Pages:

(CZ) - nefungující plugin v QC v2.0

KUKY

No avatar

2007-01-28 22:40

Zdravim.
Prosím o pomoc. Potřebuji z košíku dostat hodnoty kolik je tam produktů a za kolik peněz. Na to existuje plugin BasketSummary ale nechce mi to fungovat (mam QC verzi 2.0). Píše to parse error in BasketSummary.php a když dám poslední verzi pluginu tak to nefunguje (když v PluginManageru označim ten plugin na Povolit a dám uložit tak se to samo hodí zpátky na Zakázáno. Prosím pomozte...potřebuju ty hodnoty z košíku vytáhnout. Předem děkuji.

bazmen

No avatar

2007-01-30 21:57

Cau, a nezapomel jsi nastavit atributy "souboru" na 777 ???

KUKY

No avatar

2007-02-02 21:44

Myslím že jsem to dával správně na CHMOD na 777 tím to tudiž asi nebude protože když to dám na Ano a dám uložit tak to napíše v zelenym rámečku "Data změněna".

KUKY

No avatar

2007-02-02 22:17

No tak problém byl opravdu v CHMODU...zapoměl jsem nastavit 777 plugins.php v config/ ....no tak teď už se tváří plugin jako povolený ale když sem si umístil ten kód do page.tpl tak místo hodnot to zobrazilo "$sBasketSummary" a to byl odkaz na košík ale hodnoty nikde nejsou :-( prosím pomoc

KUKY

No avatar

2007-02-15 22:44

Prosím mužete mi někdo pomoct ? (ja bych nechtěl kvůli tomu znova všechno předělávat ale na verzi 1.4 loaded). Předem děkuji za odpovědi. (problém uveden výše)

michal.siman

No avatar

2007-02-18 22:00

mam takovy pocit ze pluginy z nizsich verzi nejdou pouzit ve verzi 2.x. Ja mam stejny problem s pluginem htmlMailOrder, ktery jsem pouzival ve verzi 1.4 a ktery pro me byl zasadni. Myslim ze tady jsou pouze dve rady:

1) cekat az nekdo (nebo sam autor) ty pluginy predela a nebo
2) pustit se do programovani pluginu sam

Ja volim moznost jedna, na dvojku nemam ani potrebne znalosti ani cas :-)

KUKY

No avatar

2007-02-19 22:15

JJ...díky moc. Na možnost jedna budu netrpělivě čekat a tu druhou nevim...kdyby to bylo normální PHPčko tak to by se dalo ale když sem koukal na jejich zdroje tak to je víceméně bordel...už jenom to jak je v page.tpl kus a pak je zas kus pro tisk a tak vůbec nepochopim jak to z toho dokáže vytáhnout co potřebuje :-D takže pochybuju že bych se zorientoval v PHPčku...no ale podívám se na to co s tím jde či nejde :-) přinejhorším nevíš jakej je rozdíl mezi 1.4 a 2.0 verzí v kódu ??? kdybych to chtěl předělávat na 1.4 loaded...Dík za odpověď

michal.siman

No avatar

2007-02-21 00:49

:-) jen tak pro informaci, v souborech .tpl neni zadny PHP kod, je tam v podstate jen HTML a promenne z PHP. Neni to tak slozite na pochopeni, je to proste oddeleni vizualizacniho a fukcniho kodu. V .tpl je jen vzhled a v souborech v adresaru CORE je kod PHP.

Nerekl bych ze OpenSolution ma v kodu bordel, nerikam ze je nejcistsi ale je celkem prehlednej. Pokdu potrebujes pouzivat nejaky plugin z 1.4 loaded tak proc u teto verze nezustanes?

KUKY

No avatar

2007-02-23 23:27

Potrebuju BasketSummary dostat na QC 2.0....(za to ze ma v tom bordel se omlouvam...ja v tom mam bordel (v PHPčku) :-D) ....jinak ten QC 2.0 mam kompletně designově předělanej a proto se mi nechce to dělat znova na QC 1.4 :-( já chci nahoře zobrazovat kolik je v košíku a za kolik ale bez toho pluginu to tam nedostanu pač to PHPčko neumim zrovna 2x moc :-(

michal.siman

No avatar

2007-02-24 12:44

mno, jelikoz si celou dobu QC pamatuje co sis dal do kosiku a kolik to stoji - drzi si to v session, tak si myslim ze urcite existuje nejaka promenna ktera tuto informaci nese.

nedival jsem se do pluginu BasketSummary, ale tusim ze ten plugin bude jen pracovat s touto promennou a v nejaky "cetelnejsi" forme nekde tuto informaci zobrazuje. mozna, kdybys ten plugin pro 1.4 prostudoval, tak ty promenny budou mit stejny nazvy, ale jen mozna. preci jen je to stale jeden system, akorat ze nyni je upgradovanej na verzi 2, spousta promennych mohla(ale pisu ze jen MOHLA) zustat tak jak byli drive i kdyz se podstatne zmenil programovy kod.

az budu mit chvilku tak se na to zkusim kouknout, nepotrebuju to, ale je fakt ze ve verzi 1.4 jsem to take pouzival, tak proc to nevratit do 2ky.

