić z konkretnymi produktami, mi jednak chodzi o kategorie. Odnośnie SEO, bardzo chętnie pomogę, jeśli takowy dział powstanie. Osiągam duze sukcesy na skryptach quickcart i chętnie podzielę się tą wiedzą.
Euphoria-art dziękuję za link, skorzystam :)

boboo

Avatar: boboo

2015-02-15 06:44

@Arcane89
Najpierw parę pytań:
1. mam rację wychodząc z założenia, że troszkę ogarniasz php/html?
2. Co dokładnie i gdzie chcesz dodać (tu poproszę o wytłumaczenie mi tego jak "matołkowi" normalnym językiem)?

Czytając:

4 opcje z menu (...), możliwość widocznych kategorii (...)


po prostu nie mam pojęcia o co Ci chodzi
Ok, wiem: chcesz gdzieś dodać jakieś dane strukturalne, ale jakie i gdzie? - "Widzę ciemność"

boboo :-)

Do góry
o nas | kontakt