Pages:

New Quick.Cart v6.0 - stable version - released!

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-12-17 10:29

You can get this version from download here:
http://opensolution.org/download,en,18.html?sDir=Quick.Cart

You can test this version here:
http://opensolution.org/Quick.Cart/demo/

Changes here:
http://opensolution.org/download/Quick.Cart/changeLog.txt

Bug fixes to v5.0, v5.1, v5.2 here:
http://opensolution.org/download/Quick.Cart/bugFixes.html

Documentation is here:
http://opensolution.org/Quick.Cart/docs/

Skins and plugins to v6.0
We've upgraded free plugins and skins to the latest version.

Upgrading from v5.0, v5.1 or v5.2:

1. Upgrading database:
Database structure has not changed much. Differences are small enough, so that conversion is not necessary
- Copy all files overwriting the existing ones (except for the subdirectories and the "_fields.php" file) from the database/ directory in the older version to the same directory in the latest version
- Copy all files and subdirectories from the files/ directory in the older version to the same directory in the newest version
- Enter the settings page in the administration panel and set options, attach pages to specific functions, set login and password. Some of the settings options (like menu types, thumbnail sizes) are possible to set only by editing the database/config/general.php file. Documentation will come in handy (http://opensolution.org/Quick.Cart/docs/?id=en-requirements#5)

2. Upgrading design:
This process can be time consuming. There is no automatic script for design upgrading. Before proceeding to modify the design, we recommend to create a new directory for example templates/new/ and copy there content of templates/default/, and then in administration in the settings select a skin to the "new".

Upgrading from v4.0, v4.1 or v4.2:
You need to upgrade first to v5.0 and after to v6.0. Read more about upgrade here:
http://opensolution.org/Quick.Cart/forum/?p=readTopic&nr=7739

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2012-12-19 12:45

Chyba zakradł się drobny błąd w panelu admina, w edycji strony jest do wyboru:
- ukryte strony
- menu górne
- produkty
- produkty
"produkty" są dwa razy, po wybraniu jednych - nowo utworzona strona wędruje do lewego menu, natomiast po wybraniu tych drugich - wędruje do górnego menu 2 obok koszyka,
chyba by wystarczyło w langu zmienić słowo produkty na górne menu 2

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2012-12-19 13:12

Tak racja, własciwie to powinno być:
$lang['Menu_1'] = "Menu górne - pierwsze";
$lang['Menu_2'] = "Menu górne - drugie";

goden

Avatar: goden

2012-12-21 05:00

witam!
Sprawdzałem na wiele sposobów nie da się tylko zmienić tłumaczenia.Gdzie indziej chyba jest coś zagmatwane i wychodzi błąd. Ja znalazłem sposób - dodałem sobie menu a to menu_2 które jest pomylone usunąłem.Lecz pasowało by zmienić coś. Nie znam tak dobrze php. więc się nie podejmuje.Czekamy na administratorów!!!Jeżeli zmienicie to czekam na informację

goden

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2012-12-21 10:35

goden - mozliwe, ze nie dales praw do zapisu dla plikow, ktore znajduja sie w database/translations/

goden

Avatar: goden

2012-12-21 23:23

Dzięki za szybką reakcję.Miałeś rację nie zmieniłem praw poszczególnych plików tylko katalogu.
Pobrałem jeszcze raz skrypt sklepu a tam już poprawione.Brawa za szybkość!!!
Pozdrawiam i Wesołych świąt

goden

boboo

Avatar: boboo

2012-12-22 12:04

"Wgrywanie nieudane" to pojawia się przy próbie dodania zdjęć przy pomocy IE9.

openzibi

Avatar: openzibi

2012-12-22 13:23

boboo - spróbuj ponownie pobrać skrypt Testowałem przed chwilą wgrywanie z komputera( IE9) i było ok.

rhh.pl - hosting-domeny-strony

boboo

Avatar: boboo

2012-12-22 14:19

OK, zadziałało.
Ale albo kilka dni temu release był niekompletny, albo przy downloadzie pościnało (zip'a???).
Np. brakowało cf_text_to_short w translacjach i deczko rozwalało <script> w head'zie.

pisiorek

Avatar: pisiorek

2013-01-07 08:58

Zabrałem sie za upgrade z wersji 5.2 do 6.0 i z tego co rozumiem z opisu, należy najpierw wrzucić na serwer nową wersję tj. 6.0 i dopiero w niej podmienić pliki znajdujące się w katalogu database na pliki ze starej wersji 5.2 i wszystko z katalogu files. Czy dobrze rozumiem ? Jeżeli tak, to co z katalogiem database/translations ? W nim mam dodanych trochę nowych rzeczy i jeżeli go nie skopiuję to one znikną lub będę musiał na nowo je wprowadzać - w opisie upgrade'u jest opisane (except for the subdirectories and the "_files.php" file) ? Może jednak powinienem go podmienić na stary z wersji 5.2 ? Kolejna sprawa, to pliku o nazwie _files.php nie ma katalogu database, jest _fields.php - czy to jest pomyłka i w opisie chodzi właśnie _fields.php, a nie files.php ? Ostatnia sprawa, czy dodatki kompatybilne z wersją 5.2 są właściwe dla 6.0 ? Czy należy czekać na nowe, dla wersji 6.0 ?

