Dokumentacja napisana jest do Quick.Cms.Ext

Opisy w tej dokumentacji mogą różnić się lub być niedostępne, w darmowej edycji Quick.Cms.
Jeśli korzystasz z Quick.Cms.Ext v6.x, zaloguj się » aby uzyskać dostęp do rozszerzonych opisów.
Zamknij komunikat »

Quick.Cms.Ext v6.6 i v6.7: zmienne konfiguracyjne

System posiada minimalne możliwości konfiguracji ustawień od strony panelu. Zrobiliśmy tak, abyś miał święty spokój. Pewnie nie chciałbyś, aby Twoi klienci namieszali w ustawieniach, a następnie o 2giej w nocy dzwonili do Ciebie, że strona przestała im działać :)

Teraz poważniej. Masa opcji konfiguracyjnych znajduje się w 3 plikach w katalogu database, które dzielą się ze względu na swoje funkcje:

  • database/config.php - tutaj znajdziesz zmienne konfiguracyjne, których ustawienie wpłynie prezentację serwisu po stronie klienta i w panelu administracyjnym
  • database/config_admin.php - plik dostępny od wersji v6.6. Znajdują się w nim ustawienia panelu administracyjnego m.in. ukrywanie zaawansowanych opcji, startowe ustawienia pól w formularzach, itp.
  • database/config_pl.php - ustawienia dla języka polskiego (pl). Najmniejszy plik konfiguracyjny z którego ładują się ustawienia w zależności od uruchomionej wersji językowej po stronie klienta czy w panelu. Dla wersji angielskiej wczytany zostanie plik config_en.php, dla polskiej config_pl.php, itd.

Jeśli jesteś świadomy ryzyka ustawiania systemu poprzez panel i nie boisz się, że ktoś może "zamieszać", zapoznaj się z tutorialem rozszerzona konfiguracja w panelu ». Dowiesz się jak uruchomić konfigurację większości ustawień z pliku config.php

Lista zmiennych konfiguracyjnych

Poniżej znajdziesz listę zmiennych, które opisaliśmy szerzej niż w samych plikach konfiguracyjnych. Sugerujemy edytować wyżej wymienione pliki konfiguracyjne i w nich przeglądać zmienne wraz z dołączonymi do nich komentarzami. W sytuacji, gdy komentarz nie wystarczy do zrozumienia działania wybranej opcji, wystarczy, że klikniesz na link przy zmiennej i zostaniesz przeniesiony do szerszego opisu zmiennej w tej sekcji dokumentacji.

Czytając poniższe opisy po kolei możesz zanudzić się na śmierć. Niektóre zmienne w Twojej wersji mogą już nie występować bo przybrały inną formę lub nie były już potrzebne. Stwierdziliśmy jednak, że opisy tych zmiennych w tym dziale warto zostawić, gdyby ktoś używał starszej wersji i chciał poznać szczegóły działania zmiennej. Dlatego nie warto czytać poniższej listy w całości :)

