[cz] Oprava nazvu kategorii v URL

michal.siman

No avatar

2007-02-20 23:25

Jiste jste si vsimli ze pokud rozbalite nejakou kategorii tak se v url objevi takovy divny znaky, napr:

http://mujsh.op/?p=productsMore&iProdu...-K%C3%A1ja

trosku jsem patral a pokusil se to nejak vyresit, moje reseni je nasledujici:

staci v souboru core/other.php nahradit radky cislo 185 a 186 nasledujicim upravenym kodem pro cesky jazyk:

$aFrom = array( ' ''&raquo;''/''$''\'', '"', '~', '\\', '?', '#', '%', '+', '^', '*', '>', '<', '@', '|', '"', '%', ':', '--',',','á','ě','š','č','ř','ž','ý','í','é','ú','ů','ť','ď','ň','ó','Á','Ě','Š','Č','Ř','Ž','Ý','Í','É','Ú',' Ů','Ť','Ď','Ň','Ó');
$aTo   = array( '
-', '',        '-', '-', ''  ,  '', '-', '-',  '-', '-', '-', '-', '-', '-', '-', '-', '-', '-', '-',      '-', '-', '-' ,'' ,'a','e','s','c','r','z','y','i','e','u','u','t','d','n','o','A','E','S','C','R','Z','Y','I','E','U','U','T',' D','N','O);



jeste jsem to poradne neotestoval, ale zatim me to na mem obchode funguje. vice o tomto tematu v diskuzi na Zive.cz: http://domeny.zive.cz/viewtopic.php?p=3482

» Quick.Cart v2.x

michal.siman

No avatar

2007-02-20 23:27

tak nevim odkud to tam vklouzlo, ale ta mezera pred pismenem D na konci druheho radku tam nema byt. Tak si to opravte pokud to budete kopirovat.

viki

Avatar: viki

2007-04-25 14:52

nevim proc, ale ja to mam u QC 2.1 v jinem souboru:
libraries/Trash.php
ve funkci od r. 499 - change2Url
a stejne ani tohle nenahrazuje /nevim proc/ velke Š (tedy presneji ho to nahradi malym š).
Musi se to jeste upravovat i jinde ??

michal.siman

No avatar

2007-04-26 12:59

ja jsem tuhle upravu delal na me verzi 2.0, takze je mozne ze na 2.1 je toto v jinem souboru, asi to tak bude, ja jsem 2.1 jeste ani neprohlizel. pri predstave ze bych musel veskere moje upravy predelavat z 2.0 do 2.1 mi naskakuje husi kuze, uz ani nevim co sem kde v tom puvodnim kodu zmenil :-)

k tomu Š: mas nastavene spravne kodovani v jazykove sablone?

viki

Avatar: viki

2007-05-09 15:02

bylo to zrejme ve funkci changeCharset // radek 375 v Trash.php

Zaroven jsem ale presel na kodovani iso-8859-2, tak snad to pomuze i nekomu jinemu.

vita

jansl

No avatar

2007-05-20 20:55

už vyšla verze 2.2

jansl

Michal Siman :: ITServis.

No avatar

2007-05-20 22:04

to tu asi vsichni vi, proc to pises sem?

heavyn

Avatar: heavyn

2007-06-08 17:57

nevite jak to opravim ve verzi 1.4?
nasel jsem nejakou opravu polskych znaku v Trash jak pise viki, tak jsem je prepsal na cesky, ale zadny vliv to nema
nemohli byste sem zkopirovat cast toho vaseho souboru v kterym to menite? ad se nejak chytim

heavyn

Avatar: heavyn

2007-06-08 18:27

funkci change2Url v ktere to menite jsem ve verzi 1.3 nenasel, nevite jak ji pridat? php neumim

nosto

No avatar

2007-06-27 18:27

change2Url je hodne dobra funkce. Diky moc za radu. Je mozne nejak nahradit i (?p=productsMore&iProduct=40&sName= ) ?

David M.

nosto

No avatar

2007-06-27 22:43

(?p=productsMore&iProduct=40&sName= ) - prijde mi to zbytecne a ne moc friendly pro vyhledavace. Nejde to opravdu nejak odfiltrovat?

David M.

nosto

No avatar

2007-06-30 20:51

Zkousel jsem toto: http://opensolution.org/Quick.Cart/forum/?p=readTopic&nr=2810 ale nefunguje mi to. Nevim, kde delam chybu.

David M.

koky3d

No avatar

2007-10-23 15:35

V QC 2.2 je to taky v libraries/Trash.php

na řádku s - change2Url

Jen pro objasnění, když se kouknete na první řádek $aFrom = array( tak je tu napsaný zank ą místo š a u 'Ů' je taky mezera. Když to bezhlavě zkopírujete může se přepsat i více znaků Ť, ť, ď

Může to být způsobený Fórem a tak !! POZOR !! na znaky.

Když editujete soubor (třeba v PsPadu - kontrolujte si kódování pod kterým to ukládáte) to s českými znaky udělá taky pěknou paseku.

Jinak tento zbůsob funguje báječně a se SEO pluginem naprostá paráda.

Děkuju moc - michal.siman

Čau D.

michals

No avatar

2007-10-29 23:16

Dobry den, chci se zeptat, kde je ke stazeni ten plugin SEO?
Diky Michal

Michal Strakon

Back to top
about us | contact