Brak pola płatności

Googie

Avatar: Googie

2015-01-03 22:32

Zainstalowałem podstawowy moduł payments wg instrukcji z http://opensolution.org/pobierz,pl,18.html?iGetManual=237

W panelu administracji zdefiniowałem płatność i przypisałem ją do PayPal, jej status jest aktywny.
Mimo to nadal po wybraniu produktu i dokonaniu zamówienia dostaję komunikat, że zamówienie przyjęto, itd. Nie ma żadnej możliwości zapłaty.

Przeglądałem logi i jedyny problem jaki znalazłem to:
[code]PHP Notice: Undefined index: sDescription in ......./core/libraries/trash.php on line 233, referer: ****.php?p=payments-form&iId=4[/code] (**** to adres to panelu)
Błąd pojawia się po zapisaniu metody płatności w panelu admina.

Co mogę z tym zrobić?

» Quick.Cart v6.x

wes_n

Avatar: wes_n

2015-06-16 11:45

Link prowadzi do modułu googleTranslate by OpenSolution.org. Ja podepnę się pod temat bo u mnie pojawia się identyczny błąd:

Undefined index: sDescription in /home/.../public_html/core/libraries/trash.php on line 233

oraz dodatkowo:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/.../public_html/core/libraries/trash.php:233) in /home/.../public_html/templates/admin/shipping-form.php on line 14

komunikaty te biją po oczach gdy:

1. chcę zapisać zmodyfikowany sposób płatności w panelu administracyjnym
2. chcę zapisać zmodyfikowany sposób dostawy w panelu administracyjnym

Próbowałem nadać wyższe uprawnienia do pliku lecz to nie pomogło. W sumie to nawet nie wiem kiedy przestało to działać więc nie za bardzo wiem gdzie szukać przyczyny. Mimo wszystko po kliknięci zapisz zmiany są zapamiętywane tylko wywala te błędy...

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Wiesław

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2015-06-16 12:27

Nie ma pola sDescription w wersji darmowej ani dla płatności, ani dla sposobu dostawy... Modyfikowałeś coś w tym kierunku?

wes_n

Avatar: wes_n

2015-06-16 13:09

Nic takiego nie zmieniałem. Jedyne zmiany w kodzie to te, które są opisywane w dodatkach do darmowej wersji.

Wiesław

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2015-06-16 13:41

Używasz edytora np notepad++ i zapisujesz UTF-8 bez BOM ?
Co masz w tej linii: core/libraries/trash.php:233

wes_n

Avatar: wes_n

2015-06-16 14:24

Pracuje na dreamwaver ale z notepada++ też korzystam. W linijce 233 mam:


$aData
[$aParam[$i][0]] = changeTxt$aData[$aParam[$i][0]], $aParam[$i][1] );



Po otwarciu pliku w notepad++ pokazuje mi się kodowanie UTF-8 (bez BOM)

Wiesław

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2015-06-16 14:30

Wszystkie pliki bazowe (typu general.php itp) powinny być koniecznie zapisane w UTF-8 bez BOM.
Poszukaj info na tym forum pod hasłem "Cannot modify header information".
Masz dodatkowo wysyłany jeszcze jakiś nagłówek, więc albo zrobiłeś gdzieś błąd podczas instalacji, albo nie zapisałeś poprawnie jakiegoś pliku w odpowiednim kodowaniu.

boboo

Avatar: boboo

2015-06-16 15:13

Zostało trochę "śmieci" w funkcji savePaymentShipping w pliku /core/orders-admin.php
W linijce 434 (jesli nie było nic zmieniane):

$aPaymentsShipping[$aForm['iId']] = compareArrays$GLOBALS['aPaymentsShippingFields'], changeMassTxt$aForm'', Array( 'sDescription''Nds' ) ) );


wyrzuć:

, Array( 'sDescription''Nds' )


(łącznie z tym przecinkiem na początku)

boboo :-)

wes_n

Avatar: wes_n

2015-06-16 15:20

Koniec tematu, dziękuje za pomoc boboo, to rozwiązało sprawę.

Wiesław

Back to top
about us | contact