$config['login_email']
Adres email potrzebny do zalogowania się do panelu administracyjnego. Koniecznie podaj prawdziwy adres email.
$config['login_pass']
Hasło potrzebne do zalogowania się do panelu administracyjnego. Chyba nie musimy Ci przypominać by nie było banalne w stylu: admin, 1234, qwerty, itp.?
define( 'DEVELOPER_MODE', true );
Ta definicja (nie jest to zmienna) informuje skrypt czy w przypadku jakiegoś błędu w kodzie PHP lub w zapytaniu SQL lub przy braku pewnych danych, ma wyświetlać komunikat (często w j. angielskim), czy nie wyświetlać nic. Opcja dodatkowo w Qui... Pozostało jeszcze 1666 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['contact_email']
Ta zmienna przechowuje adres email do celów kontaktowych. W wersji podstawowej skryptu Quick.Cms.Ext, ta zmienna nie jest wykorzystywana. Sytuacja zmienia się po zainstalowaniu niektórych dodatków m.in. formularza kontaktu. Emaile wysyłane będ... Pozostało jeszcze 473 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['allowed_ip_admin_panel'] - występuje tylko w darmowej edycji
Zawiera adres IP z którego jedynie będzie można zalogować się do administracji. Lepiej ustaw tą zmienną dla większego bezpieczeństwa, gdy korzystasz ze stałego adresu IP.
$config['allowed_ips_admin_panel']
Zawierająca listę adresów IP z których można zalogować się do administracji. Lepiej ustaw tą zmienną dla większego bezpieczeństwa, gdy korzystasz ze stałego adresu IP. W Quick.Cms.Ext możesz zdefiniować większą ilość adresów IP. Ma... Pozostało jeszcze 491 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['enable_admin_panel_login_captcha']
Gdy jest ustawiona na true w formularzu logowania pojawi się zabezpieczenie przed masowym logowaniem się do panelu w postaci dodatkowego pola z równaniem matematycznym. To zabezpieczenie włącza się automatycznie, jeśli strona jest uruchomiona ... Pozostało jeszcze 113 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['skin']
Przechowuje nazwę podkatalogu katalogu templates/ zawierającą nazwę skórki. To tyle.
$config['images_thumbnails']
Tablica w której zdefiniowane są wszystkie rozmiary miniaturek (większego boku zdjęcia). Przykładowo zdjęcie o wymiarach 800x600 dla którego zaznaczono miniaturkę 100 będzie pomniejszone do rozmiarów 100x75. Definiowanie ... Pozostało jeszcze 805 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['images_locations']
Tablica ze zdefiniowanym umiejscowieniem zdjęć jak po lewej stronie, po prawej stronie, itd. Ciekawostką jest 3cia opcja "Brak" ze zdefiniowanym id 0. Zdjęcie dodane do tej lokalizacji, które zarazem jest zdjęciem domyślnym pojawi się tylko n... Pozostało jeszcze 1044 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['subpages_list_types']
Tablica ze zdefiniowanymi typami wyświetlania podstron czyli lista, galeria, slider, itd. System ma przypisane zachowania dla niektórych typów np. galerii, slidera czy braku wyświetlania. Jeśli ta ostatnia jest wybrana, to lista podstron pod opi... Pozostało jeszcze 620 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['sliders_types']
Tablica ze zdefiniowanymi lokalizacjami wyświetlania sliderów jak nagłówek, widżety, itp. Nietypowe zachowanie jest dla 1szej opcji czyli "Nagłówek" ze zdefiniowanym id 1. Jeśli ta opcja jest wybrana, to slider wyświetli się w nagłówku. ... Pozostało jeszcze 264 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['pages_menus']
Tablica z listą dostępnych menu. Wybór nie jest duży, gdyż domyślnie skrypt zawiera jedynie 2 rodzaje menu czyli górne i ukryte. Do ukrytego menu dodawaj strony, które nie chcesz, aby znalazły się w menu górnym, ani nie... Pozostało jeszcze 1031 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['themes']
Tablica ta to cudo! Dzięki niej będziesz mógł nadawać indywidualny wygląd wybranym podstronom. Domyślnie zdefiniowany jest podstawowy układ strony podzielonej na 3 części: header.php, page.php i footer.php, które znajdują się w katalogu ... Pozostało jeszcze 1327 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['meta_robots_options']
Tablica przechowuje listę instrukcji dla wyszukiwarki Google i innych. Edytując stronę przez administrację będziesz mógł wybrać instrukcję, która wyświetli w HTML meta robots. Lista ta składa się z opcji posiadających trzy elementy za w... Pozostało jeszcze 725 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['body_class_names']
Zestaw nazw klas CSS, które przypisywane są dla elementu BODY dla każdej z podstron. Nazwy te wstawiane są w zależności od elementów jakie zawiera podstrona. Przykładowo jeśli podstrona posiada opis pełny, to dopisana zostanie nazwa klasy i... Pozostało jeszcze 583 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['subpages_list_class_names']
Zasada działania zmiennej jest zbliżona do $config['body_class_names'] ». Jednak w ramach tej zmiennej ustawiasz nazwy klas, które pojawiają się w elemencie LI. W zależności od wyświetlanych elementów, w ramach podstrony na liście pod... Pozostało jeszcze 543 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['widgets_types']
Rzadko modyfikowana tablica, która zawiera listę wszystkich możliwych lokalizacji widżetów. Uwaga! Każda z tych opcji ma przypisane dodatkowe zachowanie. Staraj się więc niczego nie usuwać, ale możesz zmienić nazwę na inną, która bardzi... Pozostało jeszcze 854 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['widgets_contents']
Tablica, która zawiera listę możliwych opcji od których zależy rodzaj wyświetlenia widżetu czyli Treść, Dane strony, Slider, Menu, Podstrony, itd. Generalnie nie wiele da to, że dodasz kolejny element w tej tablicy. Trzeba potem to jeszcze ... Pozostało jeszcze 212 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['crop_options']
