jak wymienić całe pole z title i slogan na własnego jpg-a?

Łukasz28

Avatar: Łukasz28

2015-01-21 16:19

Witam, chciałbym wymienić w quick.cms 6.0 całe to pole, gdzie jest title i slogan, na jpga o takich samych wymiarach, jak to pole. Czy jest to wogóle możliwe? jeśli tak, to jak to zrobić?

strona to astron.timesign.eu - niebieski napis timesign architecture i kwadratowe logo astron chciałbym wrzucić jako jeden jpg na górę nad zakładki, a title i slogan usunąć.

może dodam, że jestem (bardzo) początkujący w html, php i wogóle programowaniu, więc proszę o odpowiedź dla amatora...

pozdrawiam
Łukasz

» Quick.Cms v6.x

łukasz28

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-21 17:10

Napisałem Ci w Twoim poście dotyczącym logo graf, proponuje jednak pozostać przy sloganie tekstowym i zamiast go zmieniać na graf. to ustawić trzcionkę, kolor i margines tak aby całość z logo ładnie się komponowało. Ze sloganem tekstowym łatwiej będziesz mógł pozycjonować stronę na frazę która się w nim znajduje.

Łukasz28

Avatar: Łukasz28

2015-01-21 17:56

dzięki, właśnie przeglądam Twe posty tam ( http://opensolution.org/forum/?iTopic=11611&iPage=99#post-11 link dla innych zainteresowanych) - jeszcze nie wiem, czy się połapię, bo programistą nie jestem, ale spróbuję :)
przy sposobie, który tam opisałeś - jakiej wielkości musiałby być taki jpg dla cms 6.0 w pixelach?


a teraz spowrotem tu - gdzie i jak ustawić trzcionkę, kolor i margines? w tym Templates/default/style.css blok: LOGO, HEADER BACKGROUND AND SLOGAN rozumiem, tak?

muszę spróbować po prostu obu dróg, choć łatwiej zieleniakom jak ja byłoby pewnie wrzucić tam gotowego jpga ;)

dzięki, pozdrawiam serdecznie

łukasz28

grafiQa

Avatar: grafiQa

2015-01-21 18:04

office@timesign.eu
Jak zaczniesz wszystko wymieniac na jpg tomoze od razu zamiast quick.cms wrzuc wielkiego jpg'a.
Chlopaki z OS na prawde sie natrudzili zeby zrobic uniwersalne i proste narzedzie...
Zeby usunac slogan wystarczy ze w config_pl.php

$config['slogan'] = "Szybki i prosty system zarządzania treścią";


zmienisz na:

$config['slogan'] = "";


To samo z logo. Kiedys przyjdzie ci ochota zeby jednak tam cos wpisac i znowu bedziesz sie glowil. :)

Święta już były.:)

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-21 18:29

możesz wstawić gotowego header.jpg o wymiarach 170x1200px patrz obrazek z pędzlem - http://obrazyolejne.cba.pl/ zrób baner nazwij go header.jpg lub jak wolisz i dodaj do folderu img, aby zadziałał musisz ustawić w
/* LOGO, HEADER BACKGROUND AND SLOGAN */ linijkę

#head1 .container{height:170px;background:#fff url('img/header.jpg') no-repeat right bottom;}

cały kod to obejrzenia i porównania masz pod adresem http://obrazyolejne.cba.pl/templates/default/style.css nie zapomnij wyżucić tego wielkiego logo bo zasłania Ci cały header.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-21 18:38

lub wyższy tylko musisz wcześniej zmienić w tej linii co podałem wyżej height: 170px; na np. 250px

boboo

Avatar: boboo

2015-01-21 18:55

Tek się zastanawiam, czy euphoria-art i office@timesign.eu są ze sobą spokrewnieni.
Obaj piszą: "trzcionkę".
:-/

boboo :-)

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-21 19:01

Boboo przestań marnować swój cenny czas na rzeczy, które nie mają znaczenia.

