Quick.Cart v5.2-rc1 - NON STABLE version - released!

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-08-21 12:27

New Quick.Cart v5.2 - release candidate 1.

You can get this version from download here:
http://opensolution.org/download/

You can test this version here:
http://opensolution.org/Quick.Cart/v5.2/

Changes in this version are here:
http://opensolution.org/download/Quick.Cart/changeLog.txt

Bug fixes to v5.1:
Soon

If You will find bug, something unclear then write it here please!

1. THIS VERSION IS NOT STABLE!!! DON'T USE FOR COMMERCIAL USE,
2. We dont know sure when stable version will be released. It depends from users and tests. Maybe in 2 weeks.
3. How to upgrade from v5.1 - soon

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2012-08-21 12:45

Możliwość wyszukiwania produktów wybranej strony / kategorii w panelu administracyjnym-- SUPER!! :)

simlution.org

boboo

Avatar: boboo

2012-08-21 15:38

Taką możliwość to ja mam od dwóch lat :-)
Ale wciąż istnieje bug przypisywania produktu do strony.
Proszę sprawdzić:
Podstrona "our offer1" ma zakliknięty checkbox "produkty", lecz nie widać jej w polu wyboru stron w edycji produktu.

There is still a bug, I decribed earlier.
The subpage "our offer1" has "products" checkbox activated, but doesn't appear in select page field.

qc-plugins.kimla.de

openzibi

Avatar: openzibi

2012-08-21 15:50

boboo - zaznacz też stronę nadrzędną

hosting-domeny-strony - www.rhh.pl

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-08-21 16:01

selekcjoner - my rozne funkcjonalnosci dodajemy ze sporymi oparami. jesli jednak widac, ze jakas grupa ludzi chcialaby danej opcji i ma ona naszym zdaniem sens to takie cos robimy. jesli jakas opcja jest warta zrobienia to prosze pisac na forum. czasem niektore opcje dochodza po 2-3 miesiacach a czasem po roku.

boboo - dobrze znam ten blad. zastanawialismy sie nad tym czy rozwiazac ta sytuacje. ale stwierdzilismy, ze nie ma sensu pisac wyjatkow (komplikujac kod i obciazajac bardziej serwer) i robic dodatkowe sprawdzanie w kodzie PHP dla sytuacji, ktore maja miejsce bardzo rzadko. obecne rozwiazanie to moim zdaniem mniejsze zlo

boboo

Avatar: boboo

2012-08-21 16:08

openzibi,
to wiem, że trzeba zaznaczyć nadrzędną, bo sam o tym pisałem jakiś czas temu.
Tylko po prostu pomyślałem sobie, że ten "budżek" umknął developerom.
Ale teraz wiem, że wybrano mniejsze zło.

Z ciekawości: jakie byłoby "duże zło"?
;-)

qc-plugins.kimla.de

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-08-21 16:12

wieksze zlo to wlasnie to rozwiazanie. czyli w 100% stron dodatkowy kod musialby sie wykonywac by powiedzmy w 0.5-1% stron mialo taka sytuacje w ktorej ten kod mialby sens. oczywiscie nie wiem czy te 0.5-1% nie jest wieksze. ale nawet jesli to by bylo 5% to dalej moim zdaniem to nie ma sensu tymbardziej, ze ten "blad" jest latwy do naprawienia zgodnie z tym co napisal openzibi. wiec nie jest to sytuacja bez wyjscia

boboo

Avatar: boboo

2012-08-21 16:55

Ejże, ten kod jest wykonywany tylko w przypadku edycji produktu, czyli raczej nie ma takiego "bombardowania".
I istnieje druga strona medalu "łatwego naprawiania". Jeśli jest zaznaczone "Display products from subcategories in parent category", to ta najwyższa strona będzie dość pełna :-)
A chciałbym tylko "sub'a" ze wszystkimi produktami jego "sub'ów".

Czyli:
OurOffer (nie pokazuj produktów z sub)
-OurOffer1 (pokaż produkty z sub)
--OurOffer1_1 (produkty)
--OurOffer1_2 (produkty)

Tak, wiem, "zrób sobie templatkę bez listyProduktów". Ale chyba nie o to chodzi.

qc-plugins.kimla.de

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-08-21 19:19

boboo - od QC v5.2 ten kod wykonywany jest takze kazdorazowo w liscie produktow. zaginac skrypt mozna na wiele sposobow i znam wiecej takich ciekawych przypadkow chocby z usuwaniem domyslnego jezyka, brak sprawdzania wypelnionych pol w administracji poza java script itd. ale pozostaje pytania:
1. czy administrator sklepu bedzie chcial specjalnie robic cos by zepsuc sklep?
2. czy administratorzy sklepu do ludzie nie rozumni?

wydaje mi sie, ze na oba przypadki mozna odpowiedziec: NIE

jesli, zaznaczam jesli bysmy chcieli zabezpieczyc kazda sytuacje to skrypt by sie rozrosl tak, ze w ktoryms momencie prostota narzedzia odeszlaby w sina dal.
ja zakladam, ze admin nie chce swiadomie zniszczyc sklepu a te sytuacje, ktore opisujemy to sa naprawde skrajne przypadki. jesli bedzie mu cos nie pasowalo to napisze na forum to mu odpowiemy tak jak zrobil to openzibi. po sprawie. moim zdaniem przerost formy nad trescia.

my zrobilismy podstawowe naszym zdaniem zabezpieczenia. powtarzam gdyby sytuacja, ktora opisujesz byla grozna dla bazy czy dzialania sklepu to bym zrobil to juz dawno. w tym przypadku robi tylko zamieszanie ale to w skrajnej sytuacji. dla mnie temat ten jest zamkniety bo powoli dyskusja zajmie wiecej mi czasu niz napisanie tego wyjatku :)

ondrej

Avatar: ondrej

2012-08-21 23:41

I have same problem as boboo, and think many admins are angry with this 5.x "bonus" (4.1 was ok). Now I have completed template without products showing, and you should do same + add in stable version. Admins will chose if they want all product on 1 page or no...

ondrej

Back to top
about us | contact