Interesująca tablica, która zawiera opcje kadrowania miniaturek zdjęć. Opcja "Nie kadruj" od id 0 jest zarezerwowana, więc nie modyfikuj jej. Kolejne opcje są bardziej rozbudowane. Oto przykład: 2 => Array( '4:3', '_4x3', 0.75 ), który skład... Pozostało jeszcze 803 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['default_language']
Posiadasz kilka tłumaczeń strony? Zdefiniuj jakie tłumaczenie (2 znaki) ma się uruchamiać domyślnie, jeśli wejdzie na Twoją stronę osoba, która nie była na niej wcześniej lub nie wybrała tłumaczenia Twojej strony.
$config['admin_lang']
Wpisz język (oczywiście jeśli jest zainstalowany w skrypcie) w jakim mają się wyświetlać komunikaty, menu i opcje w panelu administracyjnym.
$config['admin_file']
Oj, to jest bardzo ważna zmienna. Pamiętaj, aby przed uruchomieniem skryptu zmienić nazwę pliku admin.php na inną np. 8c4051f.php Następnie wstaw tą nazwę do opisywanej zmiennej. Zostawiając plik admin.php Twoja strona bę... Pozostało jeszcze 295 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['enabled_sliders']
Zmienna niedostępna od wersji v6.6. Zwiększ wydajność skryptu i jeśli nie posiadasz na stronie sliderów, ustaw tą zmienną na null i już. Zmienna wyłącza działanie sliderów po stronie klienta. W Quick.Cms.Ext można wyłączyć slidery ta... Pozostało jeszcze 86 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['enabled_widgets']
Zmienna niedostępna od wersji v6.6. Bardzo podobnie działająca zmienna jak $config['enabled_sliders']. Nie korzystasz z widżetów (to naprawdę rzadki przypadek, ale może wystąpić)? Ustaw tą zmienną na null, a skrypt na pewno przyśpieszy. D... Pozostało jeszcze 113 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['enabled_main_admin_password_remind']
Zmienna jest domyślnie wyłączona, gdyż większość użytkowników skryptów pamięta email i hasło do zalogowania do administracji. Ty lub Twój klient macie problemy z pamięcią? Ustaw tą zmienną na true, ale szczerze przyznamy, że lepiej ... Pozostało jeszcze 339 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['wysiwyg']
Edytor WYSIWYG jest domyślnie włączony, choć przez nas nie zalecany do używania. Niestety prawdopodobnie Twoi klienci nie poradzą sobie z kodem HTML, bo w przeciwnym razie pewnie sami by wykonali sobie stronę, gdyż tak proste są nasze skrypt... Pozostało jeszcze 330 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['mark_extended_description']
Jeśli chcesz, aby rozszerzone elementy dodawane w ramach edytora WYSIWYG takie jak np widżety, galerie i czy stronicowanie, były wyróżniane w tym edytorze (kolorem i pogrubieniem), ustaw wartość tej zmiennej na true. W starszych wersjach wstaw... Pozostało jeszcze 112 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['enable_cache']
Zmienna dostępna w wersji v6.0 oraz v6.1 i odpowiada za generowanie pamięci podręcznej dla listy stron, sliderów itd. Zwiększa to wydajność skryptu, który i bez tego działa bardzo sprawnie. Nie znamy jeszcze przypadków dla których ta opcja... Pozostało jeszcze 357 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['enable_cache_files']
Wpływa na przyśpieszenie działania całej strony, gdyż zapisuje do pamięci podręcznej dane wszystkich zdjęć i plików. System CMS działa bardzo szybko, ale w sytuacji, gdy będziesz posiadał bardzo dużo plików i zdjęć (kilka tysięcy), ... Pozostało jeszcze 126 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['enable_cache_widgets']
Zmienna dostępna do wersji v6.4. Wpływa na przyśpieszenie działania całej strony, gdyż zapisuje do pamięci podręcznej dane wszystkich widżetów. Gdy będziesz posiadał kilkadziesiąt widżetów, warto ustawić tą zmienną na wartość true.
$config['enable_cache_sliders']
Zmienna dostępna do wersji v6.4. Wpływa na przyśpieszenie działania całej strony, gdyż zapisuje do pamięci podręcznej dane wszystkich sliderów. Gdy będziesz posiadał kilkadziesiąt sliderów, warto ustawić tą zmienną na wartość true.
$config['pages_predefined_additional_params']
Tablica przechowująca wszystkie ustawione wcześniej nazwy dodatkowych parametrów dla stron. Zapoznaj się z działem dodatkowe parametry w stronach, widżetach i sliderach » Wpisaliśmy do tej tablicy wszystkie parametry, które mo... Pozostało jeszcze 532 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['widgets_predefined_additional_params']
Tablica przechowująca wszystkie ustawione wcześniej nazwy dodatkowych parametrów dla widżetów. Zapoznaj się z działem dodatkowe parametry w stronach, widżetach i sliderach » Umieściliśmy w tej tablicy wszystkie parametry, kt... Pozostało jeszcze 540 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['sliders_predefined_additional_params']
Tablica przechowująca wszystkie ustawione wcześniej nazwy dodatkowych parametrów dla slidera. Zapoznaj się z działem dodatkowe parametry w stronach, widżetach i sliderach » Umieściliśmy w tej tablicy wszystkie parametry, które... Pozostało jeszcze 545 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['admin_list']
Zapoznaj się na początek z opisem zmiennej $config['pages_list_all']. Skoro już wiesz co to jest "paginacja", to ta zmienna służy do ograniczania ilości wyświetlanych elementów na niektórych listach. Niektóre listy w dodatkach jak lista uż... Pozostało jeszcze 68 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['admin_info_box_list']
Dostępna od wersji v6.7. Ilość stron, które mają wyświetlić się w postaci skróconej listy w okienku informującym o powiązanych stronach z wybraną cechą, widżetem, tagiem, itp.
$config['pages_list_all']