pi

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2013-01-08 07:11

pisiorek -
1. Tak to jest pomylka. Mialo byc "_fields.php"
2. Jesli masz dodatkowe tlumaczenia to musisz sobie je wrzucic recznie do plikow. Z tym nie powinienes miec problemu zapewne bo prawdopodobnie dopisywales je do konca pliku. Skopiuj i wklej.
3. Dodatki do v5.2 nie sa kompatybilne. Nie ma na co czekac poniewaz z tego co wiem wiekszosc albo wszystkie dodatki zostaly zaktualizowane do wersji v6.0 juz pare tygodni temu.

pisiorek

Avatar: pisiorek

2013-01-08 09:53

Dziękuję treewood za wyjaśnienia - zassałem wczorajszą wersję z dodatkami i teraz poszło bez problemu. Niestety mam inny kłopot. Gdy chcę wrzucić produkt do koszyka, po kliknięciu buttona "Do koszyka" - Koszyk jest pusty. Pojawia się tylko info: "Oto zawartość Twojego koszyka. Jeśli zmienisz zamawianą ilość któregoś z produktów, kliknij przycisk 'Zapisz'.
Możesz zachować Twój koszyk przez 72 godziny klikając przycisk 'Zapamiętaj koszyk'."

pi

pisiorek

Avatar: pisiorek

2013-01-08 12:41

Dodam jeszcze, że prawa do katalogów database oraz files są ustawione na 777. Dla potrzeb upgrade'u na ftp-ie - na którym pracuje sklep w wersji poprzedniej - utworzyłem katalog testowy w który wrzuciłem wersję 6.0 i w nim robię upgrade. W "starym" (sklepie 5.2) koszyk działa jak należy, natomiast w tym upgradzie jest jakiś problem.

pi

grzdak

Avatar: grzdak

2013-01-08 15:02

witam, mam dokładnie ten sam problem - przy przejściu do zamówienia koszyk sygnalizuje, że jest pusty (step2), choć są w nim produkty. Nadmienię, że tematy już przypisałam do odpowiednich stron.
pozdr G

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2013-01-08 17:10

Edytuj stronę "Koszyk" i w zakładce zaawansowane ustaw: Temat - order-step-1.php

simlution.org

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2013-01-08 17:29

Oczywiście powinny być również strony:
Formularz zamówienia (menu ukryte) - Temat: order-step-2.php
Zamówienie (menu ukryte) - Temat: order-step-3.php
Należy również pamiętać o przypisaniu odpowiednich stron w konfiguracji.

simlution.org

pisiorek

Avatar: pisiorek

2013-01-08 20:29

*selekcjoner
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc, o ile z Twoim pierwszym postem i edycją "Koszyka" nie było kłopotu i przyniosło to oczekiwany efekt - czyli wyświetliło zawartość koszyka, o tyle nie za bardzo mogę sobie poradzić z Twoim drugim postem. Nadmienię tylko, że przy instalacji wersji 5.2 tych problemów nie było i nie musiałem przebijać się przez te ustawienia. Od strony admina nie mam czegoś takiego jak "Formularz zamówienia", któremu mógłbym przypisać "Temat: order-step-2.php". W adminie w zakładce Strony i pod linią "Ukryte strony" mam: "Błąd płatności", "Dziękujemy za dokonanie płatności", "Wyniki wyszukiwania" i "Zamówienie" - "Formularza zamówienia" nie ma. Do czego przypisać w takim razie "Temat: order-step-3.php" ? Co rozumiesz pisząc: "o przypisaniu odpowiednich stron w konfiguracji" ? Pozdrawiam

pi

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2013-01-08 21:03

Utwórz stronę np. o nazwie "Formularz zamówienia", ustaw mu odpowiedni temat czyli order-step-2.php, a później w konfiguracji w zakładce "Strony" przypisz odpowiednio: Strona z formularzem zamówienia - Formularz zamówienia

simlution.org

pisiorek

Avatar: pisiorek

2013-01-08 21:20

Super, jeszcze raz dzięki. Teraz jest OK.

pi

zamowpalete.pl

Avatar: zamowpalete.pl

2013-01-21 19:55

Utwórz stronę np. o nazwie "Formularz zamówienia", ustaw mu odpowiedni temat czyli order-step-2.php, a później w konfiguracji w zakładce "Strony" przypisz odpowiednio: Strona z formularzem zamówienia - Formularz zamówienia

na stronie formularz zamówienia w zakładce zaawansowane mam tylko takie tematy: page.php, product.php, order-step3.php i order-step1.php

Do jakiego pliku i w którym miejscu dopisać order-step2.php??

Z góry dzięki

Pages:
Back to top
about us | contact