Strony:

Pozycjonowanie sklepu w google

Arlim

Avatar: Arlim

2014-05-25 18:48

Przy wyborze oprogramowania quick.cart jednym z najważniejszych dla mnie argumentów było "łatwe pozycjonowanie sklepu".
Niestety po kilku miesiącach od publikacji sklepu nadal w zasadzie nie istnieje on w googlach (nawet po charakterystycznej nazwie sklepu). Aby zobaczyć sklep w wynikach muszę wpisać w wyszukiwarce kombinację KILKU charakterystycznych słów. Nawet nie marzę o znalezieniu sklepu po wybranych słowach kluczowych, ale brak widoczności po nazwie jest dziwny. Elementy wpływające za pozycjonowanie o które mocno zadbałam: unikalna treść, zoptymalizowane adresy podstron (na ile to możliwe w wersji free), indywidualny tytuł strony, słowa kluczowe i indywidualne META opisy dla każdego produktu i podstrony. I nic.
Czy to jest normalne w quick.carcie? Jak mogę to zmienić?

» Quick.Cart v6.x

Arlim

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2014-05-25 19:52

Warto skorzystac z pomocy naszych partnerow, ktorzy uzyskuja swietnie wyniki w Google na naszych skryptach:
http://opensolution.org/partnerzy-reklama.html

Arlim

Avatar: Arlim

2014-05-26 01:02

Dzięki za radę, treewood. Planowałam wykupienie usługi pozycjonowania, jednak najpierw chciałam sprawdzić jak działa to, co aktualnie mam. Czas korzystania z wersji free traktuję jako czas testów, nauki i przygotowania się do wdrożenia płatnej wersji sklepu. Po miesiącach zachwytu waszym skryptem przyszedł czas poważnego zwątpienia. Stąd moje pytanie - może po prostu robię coś źle?

W mojej opinii "łatwe pozycjonowanie sklepu" nie działa - strona nie istnieje w googlach. I nie mówię tu o wyszukiwaniu po popularnych słowach kluczowych, ale po w wiarę unikalnej nazwie sklepu (firmy). Nazwa ta jest obecna w treści stron, w tytule, we wszystkich słowach kluczowych i indywidualnych meta opisach każdego produktu i każdej strony. Bez efektu, strona po nazwie sklepu nie istnieje w wyszukiwarce. Zaistniała raz na trzeciej pozycji pierwszej strony, kiedy na chwilę wrzuciłam do files pdfa, stworzonego na potrzeby pytania na niniejszym forum. Po usunięciu tego pliku z serwera znów nie istnieje.
Robię coś źle, czy rzeczywiście do wypozycjonowania sklepu quick.cart potrzebuję specjalistów?

Arlim

Arlim

Avatar: Arlim

2014-05-26 01:03

*w miarę (sorry za literówkę)

Arlim

boboo

Avatar: boboo

2014-05-26 07:37

Oczywiście zarejestrowałaś w google stronę, dodałaś ją tu: http://opensolution.org/dashboard,users,Arlim.html i w innych dostępnych Ci miejscach?
Nie wiem, 1 marca wrzuciłem sklep na stronę. Sklep wcale nie taki niszowy. Konkretnie ze śrutem do wiatrówek. W Niemczech jest tego "od groma i ciut, ciut".
Po 2 tygodniach tylko producent tych śrutów był wyżej w googlach (no, ale to producent i nie będę z nim walczył o I miejsce, II mi wystarczy :-) ).
Owszem, samo wypełnienie pól SEO w QC to deczko za mało.

boboo

Arlim

Avatar: Arlim

2014-05-26 10:55

Tak, dodałam ją do tego katalogu. Pomimo, że widzę przy swoim loginie informację "Użytkownik zgłosił jeszcze żadnych stron" (rozumiem, że chodzi o "nie zgłosił"), to przy próbie dodania strony mam komunikat "Strona znajduje się już w katalogu".

Arlim

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2014-05-26 12:06

Podeslij adres strony to zobaczymy co z nia moze byc nie tak. Generalnie prawie wszyscy chwala nasze skrypty za osiaganie wysokich pozycji.

Od kazdej reguly istnieja wyjatki :)

Arlim

Avatar: Arlim

2014-05-26 20:33

Dziękuję za pomoc. Przesłałam adres strony przez formularz kontaktowy.

