Pages:

New skins/templates for Quick.Cms - download for free

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2011-11-14 14:29

We have prepared some free skins for Quick.Cms.

You can download few new skins from our download section:
http://opensolution.org/download,en,18.html?sDir=Quick.Cms/skins

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-11-18 13:43

szkoda że te temp-latki są tak kiepskiej klasy, jak za czasów Atari

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2011-11-19 12:40

euphoria -
1. wszystko jest kwestia gustu wiec o wygladzie nie bede dyskutowal bo mnie tez sie nie wszystkie podobaja
2. porownanie mocno przesadzone i przejaskrawione
3. co ciekawe a moze i najciekawsze, wykorzystalismy darmowe skorki z serwisow oferujace takie szablony do pobrania i jednym z wazniejszych kryteriow dla nas nie byl wyglad (bo to kwestia dyskusyjna) ale wlasnie popularnosc. wiec na to wychodzi, ze takie grafiki sa teraz popularne.

Popatrz sie na np. http://wordpress.org/extend/themes/browse/popular/ i zauwaz, ktore sa najpopularniejsze. Ocen sam z jakiej "epoki" sa te skorki. Bo wg mojej oceny sa blisko epoki jak to nazwales "atari". Widocznie nie zawsze wola wiekszosci idzie z nowoczesnoscia designu.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-11-19 20:56

To było moje zdanie, nie łubie słodzić, dzięki krytyce możecie się rozwijać, porównanie moje nie jest przesadzone. Dzisiejsze skórki są proste, szybko się wczytują, sam Facebook korzysta z takiej skórki ale co z tego, mamy erę szybkiego internetu trochę bajer nie zaszkodzi, wszystkie te Wasze templatki to klasyk dodajcie coś innego dla tych co lubią bajery i nie wzorujcie się na innych - bądźcie oryginalni i niepowtarzalni - może kiedyś ktoś na Was się za wzoruje ;) nie ma sensu kogoś kopiować ;) zróbcie swoją templatkę, bo ściągnąć od kogoś to jest 5 minut roboty a na co nam dodatkowy link i reklama producenta w stopce strony...

openzibi

Avatar: openzibi

2011-11-19 21:17

"mamy erę szybkiego internetu"
Zgadza się ale jest jedno "ale".
Ile masz maksymalnie unikalnych wizyt dziennie? 20? 100?
Mam klienta na Quick.Cart, który ma chwilami np 10 tysięcy unikalnych wizyt (89 tys odsłon) dziennie. Najkrócej mówiąc tu każdy kilobajt duuuużo waży.


-------------------------------------------------------
hosting-domeny-strony - http://www.rhh.pl

boboo

Avatar: boboo

2011-11-19 21:45

Euphoria, masz zmysł artystyczny. Zrób ładną templatkę i w ramach podziękowania za darmowy QC podaruj ją OpenSolution.

strzelectwo.kimla.de

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2011-11-20 07:24

euphoria-art - dziekuje za uwagi. gdybym nie bral tego pod uwage to bym nawet nie odpowiedzial. a odpowiedzialem bo chcialem bys wiedzial, by ludzie wiedzieli co bylo powodem wyboru skorki.
napisales "zróbcie swoją templatkę, bo ściągnąć od kogoś to jest 5 minut roboty". nie wiem o jakie 5 minut Ci chodzilo.
dostosowanie prawie kazdego szablonu zajelo nam ok 3-4 godziny. to nie bylo kopiuj wklej a konwersja wygladu z oryginalu do styli css w naszym skrypcie. wiekszosc szablonow nie miala ustalonych kolorystycznie niektorych elementow (jak koszyk, lista produktow, szczegoly produktu, formularz zamowienia, wydruk zamowienia), ktore wystepuja w naszych narzedziach. musielismy je sami opracowac zgodnie z "duchem" skorki wykorzystywanej.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-11-20 09:53

jest masa szablonów do pobrania w css a dostosować je do Waszego cmsa przez kogoś w temacie jest to 5 min roboty, wiem bo sam widziałem, przy Cart jest trochę dłużej, ale dobra nie będziemy się przekrzykiwać, miłego weekendu

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2011-11-20 12:53

"nie będziemy się przekrzykiwać" - ale nikt sie nie przekrzykuje. nie uwierze w zrobienie tego typu skorek co sa dostepne do pobrania by dalo sie to zrobic w 5 minut. chyba, ze gdzies to zobacze na wlasne oczy. robie w tym fachu tyle lat i uwazam, ze nie jest to mozliwe.

w 5 minut to malo kto potrafi logo zmienic a wprawiony zmieni logo i banner. niech zreszta wypowiedza sie Ci, ktorzy robia z designem. ja dostosowywalem juz wiele skorek (byly prostsze, ktore wymagaly np. 1h ale i trudniejsze, ktore wymagaly 5h) i ciezko by mi bylo uwierzyc w 30 minut a 5 minut to juz kosmos ...

a dlatego podejmuje sprawe bo nie chce by ktos myslal, ze dostosowanie skorki to 5-10 minut. bo gdyby tyle to trwalo (a moze jestesmy leszcze, ze nie umiemy tego szybko i dobrze zrobic) to w downloadzie nie byloby kilkanascie ale kilkaset skorek.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-11-20 19:55

był kiedyś człowiek z tego forum interkob, miał też swoją stronę z templatkami która z jakimś czasem się zatarła. Po wysłaniu mu templatki w css przerobił mi ją do Waszego cms'a i po 20 minutach miałem ją na mailu za friko dostosowaną, czary czy magia nie wiem ale cuda się zdążają, templatkę wybrałem z tysiąca szablonów nie możliwe żeby ją miał wcześniej przystosowaną do cms'a bo wszystkie wcześniejsze swoje dzieła miał udostępnione, skórka była niebieska z z top banerem na którym były kostki lodu, na pewno stali bywalcy tego forum pamiętają tą templatkę. Czysta magia...