Zmienna dostępna do wersji v6.4 (od v6.5 zastąpił ją parametr dodatkowy "iLimitPerPage" możliwy do ustawienia w panelu i w zmiennej $config['default_pages_list_config']). Nie odpowiada Ci, że na stronie wyświetlają się wszystkie podstrony, n... Pozostało jeszcze 379 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['pages_list_4']
Zmienna dostępna do wersji v6.4. Zapoznaj się na początek z opisem zmiennej $config['pages_list_all']. Jest możliwość zdefiniowania osobnych limitów dla poszczególnych typów. Ta zmienna posiada odrębny limit dla wyświetlania newsów. W poz... Pozostało jeszcze 319 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
Wytłumaczymy zastosowanie tej zmiennej na przykładzie. Wejdź po stronie klienta do jakiejkolwiek podstrony (nie strony nadrzędnej) i przyglądnij się ścieżce nawigacji, która pojawiła się pod nazwą wyświetlanej podstrony. Zmień wartość... Pozostało jeszcze 268 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['display_hidden_pages']
Zmienna niedostępna od wersji v6.6. Ta zmienna to urok sam w sobie, a jakie zastosowanie! Wyobraź sobie, że chcesz dodać nową stronę na serwisie, który już funkcjonuje i który przeglądają Twoi klienci. Chciałbyś zobaczyć jak wygląda ta... Pozostało jeszcze 1019 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['display_homepage_name_title']
Jeśli chcesz wyświetlić nazwę/tytuł strony głównej w znaczniku HTML title, ustaw tą zmienną na true. W naszej opinii nie ładnie wygląda tytuł w Google dla strony głównej, który często wygląda tak: "Nazwa strony głównej - TUTAJ DOMY... Pozostało jeszcze 279 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['display_editing_options']
Kolejna tak drobna, a zarazem wspaniała zmienna. Daje możliwość przejścia do edycji strony lub jej usunięcia z poziomu strony klienta. Nie wiemy dlaczego ktoś chciałby ją wyłączyć, ale jak jest już to konieczne to trzeba ustawić ją na null
$config['display_only_main_pages_in_selects']
Zmienna dostępna do wersji v6.4. Ustawienie tej zmiennej na wartość true spowoduje, że w listach wyboru stron w trakcie dodawania nowych podstron czy widżetów domyślnie będą się wyświetlać tylko strony nadrzędne. Wystarczy jednak klikną... Pozostało jeszcze 497 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['display_subpages_separate_list_in_selects']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Ustawienie wartości na true spowoduje wyświetlenie na listach wyboru SELECT podstron, które są ukryte na głównej liście podstron w panelu. Dzieje się tak przez ustawienie ich stronom nadrzędnym opcji "Podstr... Pozostało jeszcze 546 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['display_images_displayed_in_description']
Działanie tej opcji jest "zakręcone", więc skup się teraz bardziej niż wcześniej. W Quick.Cms.Ext masz możliwość dodawania zdjęć do opisu strony przez edytor tinyMCE. Jeśli wstawisz do opisu opcję wyświetlania zdjęć określonego typy,... Pozostało jeszcze 731 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['short_to_full_description']
Jeśli zmienna jest ustawiona na true, a nie będzie opisu pełnego dla jakiejś strony, zamiast niego pojawi się opis krótki. Tak system działa domyślnie. Jeśli nie chcesz, aby tak funkcjonował, przestaw zmienną na null.
Zmienna włącza i wyłącza przekierowanie po kliknięciu na zdjęcie w stronie na adres (URL) podany w opisie zdjęcia. Jeśli chcesz, aby takie przekierowanie funkcjonowało, ustaw zmienną na true. Opcja ta jest domyślnie wyłączona, gdyż nie ... Pozostało jeszcze 171 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['display_news_in_admin_pages_lists']
Zmienna dostępna tylko w wersji v6.0. Odpowiada za wyłączenie wyświetlania podstron typu news (aktualności) ze standardowej listy stron w administracji, a także z list wyboru (w HTML w ramach znacznika select). Przy stronie, która ma ustawiony... Pozostało jeszcze 403 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['disable_page_theme_selecting'], $config['disable_page_link_id_selecting'], [...] $config['disable_advanced_tab_editing']
Te zmienne, które odpowiadają za ukrywanie poszczególnych opcji w panelu administracyjnym. Głównie chodzi o opcje których zmiana może spowodować niepoprawne wyświetlanie się strony lub nawet jej uszkodzenie. Zalecamy ukryć te opcje przed n... Pozostało jeszcze 837 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['dynamic_meta_description']
Zmienna cud naszym zdaniem. Odpowiada za dynamiczne generowanie znacznika meta description (opis meta) na podstawie pełnego opisu. Co w tym tak rewelacyjnego? Jeśli posiadasz kilka stron w serwisie, to prawdopodobnie nie zainteresujesz się tą zmi... Pozostało jeszcze 585 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['datetime_format_in_page_form']
Zmienna, która ustala czy data w formularzu strony ma być w formacie: 2014-10-28 11:12 (rok-miesiąc-dzień godzina:minuta) czy 2014-10-28 (rok-miesiąc-dzień). Jeśli do serwisu dodawanych jest kilka aktualności dziennie, to ustaw tą zmienną n... Pozostało jeszcze 505 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['delete_unused_files']
Ustawienie zmiennej na null spowoduje, że w sytuacji usuwania podstrony lub slidera nie zostaną usunięte dołączone do nich pliki i zdjęcia. Gdy zmienna jest ustawiona na true, to dołączane zdjęcia i pliki będą usuwane JEDYNIE wtedy, gdy ni... Pozostało jeszcze 326 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['set_first_image_as_default']
System ustawia automatycznie zdjęcie domyślne, które ma wyświetlać się na liście podstron i w widżetach, dla pierwszego dodanego zdjęcia do edytowanej strony. Jeśli nie chcesz, aby to działo się automatycznie, ustaw wartość tej zmiennej... Pozostało jeszcze 454 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['dir_files_list_limit']