Arlim

fler

Avatar: fler

2014-06-08 19:39

Żeby wypozycjonować stronę przynajmniej na niszowe frazy tj. nazwa firmy, adres strony czy nazwa własna produktu należy ją przede wszystkim dodać do jak największej liczby katalogów stron to po pierwsze, później możesz się powymieniać linkami z innymi serwisami i z czasem powinieneś osiągnąć jakieś konkretne wyniki pozycjonowania. Jeśli chcesz pomocy w pozycjonowaniu strony to napisz do mnie na sklep@zgoda.eu i postaram Ci się coś doradzić. I pamiętaj skrypt Quick CMS jest naprawdę jednym z najlepszych CMS-ów do pozycjonowania małych stron firmowych, osobiście z niego korzystam od 7 lat i nigdy jeszcze się na nim nie zawiodłem.

--------

Pozdrawiam http://www.zgoda.eu

Łukasz28

Avatar: Łukasz28

2015-01-22 23:31

a gdzie można znaleźć taką listę katalogów, do których trzeba / warto oddać stronę?

pozdrawiam

łukasz28

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-23 01:12

Przede wszystkim dmoz, onet, wp, interia, gazeta etc https://www.google.pl/search?q=najlepsze+katalogi+pozycjonowanie&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=p5HBVPKTGom27gb2qoG4Ag

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-23 01:34

Poza tym oryginalne unikatowe treści na stronie, które co jakiś czas zmieniasz lub dodajesz nowe i sklep pozycjonuje się sam.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-23 01:43

database/config_pl.php nie zapomnij jeszcze odpowiednio ustawić opisy w $config['title'] jak i $config['description'] i zrezygnuj z tłustej czcionki na wszystkich stronach i podstronach w swojej stronie, wytłuść max 20 % tekstu najważniejszych fraz na stronie czy podstronie

Łukasz28

Avatar: Łukasz28

2015-01-23 19:27

piszesz o tłustej czcionce rozumiem do mnie, tak? głupio przyznać, ale czcionka się zmieniła na tłustą przy wczorajszym majstrowaniu przy php... ja jej nie zmieniałem na tłustą i sam się dziś zdziwiłem, jak to zobaczyłem. w panelu admin nie jest tłusta, jest tak jak ją wcześniej ustawiłem, czyli max. 20% jest tłuste. mimo to wyświetla się cała na tłusto.

dobra, ale to nie na ten wątek, chyba znów otworzę nowy wątek na ten temat, żeby tu nie śmiecić...

łukasz28

grafiQa

Avatar: grafiQa

2015-01-23 20:46

Arlim
Mam kilka przykładów strona na darmowym Q.Cart które po kilku miesiącach spozycjonowały się na pierwszym miejscu. Wpisz sobie smar i krakow albo hummer kraków . Oczywiście jest haczyk. Poszło łatwo bo wykupiłem odpowiednie domeny. Ale też zasługa skryptów jest spora. Odpowiednie opisy i treści na stronach z których te opisy w konfiguracji wynikają. Poza tym algorytmy google są co jakiś czas zmieniane i pozycjonowanie linkami nie do końca jest skuteczne. Stawiałbym na treści jak proponuje euphoria.

Jarek

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-24 00:14

w Quick.cmsv6 nie są dopisywane alt atrybuty dla zdjęć a dokładnie do miniatur w podstronach ustawionych na "tylko lista" Na głównej stronie mam 3 podstrony z miniaturami i wszystkie są widziane w Google z pustymi altami chociaż mam fotki podpisane jak i ustawione opisy.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-24 23:10

pomyliłem się, bo do wszystkich zdjęć nie są dopisywane alty, google ich nie widzi.

marcin_k

Avatar: marcin_k

2015-01-24 23:24

ja mam alty w v6.0 jak mam do zdjecia przypisany opis. musiales gdzies namieszac

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-24 23:36

zwracam godność jedynie u mnie jest brak altów nie wiem dlaczego, w oryginalnej dziewiczej wersji brak jedynie kodowania strony. dokładnie gdzies namieszałem, ale nic takiego nie robiłem trzcionke tylko zmieniłem na 0 ale jak zmieniłem z powrotem na 1em to dalej to samo brak altów

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-24 23:37

pierdzieliło i mieliło mi sie przy dodawaniu hurtowo dużej ilości fotek, może to przez to kasowałem dziesięć razy bo nie mogłem dodać

Strony:
Do góry
o nas | kontakt