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2011-11-21 07:55

No to ja mam propozycję, jeśli ktoś uważa, że przystosowanie skórki to 5 minut to proszę bardzo poświęćcie te 5 minut i wyślijcie do nas skórke dostosowaną przez was.
Choć zastanawiam się czy w 5 minut byłbym nawet w stanie sprawdzić czy taka skórka dobrze działa we wszystkich przeglądarkach.
Może faktycznie jesli ktoś zna narzędzie to prostą skrórke jest w stanie włożyć do darmowej cmsa dajmy na to w 1-2 godziny, ale w 5 minut to chętnie bym kogoś takiego zatrudnił i w godzinę mam 12 skórek, a w ciągu dnia prawie 100 :-)

baron_jon

Avatar: baron_jon

2011-11-21 08:30

http://postimage.org/image/72b9e62yl/

openzibi

Avatar: openzibi

2011-11-21 08:48

wewior, wybacz ale nie poświęcę 5 minut :)
Jest gorzej.
Wpadłem w kompleksy bo u mnie "jednostką czasu" są nie minuty ale godziny i dni.


-------------------------------------------------------
hosting-domeny-strony - http://www.rhh.pl

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-11-21 10:52

dokładnie, baron_jon o tą templatkę chodzi

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-11-21 10:58

jak ktoś wie gdzie gotowy kod wkleić to wklejanie kodu to jest kwestia minut, i takie dostosowanie gotowej templatki nie jest długie co innego zrobić templatkę od podstaw na indywidualne zamówienie

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2011-11-21 12:15

ten szablon, z tymi kostkami nie jest prosty i nie ma szans go zrobic nawet w 10 czy 30 minut. ja znajac skrypt i majac juz jakies doswiadczenie juz wiem, ze trzeba by przezucic wyszukiwarke, z lewego paska na gore. Podobnie koszyk z informacja o wartosci i produktach w koszyku do prawego menu.

Najmniej 2-3h pracy jak nic. Widocznie facet mial to juz gotowe... nie ma innej opcji.

Makaron

Avatar: Makaron

2011-11-21 15:54

@euphoria-art: Nie obraź się, ale jeśli umiesz przystosowywać designy w 5 minut, a niech będzie to nawet 30 minut to po kiego grzyba korzystasz z darmowych z działu download?
Znajdź sobie najbardziej wypasioną skórkę, jakiej tylko udało się zaplątać w czeluściach Internetu i ją dostosuj w te 5 minut.
Gdybym tak umiał to na pewno nie korzystałbym z tych darmowych (czy płatnych) z serwisu OpenSolution..

A tak bardziej serio to sprawdza się tutaj przysłowie 'Daj palec a weźmie całą rękę'. Zamiast cieszyć się, że komuś chce się dostosowywać te skórki, zupełnie za darmo, bo nie ukrywajmy, że jest rzesza ludzi, którzy korzystają z darmowych narzędzi OpenSolution i firma nie ma z tego tytułu żadnych profitów, a traktuje tych użytkowników bardzo poważnie to trzeba wbić swojego klina w całość. Taka już chyba nasza narodowa tendencja.

I helped? Like it: www.facebook.com/makwebpl

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-11-21 18:40

Zajrzałem tam z ciekawości, wyraziłem swoją opinię i tyle,temat zamknięty. Templatki są z jednej półki, bliźniacze układem menu mało się różnią, ciesze się że są za darmo i dla wszystkich, coś innego by się przydało z tłem obrazkowym na stronie np. menu wchodzi na baner(http://www.freecsstemplates.org/preview/africandaisy/ ) z przezroczystością, np. zamiast lewego i prawego menu mamy menu dolne i górne -cms po całej szerokości. Byłby to taki szkielet dla innych co by sobie grafikę podmienili i kolory bez dużej wiedzy w css, myślę że się zrozumieliśmy. to wszystko by się przydało ale nikt Was nie zmusza to taka moja mała sugestia, ale czy nad tym pomyślicie to już Wasza sprawa. Możecie dalej wrzucać templatki pod jedne kopyto i nikt Was nie zmusi, i tak będę za nie wdzięczny i pewnie inni też ;)

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2011-11-21 18:52

euphoria - co prawda mnie sie skorka nie podoba ale to nie ma znaczenia. jest ciekawa i to wazne. jak masz pomysly i checi to podeslij kolejne propozycje. najlepiej na naszego maila. uzbiera sie kolejna lista i moze sie zrobi kolejne skorki.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-11-21 18:59

Ok podeślę, skórka jest słaba ale jest extra podkład pod swoją grafikę i kolor

Pages:
Back to top
about us | contact