W panelu administracyjnym w trakcie edycji strony w zakładce "Dodaj pliki" wyświetla się lista 50ciu ostatnio dodanych plików. Możesz oczywiście zobaczyć kompletną listę plików, ale będzie to wymagało dodatkowego kliknięcia na "Wyświetl... Pozostało jeszcze 287 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['enable_files_uploader_dropzone']
Wyświetla wyznaczony obszar w panelu dodawania plików. Wystarczy, że złapiesz myszką plik, przesuniesz do przeglądarki z formularzem podstrony ustawionym na zakładce "Dodaj pliki" na obszar z tekstem "Przeciągnij i upuść tutaj pliki z kompu... Pozostało jeszcze 435 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['allowed_not_image_extensions']
Przechowuje listę możliwych rozszerzeń plików, które skrypt pozwoli wgrać do katalogu files/. Z dużą ostrożnością dodawaj kolejne rozszerzenia. Nie opiszemy jak to zrobić, gdyż zakładamy, że jeśli wiesz jak to zrobić, to prawdopodobnie znasz zagrożenia jakie ze sobą niosą te zmiany.
$config['allowed_image_extensions']
Lista rozszerzeń dla których mają być generowane miniaturki. Na większości serwerów nie będzie możliwe tworzenie miniaturek dla innych rozszerzeń niż te, które są domyślnie ustawione w tej zmiennej.
$config['max_image_size']
Zawiera max rozmiar zdjęcia dla którego wygeneruje się miniaturka. Jeśli rozmiar dłuższego boku zdjęcia przekroczy 4000px zdjęcie doda się do strony, miniaturka jednak się nie wygeneruje i skrypt wyświetli odpowiedni komunikat informujący... Pozostało jeszcze 903 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['max_dimension_of_image']
W tej zmiennej zawarta jest wartość, która na początku jest powodem wielu zmartwień wielu webmasterów z wyczulonym okiem, na jakość zdjęć. W opisie zmiennej $config['max_image_size'] przekonujemy Cię byś nauczył klienta pomniejszać zdj... Pozostało jeszcze 1424 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['image_quality']
Jeśli jakość miniaturek nie odpowiada Twoim oczom, możesz zwiększyć ją do np. 90 albo nawet 100. Ważne byś kontrolował wielkość plików tworzonych z lepszą jakością. Może się okazać, że równie wielu klientów zniechęci się do og... Pozostało jeszcze 1405 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['change_files_names']
Są różni ludzie. Niektórzy dbają o porządek, a druga część (ta większa) nie dba o to. Możesz tłumaczyć klientowi by nazywał swoje zdjęcia, tak, by później je mógł rozpoznać. Niestety większość wgrywa zdjęcia w takiej postaci I... Pozostało jeszcze 638 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['default_pages_menu']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Podaj id domyślnego rodzaju menu, które ma automatycznie zaznaczać się w trakcie dodawania nowej strony. Rodzaje menu znajdziesz w opisie zmiennej $config['pages_menus']
$config['default_pages_status']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Ustawiając zmienną na wartość true, każda nowo dodawana podstrona będzie posiadała pole Status zaznaczone (podstrona będzie widoczna po stronie klienta).
$config['default_page_parent']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Podaj id strony nadrzędnej, która będzie automatycznie wybierana w polu Strona nadrzędna dla nowo dodawanej podstrony. Po ustawieniu wartości na '' strona nadrzędna będzie ustawiona na "brak".
$config['default_theme']
Określ id domyślnego szablonu, który ustawi się w czasie dodawania nowej strony. Lista konfiguracji szablonów jest zdefiniowana w zmiennej $config['themes']
$config['pages_default_image_location']
Określ id domyślnej lokalizacji zdjęć, która ustawi się w czasie dodawania nowego zdjęcia do strony. Lista lokalizacji zdjęć jest zdefiniowana w zmiennej $config['images_locations']
$config['pages_default_image_size']
Domyślny rozmiar miniaturki "szczegóły strony", który ma być oznaczony przed dodaniem zdjęcia do strony. Dostępne rozmiary miniaturek znajdziesz przy informacji o zmiennej $config['images_thumbnails']
$config['default_image_list_size']
Domyślny rozmiar miniaturki "lista podstron", który ma być oznaczony przed dodaniem zdjęcia do strony. Dostępne rozmiary miniaturek znajdziesz przy informacji o zmiennej $config['images_thumbnails']
$config['default_image_other_size']
Domyślny rozmiar miniaturki "inne np. widżety", który ma być oznaczony przed dodaniem zdjęcia do strony. Dostępne rozmiary miniaturek znajdziesz przy informacji o zmiennej $config['images_thumbnails']
$config['default_subpages_list_type']
Podaj id domyślnego typu wyświetlania podstron, który ma automatycznie zaznaczać się w trakcie dodawania nowej strony. Typy wyświetlania podstron znajdziesz w opisie zmiennej $config['subpages_list_types']
$config['default_robots_option']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Domyślne id instrukcji dla robotów, która ustawi się w czasie dodawania nowej strony. Lista instrukcji znajduje się w zmiennej $config['meta_robots_options']
$config['default_image_crop']
Określ id domyślnego kadrowania zdjęć, które ustawi się w czasie dodawania zdjęcia do strony. Lista dostępnych opcji kadrowania jest zdefiniowana w zmiennej $config['crop_options']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Zdefiniuj czy chcesz, aby opcja "ID strony w linku" była zaznaczona w trakcie dodawania nowej strony. W niektórych sytuacjah ta opcja powinna być zaznaczona, ale są to rzadkie przypadki. Sam ocenisz kiedy lepiej ... Pozostało jeszcze 150 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['default_page_hide_in_sitemap']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Ustawiając zmienną na wartość true, każda nowo dodawana podstrona będzie posiadała zaznaczoną opcję Ukryj w mapie strony w zakładce "Seo".