Łukasz28

Avatar: Łukasz28

2015-01-21 21:29

hahahaha! boboo, nie jesteśmy spokrewnieni, ale dzięki za poprawkę czcionki ;))

grafiQa - jeden jpg to jednak zbyt minimalistycznie jak dla mnie ;) ale wiesz, nie każdy potrafi wszystko - daj małpie młotek, a zobaczysz... jeszcze niedawno na stronie było logo, które przesłaniało wszystko, jak napisał euphoria-art, bo właśnie małpa majstrowała przy php

a do tematu - euphoria-art, dzieki za wskazówki! spróbuję to wprowadzić w życie, ale najwcześniej jutro wieczorem. narazie wpycham content i końca nie widać...
muszę przyznać, że forum jest kosmiczne, odpowiedzi wchodzą szybciej niz na skypie.

łukasz28

grafiQa

Avatar: grafiQa

2015-01-21 23:53

office@timesign.eu
Akurat trafiles na dobry moment... nie zawsze podpowiedzi pojawiają się tak szybko :)

boboo
Moze chodzi o font z trzciny:) taki skrotowy zabieg trzcionka... fajne!

Podobno w tym roku nie będzie sanek.

boboo

Avatar: boboo

2015-01-22 06:41

znaczy hieroglify trzciną na papirusie...
:-)

boboo :-)

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-22 09:58

grafika od kiedy to "tomoze" pisze się razem. Razem z boboo błysnęliście jak perła. Brawo chłopaki ;)

grafiQa

Avatar: grafiQa

2015-01-22 15:19

EU no bo my widocznie w podeszlym wieku...:) lewa reka przegania prawa... itd
Stałość nie radość. Ale trzcionka jest cool. Lepsiejsze od mojego tomoze ;)
Natomiast przybije punkcika za poprawne fonetyczne grafika...niektorzy czytaja grafikua... nie wiem dlaczego ;)

Jarek

Łukasz28

Avatar: Łukasz28

2015-01-22 22:53

a jak przesunąć slogan ("szybki i prosty system zarządzania treścią") w dół? grafika dobrze napisał, że szkoda wyrzucać slogan, bo pomaga w pozycjonowaniu, ale mam go za wysoko...
w którym pliku i w jakiej sekcji się to ustawia?

łukasz28

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-23 01:22

patrz w style.css linijka

#logo #slogan{float:left;clear:left;padding:10px 0 0 4px;background:inherit;color:#1f1a17;} 

- wstawiłem tam 10px i o tą wartość został obniżony slogan.

Łukasz28

Avatar: Łukasz28

2015-01-23 22:02

dzięki za podpowiedź, zadziałało! :))

łukasz28

Łukasz28

Avatar: Łukasz28

2015-01-24 00:15

kurcze, wstawiłem jpg dokładnie tak, jak podpowiedzieliście i zadziałało, ale nie do końca tak jak miało zadziałać. tzn. wgrało się, tło jest z jpg, ale:
1. jpg jest w złej pozycji, bo jest nie dokładnie w polu, tylko przesunięty w dół i w prawo o kilkadziesiąt px...
2. jpg przesłania slogan z napisem "Autoryzowany Przedstawiciel Astron" (ale nie przesłania np. menu górnego, które ładnie się wyświetla "nad" jpg-iem)

tak to teraz wygląda: http://astron.timesign.eu/

help please!

już nic więcej nie chcę zmieniać, tylko ustawić jpg w prawidłowej pozycji - jak trzeba będzie, to slogan zapiszę na jpg w photoshopie, trudno, najwyżej nie będzie pomagał w pozycjonowaniu.
aha, no i zmiany robiłem w header.php

łukasz28

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-24 00:25

to cofnij te zmiany bo nie tam zrobiłeś, w style.css linijka

  #head1 .container{} 

podmień na

#head1 .container{height:170px;background:#fff url('img/header.jpg') no-repeat right bottom;} 

o ile masz header.jpg wgrany do img i ma on wysokość 170px

Łukasz28

Avatar: Łukasz28

2015-01-24 00:40

dzięki wielkie - teraz działa! i siedzi tam, gdzie ma siedzieć!! :D

super - jeszcze raz dzięki!

łukasz28

Do góry
o nas | kontakt