PS: mas nekde funkcni obchod? zajimala by me tva graficka uprava jak o ni pises. muj obchod jede na http://obchod.zanglie.cz/ - nejak vyrezne jsem to neupravoval, libilo se mi to tak jak to je :-)

michal.siman

No avatar

2007-02-24 13:11

tak jsem se na to koukal, a v podstate ten plugin mam jednu jedinou jednoduchou funkci, ktera projede vsechno zbozi, jentz je ulozeno v sessions, a podle poctu prepocita cenu a vysledek pak hodi do jedny promenny ktera je pak volana v templata. neni to nic sloziteho, jen bude potreba zjistit, jak se zmenily pouzivane promenne.

problem taky je v tom, ze zakladni verze 2.0 nema zadnej plugin, a nemam se tedy ceho chytnout abych zjistil jak system pluginu funguje v teto nove verzi. no uvidime, jdu si hrat.

KUKY

No avatar

2007-02-25 13:14

diky moc že se s tím zabejváš :-) ...snad se povede ;-)
Mam ten obchod zatim jen v testech a čekám aby se na to podíval dotyčný člověk, který ten obchod (jako prodejnu) vlastní a jestli o to teda bude mít zájem...adresa na příklad: http://www.kuky-web.ic.cz/ELEKTRO/

KUKY

No avatar

2007-03-02 15:18

michal.siman
Zdravim.
Chtel bych se zeptat jak si na tom ? Povedlo se ti neco s tim udelat nebo to nejde ? Nechci te s tim otravovat ale tak ptam se pac bych to docela chtel a sam si s tim neporadim.
Predem dik za odpoved.

hany

No avatar

2007-03-04 04:06

KUKY - jen pro tvoji informaci - obchod na ktery jsi zde dal odkaz porusuje licenci open source projektu Quick.Cart. Vydavas ho tam za svuj produkt, coz neni pravda. Nikde neni odkaz na Quick.Cart coz je poruseni licence. Kdyz uz se snazis vydelavat na praci jinych, tak se aspon nauc PHPcko a napis si ten plugin sam.

KUKY

No avatar

2007-03-04 14:47

Tímto se chci omluvit OpenSolution. Při předělávání designu jsem zapoměl na ten odkaz. Prostě jsem to přehlédl protože jsem napročítal kód předtím kde bylo nemazat ten řádek ale smazal jsem to celý a dal jsem tam svůj kód. Nebylo to záměrně! Všechno dám dokupy abych linensi neporušoval!

hany - dík za upozornění ale já nevydělávám na jiných práci...zapoměl jsem na to a ten obchod je pro známýho zadarmo (jen pro info).

KUKY

No avatar

2007-03-04 15:05

Už je to v pořádku?
http://www.kuky-web.ic.cz/ELEKTRO/
Doufám že jo a ještě jednou se omlouvám OpenSolutionu.

A ted: mužete mi teda prosim nekdo pomoct s tim pluginem ?

michal.siman

No avatar

2007-03-04 15:37

myslim ze nic nerikajici odkaz to asi nespravi, ucelem toho odkazu by melo byt poukazani na to ze OpenSolution vytvoril software na kterem ten web bezi. je to jednoduche, proste ten odkaz nech dole jak je original, pripis si k nemu jeste sebe nebo tak neco.

CzechBoy

No avatar

2007-03-05 14:07

Sice to neni k tematu ale kdyz uz tu je ceska diskuze. Take Vam dela, ze kdyz napr. do dopravy date Česká pošta, tak že vam zobrazi eská pošta, nebo kdyz zakaznik zada napr jmeno Švec, ze se zobrazi jen "vec"? ale pritom v souboru je to spravne ulozeno jako Švec.... ptam se tady protoze se asi jedna o ciste cesky problem:) A dela to jen u prvni znaku....jinak mam QC2

Oldrich Svec

sepo

Avatar: sepo

2007-03-05 18:28

CzechBoy - skus do 'general.php' na zaciatok vlozit 'setlocale(LC_CTYPE, 'cz_CZ');' respektive inu hodnotu kategorie. Pozri si na http://sk.php.net/manual/cs/function.setlocale.php Mne konkretne pomohlo LC_CTYPE.

CzechBoy

No avatar

2007-03-05 18:59

diky moc.. shodou okolnosti jsem taky na to ted prisel.. jsem nasel ze se jedna o bug v php. viz tady:
http://bugs.php.net/bug.php?id=12127 tak jsem zkusil setlocale(LC_ALL, "cs_CZ"); a ono to funguje! jinak dik za radu!

Oldrich Svec

Pages:
Back to top
about us | contact