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Gdy wartość zmiennej to true to w trakcie dodawanej nowej podstrony pole Ukryj w wyszukiwarce w zakładce "Seo" będzie oznaczone. Oznaczenie tej opcji oznacza, że podstrona nie będzie widoczna w wynikach wyszuki... Pozostało jeszcze 177 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['default_slider_header_set']
Domyślna nazwa zestawu sliderów z lokalizacją w nagłówku. Sugerujemy, aby domyślny slider nagłówkowy posiadał nazwę "Domyślny". Jeśli strona nie będzie posiadała przypisanego zestawu slajdów, to w nagłówku pojawi się zestaw slajdów... Pozostało jeszcze 229 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['default_widgets_status']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Ustawiając zmienną na wartość true, każdy nowo dodawana widżet będzie posiadał pole Status zaznaczone (widżet będzie widoczny po stronie klienta).
$config['default_widgets_display_name']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Ustawiając zmienną na wartość true w trakcie dodawanego widżetu opcja wyświetlania nazwy widżeta będzie zaznaczona.
$config['default_widget_type']
Określ id domyślnej lokalizacji widżeta, która ustawi się w czasie dodawania nowego widżeta. Lista lokalizacji widżetów jest zdefiniowana w zmiennej $config['widgets_types']
$config['default_widget_content']
Podaj id domyślnego rodzaju wyświetlanego widżeta, który ma automatycznie zaznaczać się w trakcie dodawania nowego widżeta. Rodzaje znajdziesz w opisie zmiennej $config['widgets_contents']
$config['default_widget_slider_type']
Domyślna lokalizacja slidera, która ustawi się w czasie dodawania nowego widżeta po wybraniu typu widżeta jako slider. Lista lokalizacji sliderów znajduje się znajduje się w zmiennej $config['sliders_types']
$config['default_widgets_page_elements']
Zmienna dostępna do wersji v6.4. Domyślne elementy strony, które mają ustawić się w trakcie dodawania widżeta odpowiadającego za wyświetlanie danych wybranej strony. Lista wszystkich opcji znajduje się przy komentarzu do tej zmiennej w plik... Pozostało jeszcze 112 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['default_sliders_status']
Ustawiając zmienną na wartość true, każda nowo dodawany slider będzie posiadał pole Status zaznaczone (slider będzie widoczny po stronie klienta).
$config['default_slider_set']
Domyślna nazwa zestawu sliderów do którego ma być przydzielony dodawany slider. Jeśli nie chcesz, aby automatycznie przypisywany był zestaw sliderów, ustaw zmienną na wartość: ''
$config['default_sliders_type']
Domyślny rodzaj slidera, który będzie ustawiony w trakcie dodawania nowego slidera. Lokalizacje sliderów znajdziesz w zmiennej $config['sliders_types']
$config['default_menu_config_X'], gdzie X - jest cyfrą
Konfiguracja menu dla poszczególnych lokalizacji. Domyślnie ustawione jest menu górne w zmiennej $config['default_menu_config_1']. Jeśli dodasz kolejny typ menu o id np. 20, przydzielisz do niego podstrony i chcesz mu przypisać odpowiednie param... Pozostało jeszcze 1359 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['default_images_list_config_type_X'], gdzie X - jest cyfrą
Szereg ustawień w zmiennych dla list wyświetlających zdjęcia w szczegółach podstrony (nie dotyczy zdjęć na liście podstron). W pliku konfiguracyjnym zobaczysz ustawienia dla każdej z lokalizacji. Głównym ustawieniem jest nazwa klasy CSS, ... Pozostało jeszcze 238 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['default_slider_config']
Ustalenie danych konfiguracyjnych dla slidera. Kompletną listę opcji z ich opisem znajdziesz w pliku napisany w języku JavaScript, który odpowiada za mechanizm slidera, w core/libraries/quick.slider.js. Poszczególne opcje definiuje się stosują... Pozostało jeszcze 400 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['default_slider_pages_config']
Ustawienia slidera wyświetlającego listę podstron. By dowiedzieć się o konfigurowaniu slidera, zapoznaj się z opisem zmiennej $config['default_slider_config'].
$config['slider_set_1']
Nazwa zestawu slidera nagłówkowego wyświetlanego dla błędu 404, gdy nie istnieje żadna podstrona. W innym przypadku wczytywany jest slider, który ustawiony jest dla podstrony.
$config['widgets_functions_parameteres_content_type_X'], gdzie X - jest cyfrą
Zmienne, które przechowują ogólne konfiguracje dla widżetów wyświetlających konkretne treści. Koniecznie zapoznaj się wcześniej z opisem zmiennej $config['widgets_contents'].
Lista dostępnych opcji jest bardzo duża i rozbudowana. Poniżej opiszemy 3 podstawowe zmienne, które będą najczęściej konfigurowane:
$config['widgets_functions_parameteres_content_type_3']
Odpowiada za ustawienia widżetów wyświetlających slidery. Ustawienie Array( 'sConfigSliderSet' => 'sAnimation:"scroll"' ) oznacza, że sposób animacji sliderów ma być typu "scroll". Przykładowo jeśli chcesz zmienić dodatkowo czas wyświetla... Pozostało jeszcze 376 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['widgets_functions_parameteres_content_type_4']
Zawiera konfigurację dla widżetów wyświetlających menu. Ustawienie Array( 'bExpanded' => true, 'iDepthLimit' => 1 ) oznacza, że menu ma być ciągle rozwinięte (opcja bExpanded) i mają się wyświetlać podstrony także do pierwszego zagłębienia (opcja iDepthLimit).
$config['widgets_functions_parameteres_content_type_5']
Konfiguracja dla widżetów wyświetlających listę podstron. Domyślne ustawienie: Array( 'iType' => 1, 'iLimitPerPage' => 3, 'bPagination' => null, 'sImageType' => 'aOthers', 'sKeySize' => 'iSizeOther' ) oznacza, że mają być wyświetlone wszyst... Pozostało jeszcze 539 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.

