Wgrywanie nieudane zdjęcia

zdrowastopaMarek

Avatar: zdrowastopaMarek

2013-05-22 11:45

Zęby już zjadłem. Proszę o pomoc.
Przy wgrywaniu zdjęcia pojawia się komunikat "wgrywanie nieudane". Faktycznie zdjęcie jest przegrywane na serwer, ale nie są robione miniatury ani zdjęcie główne 900px.
Mam wersję quick.cart.add 6.1. Dodatkowo ją zmodyfikowałem. Wgrałem na serwer. Przekonwertowałem baze ze starej wersji (3). Skrypt był wcześniej sprawdzany na subdomenie. Wszystko działa. Jak ten skrypt ustawie jako główną domenę to nie działa. (mam serwer w home, włączoną separacje serwisów).
Działa natomiast wgrywanie zdjęć z serwera. Jeśli wezme nawet to zdjęcie które się wgrało a był komunikat że wgrywanie nieudane to robi 900px i miniatury.

» Quick.Cart v6.x

zdrowastopaMarek

Avatar: zdrowastopaMarek

2013-05-22 12:35

Wiem.
Dzwoniłem do home. Od razu konsultant powiedział, że prawdopodobnie to przez statystki (stat.pl) i poradził wyłączyć skrypt zliczający na serwerze home. No i faktycznie działa dodawanie zdjęć.
No, ale ja chcę mieć statystki. Dlatego prośba do OPENSOLUTION, żeby poradzili jak przerobić skrypt free Quick.Cart v6.x, żeby statystki działały na home.pl

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2013-05-23 09:42

Czy coś więcej udało się ustalić? Tzn czy pojawiał się jakiś błąd czy dlaczego tak się działo. Bo stat.pl to statystyki odwiedzin czyli powinny działać po stronie klienta, a wgrywanie zdjęć działa po stronie administratora, więc pytanie co powodowało problem.

zdrowastopaMarek

Avatar: zdrowastopaMarek

2013-05-23 09:59

Nie udało mi się nic więcej ustalić. Pierwszy raz z takim problemem się spotykam. Wystarczy, że wyłączę skrypt zliczający na serwerze dla tej domeny i wgrywanie zdjęć działa. Ponowne włączenie skryptu zliczającego i wgrywanie zdjęć nie działa. Nie mam dostępu do logów, a pomoc techniczna z home.pl powiedzieła, że trzeba przerobić quick.cart. Mogę dołożyć ręcznie skrypt zliczający do stron klienta, ale do tej pory działało jak serwer sam doklejał skrypt zliczający do każdej strony. Nie mam możliwości ustalenia na serwerze przy trybie automatycznym, żeby nie doklejał do admin.php

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2013-05-24 08:42

A teraz rozumiem, na serwerze masz opcję automatycznego dodawania kodu statystyk dla każdej strony i w admin.php także?
To jest złe rozwiązanie, nie powinno się dodawać wg mnie licznika do admin.php więc najlepiej ten kod wkleić tylko do strony klienta tak jak np google analytics.

zdrowastopaMarek

Avatar: zdrowastopaMarek

2013-05-24 09:30

Tylko mi nie przeszkadza to, że robi dodatkowo statystykę dla admin.php. Oczywiście, generalnie to nie jest potrzebne i mogę to zmienić, tak jak pisałem wcześniej. Pytanie jest dlaczego ten kod statystyk powoduje taki błąd. Jaką mam pewność, że po stronie klienta coś się nie będzie wysypywać z tego samego powodu co po stronie admin.php, skoro nie znamy przyczyny?

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2013-05-25 21:59

Trzeba by sprawdzić co powoduje problemy po stronie admina a to może być ciężkie bez dostępu do kodu. Może podeślij samo kod który dodają te statystyki i napisz gdzie on jest dodawany, może to coś nasunie.

pysio100

Avatar: pysio100

2015-02-23 21:07

Dzień dobry
Czy ktoś rozwiązał ten problem? U mnie jest podobnie i nawet nie wiem gdzie tego szukać. Pozdrawiam.

p100

Do góry
o nas | kontakt