Powyższe opcje możesz także ustawić indywidualnie dla wybranego widżetu przy pomocy dodatkowych parametrów. Opcji konfiguracyjnych jest zdecydowanie więcej, ale zarządzanie nimi wymaga dużej orientacji w działaniu naszego skryptu.

$config['widgets_functions_parameteres_id_X'], gdzie X - jest cyfrą
Zmienna umożliwia ustawienie indywidualne dla wybranego widżeta. Zalecamy stosować dodatkowe parametry w trakcie edycji widżetu, aby ustawić indywidualne ustawienia dla widżetu. Zastosowanie poniższych zmiennych ma sens wtedy, gdy chcesz doda... Pozostało jeszcze 2083 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['widgets_functions_parameteres_type_X'], gdzie X - jest cyfrą
Zmienna dostępna w wersji v6.0 i v6.1. Przeczytaj koniecznie opis zmiennej $config['widgets_functions_parameteres_content_type_X']. Oprócz ogólnych ustawień dla widżetów, można także zdefiniować konfigurację dla konkretnych lokalizacji wid... Pozostało jeszcze 2322 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['widgets_parameters_type_X'], gdzie X - jest cyfrą
Konfiguracja list widżetów wyświetlanych w różnych lokalizacjach. Każda zmienna odpowiada odrębnej lokalizacji widżetu i może zawiera szereg ustawień. Zauważ, że nie wszystkie lokalizacje widżetów są skonfigurowane przy pomocy tych zmi... Pozostało jeszcze 1263 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['default_pages_list_config']
Ustawienia ogólne dla listy podstron. Nad opisem zmiennej znajdziesz wszystkie możliwe opcje, które możesz ustawić w zmiennej. Pamiętaj, że niektóre opcje dostępne są dopiero po zainstalowaniu odpowiednich dodatków. Przykładowo dla parame... Pozostało jeszcze 519 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['default_pages_list_config_type_x'], gdzie X - jest cyfrą
Ustawienia dla wybranych rodzajów list podstron. Przykładowo zmienna $config['default_pages_list_config_type_2'] zawiera ustawienia dla newsów.
$config['disable_advanced_options'] - występuje tylko w darmowej edycji
Klient często może sporo namieszać w trakcie zarządzania stroną. Opcja ta umożliwia wyłączanie paru niebezpiecznych do zmian opcji Twojemu klientowi m.in. wybór szablonu, strony startowej. Przygotuj całą stronę, poustawiaj szablony, stron... Pozostało jeszcze 864 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['emails_from_header_option']
Ustawienie wysyłania emaili. Jeśli maile docierają do Ciebie i w przypadku kilku dodatków m.in. users także do użytkowników, to nie modyfikuj tej zmiennej. Jeśli istnieje problem z docieraniem emaili, to ustaw tą zmienną na wartość 2. W t... Pozostało jeszcze 1168 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['date_format_admin_default']
Ta zmienna wykorzystywana jest przez kilka dodatków (które nie są zainstalowane w standardowej wersji skryptu) i przy wyświetlaniu daty ostatniego niepoprawnego zalogowania. Zmienna zawiera format wyświetlanej daty. Więcej na temat formatów zn... Pozostało jeszcze 130 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['date_format_customer_news']
Ustawienie formatu daty, który wyświetla się w liście news'ów po stronie klienta. Więcej na temat formatów znajdziesz w dokumentacji PHP »
$config['time_diff']
Ta zmienna wykorzystywana jest przez kilka dodatków (które nie są zainstalowane w standardowej wersji skryptu) i przy wyświetlaniu daty ostatniego niepoprawnego zalogowania. Korzystasz z serwera w np. USA, a chcesz by czas wyświetlany był taki ... Pozostało jeszcze 146 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['language_separator']
Dosyć rzadko używana zmienna. Warto jej użyć w przypadku gdyby serwis posiadał kilka tłumaczeń i kilka podstron miałoby dokładnie taką samą nazwę w różnych tłumaczeniach. Czasami tak bywa jeśli nazwa jakiejś podstrony to nazwa produk... Pozostało jeszcze 1247 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['restore_backup']
Zmienna ustala jakie dane mają być kopiowane w czasie przywracania kopii zapasowej. Wartość 0 dla kompletnego przywracania danych, wartość 1 dla przywracania jedynie ustawień (plików konfiguracyjnych i tłumaczeń), a wartość 2 dla przywrac... Pozostało jeszcze 165 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['backup_message']
Ustawienie dla zielonej i denerwującej informacji o kopii zapasowej, która pojawia się na górze ekranu w panelu administracyjnym. Denerwującej dlatego byś pamiętał o zrobieniu kopii zapasowej przed wykonaniem zmian w bazie danych. Zmienna dom... Pozostało jeszcze 697 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['domain']
Narzucenie właściwego adresu domeny (jeśli korzystasz z kilku domen na jednej stronie np. abc.pl i abc.com), gdyby np. Google Sitemaps pobierał mapę strony (sitemap.xml) z niewłaściwego adresu domeny.
$config['redirect_to_domain']
Dostępna do wersji v6.5. Możliwość przekierowania z jednej domeny na drugą (zdefiniowaną w zmiennej $config['domain']). W przypadku gdy korzystasz z dwóch adresów np. abc.pl i abc.com i chcesz aby każdy kto wejdzie na abc.com, był przekiero... Pozostało jeszcze 171 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['disable_pages_in_sitemap']
Dostępna do wersji v6.3. Lista id stron, które mają nie wyświetlać się w mapie strony. Jeśli chcesz, aby niektóre strony nie pojawiały się, to zapisz je w takim formacie Array( 7 => true, 32 => true ) do tej zmiennej. Ten przykład blokuje ... Pozostało jeszcze 841 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['disable_menus_in_sitemap']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Od wersji v6.7 występuje w ramach dodatku sitemap. Lista rodzajów menu, które mają nie wyświetlać się w mapie strony. Rodzaje menu i ich id znajdziesz w zmiennej $config['pages_menus']. Rozwiązanie przydatne ... Pozostało jeszcze 374 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['disable_pages_in_sitemap_xml']
Dostępna do wersji v6.3. Zapoznaj się wpierw z opisem zmiennej $config['disable_pages_in_sitemap']. Ta zmienna zawiera listę id stron, które mają nie wyświetlać się w mapie strony dla google (sitemap.xml). Jeśli chcesz, aby niektóre strony ... Pozostało jeszcze 193 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['disable_menus_in_sitemap_xml']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Od wersji v6.7 występuje w ramach dodatku seoOptions. Zapoznaj się wpierw z opisem zmiennej $config['disable_menus_in_sitemap']. Ta zmienna zawiera listę rodzajów menu, które mają nie wyświetlać się w mapie ... Pozostało jeszcze 337 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['disable_pages_in_search_results']
Lista id stron, które mają nie wyświetlać się w wynikach wyszukiwania wyświetlonych przez wyszukiwarkę wbudowaną w systemie CMS. Jeśli chcesz, aby niektóre strony nie pojawiały się, to zapisz je w takim formacie Array( 1, 6 ) do tej zmien... Pozostało jeszcze 75 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['disable_menus_in_search_results']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Od wersji v6.7 występuje w ramach dodatku pagesSearch. Lista rodzajów menu wykloczonych w wynikach wyszukiwania wyświetlonych przez wyszukiwarkę wbudowaną w systemie CMS. Przydatne jeśli posiadasz np. menu ukry... Pozostało jeszcze 348 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['redirect_to_last_used_list']
Opcja, która przenosi do ostatnio używanej listy stron po zapisaniu danych strony przy użyciu opcji "zapisz i przejdź do listy". Przykładowo jeśli wszedłeś do edycji strony wcześniej jej wyszukując na liście przy użyciu frazy np. "abc", t... Pozostało jeszcze 451 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['display_widgets_on_page']
Dostępna do wersji v6.5. Przechowuje listę stron na których tylko mają się wyświetlać widżety. Jest możliwość także zdefiniowania id widżetów, które mają się wyświetlić na konkretnej stronie. Zmienna jest zakomentowana ze względu ... Pozostało jeszcze 546 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['enable_advanced_select']
Dostępnaj tylko w wersji v6.4. Ustawiając zmienną na true włączysz zaawansowane pola wyboru (zewnętrzna biblioteka Chosen zlokalizowana w plugins/chosen/). Pozwala ono na wyszukiwanie, edycję wyglądu itd. Po zmianie wartości na null pojawi s... Pozostało jeszcze 189 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['advanced_select_default_width']
Zawiera domyślną szerokość zaawansowanego pola wyboru. Jeśli pozycje w tych polach są zbyt długie, możesz zwiększyć wartość tej zmiennej lub dla wybranych pól ustawić klasę adv-select-long, wtedy będą one miały szerokość ustawioną w zmiennej advanced_select_long_width.
$config['advanced_select_long_width']
Zawiera szerokość większego pola wyboru, czyli takiego które ma ustawione klasę adv-select-long. Domyślnie pola wyboru mają szerokość ustawioną w zmiennej advanced_select_default_width. Czasem jednak to nie wystarcza, bo są pola, które za... Pozostało jeszcze 274 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['advanced_select_very_long_width']
Spełnia podobne zadanie jak zmienna $config['advanced_select_long_width']. Definiuje szerokość pól, które wymagają jeszcze więcej miejsca. Przykładem jest pole wyboru z listą dodatkowych parametrów dla strony, widżetu czy slidera.
$config['enable_searching_in_advanced_select_from']
Ilość pozycji w polu wyboru, powyżej której pojawia się pole wyszukiwania. Oczywiście nie ma sensu wyświetlanie wyszukiwania dla listy wyboru jeśli zawiera ono kilka/kilkanaście pozycji.
$config['mail_templates']
Lista nazw kluczy do zmiennych językowych z pliku database/lang_pl.php, które mają się wyświetlić w zakładce "Szablony maili" w trakcie edycji języka ». Nazwa klucza zmiennej z ustawioną wartością false będzie wyświetlała się w p... Pozostało jeszcze 188 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['mail_template_wysiwyg']
Włączenie edytora WYSIWYG zamiast pola rozszerzonego TEXTAREA w szablonach maili w trakcie edycji języka. Pamiętaj, że trzeba jeszcze oprogramować funkcję sendEmail() w core/common.php aby wysyłała maile w formacie HTML. Przeglądnij wskazó... Pozostało jeszcze 137 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['dir_database']
Nie zalecamy zmieniać tej zmiennej początkującym. Generalnie zalecamy ją zmieniać, ale trzeba wiedzieć co należy zrobić. Jeśli chcesz posiadać serwis bardziej bezpieczny, zmień nazwę katalogu database na inny np. 9a9edc1, a następnie wst... Pozostało jeszcze 1337 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['database']
Zmienna przechowuje informację o nazwie bazy danych w SQLite. Warto tą nazwę zmienić. Zmień wpis database.db na np. b794b19c.db, a następnie wejdź do katalogu database/ na serwerze i zmień nazwę pliku na b794b19c.db
$config['page_form_fields_hide']
Dostępna do wersji v6.6. Przechowuje listę pól formularza edycji podstrony, które przy wyłączonym trybie deweloperskim » są domyślnie ukryte. Można je wyświetlić z poziomu listy wyboru pola o nazwie "Wyświetl pola". Zmienna rozrasta... Pozostało jeszcze 734 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['developer_news_url']
Zmienna dostępna tylko w wersji v6.0. Adres URL do newsów pobieranych ze strony webmastera (partnera OpenSolution). Na stronie webmastera opartej o Quick.Cms.Ext możliwe jest uruchomienie skryptu, który będzie generował listę newsów w odpowie... Pozostało jeszcze 407 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['ext_icons']
Rzadko modyfikowana zmienna. Przechowuje listę rozszerzeń plików, którym mają być przypisywane klasy ze styli CSS. Na stronie widocznej przez klienta w liście dołączonych plików do tej strony znajdują się ikonki, które ładują się z te... Pozostało jeszcze 552 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['sorting_flag']
Ustawienie flag dla wbudowanych w PHP funkcji sortujących tablice np. sort, rsort, asort, ksort, arsort, itd. Dostępne flagi znajdziesz w dokumentacji PHP ». Pamiętaj, że system sortuje niektóre dane (zapisane w tablicach) przy pomocy funk... Pozostało jeszcze 718 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['enabled_languages']
W zmiennej można zdefiniować listę dostępnych tłumaczeń strony. Przykładowo posiadasz opracowaną stronę w języku polskim. Jesteś w trakcie tworzenia języka angielskiego, ale nie chcesz by ktokolwiek inny miał do niego dostęp. Oczywiści... Pozostało jeszcze 971 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['start_page']
Jedna z niewielu modyfikowanych zmiennych konfiguracyjnych przez panel administracyjny. Zawiera id strony w danym języku, która ma być stroną startową.
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Od wersji v6.7 występuje w ramach dodatku pagesSearch. Kolejna zmienna możliwa do zmiany w konfiguracji w panelu administracyjnym. Przechowuje id strony z wynikami wyszukiwania. Jest wymagana do działania wyszukiwarki.
$config['page_sitemap']
Zmienna dostępna do wersji v6.6. Od wersji v6.7 występuje w ramach dodatku sitemap. Zmienna do edycji w konfiguracji w panelu administracyjnym. Zawiera id strony, która ma wyświetlać mapę strony.
Kod odpowiada za wyświetlenie logo w serwisie widzianym przez klienta. Generalnie w większości przypadków jest ono takie samo dla wszystkich tłumaczeń i mogłoby się znajdować bezpośrednio w templates/default/header.php. Zdarzają się jedna... Pozostało jeszcze 180 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['title']
Tytuł strony w danym języku, który wyświetla się w ramach bloku <title>TUTAJ WYŚWIETLI SIĘ TITLE</title>. Zresztą odpal przeglądarkę i zobacz jak to działa.
$config['description']
Meta description strony, który jest ważny dla Google. Najlepiej by było gdyby każda strona w serwisie posiadała swój unikalny meta description wpisany w zakładce SEO w czasie edycji strony. Jednak klienci nie dbają oto. W takiej sytuacji gdy ... Pozostało jeszcze 1083 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.
$config['slogan']
Hasło, które wyświetla się pod logo. Jego treść wyświetla się w templates/default/header.php i jest często usuwane, a szkoda.
$config['foot_info']
Treść stopki serwisu i wyświetla się w templates/default/footer.php. Jeśli nie wyświetla się oznaczać może, że prawdopodobnie nie domknąłeś poprzednich znaczników HTML. Uważaj bo link do naszej strony znajduje się także w stopce i zg... Pozostało jeszcze 154 znaków opisu. Więcej »Pozostały opis dostępny tylko dla zalogowanych osób » posiadających licencję na Quick.Cms.Ext v6.x.

database/lang_pl.php

W tym pliku znajdują się tłumaczenia pól formularzy, podstawowych komunikatów, itp. Nie znajdziesz tu informacji systemowych, które zawsze wyświetlają się w j. angielskim i komunikują o poważniejszych problemach.

Niektóre zmienne w tym zmienna $lang['Password_remind_email_content'] posiadają możliwość wstawienia do treści dodatkowych opcji (zmiennych). W tym przypadku jest to opcja [PASSWORD]. Zmienna zawiera komunikat związany z przypomnieniem hasła, a wartość [PASSWORD] zamieniana jest na hasło w trakcie wysyłania emaila.

Tego typu zmienne i opcje dodatkowe jakie można do nich wstawić pojawiają się głównie w dodatkach. Listy wszystkich dodatkowych opcji znajdziesz w komentarzu obok zmiennej, której opcje dotyczą. Warto więc, abyś po zainstalowaniu wszystkich dodatków, przeglądnął plik tłumaczenia, aby odpowiednio ustawić tego typu zmienne.

o nas | kontakt