Margines wysokości mędzy obrazkami

gregoor

No avatar

2010-03-15 11:56

Witam od jakiegoś czasu korzystam z Quick.Cms.Lite v2.5 wiele rzeczy rozwiązałem na tym forum tak żeby dostosować Quick Cms do własnych potrzeb, ale mimo wszystko mam kilka pytań na które nie udało mi się znaleźć tutaj rozwiązania lub źle szukałem
1. Gdzie się zmienia margines wysokości między obrazkami które dodaje się do strony
2. W jaki sposób mogę zmienić litebox-1.0 na lightbox-2.04 lub ewentualnie na slimbox-2.03 prosił bym o jakiś dokładniejszy opis ponieważ jestem początkujący i sama zamiana plików z tymi samymi nazwami jakie są w litebox-1.0 nie przynosi dobrego skutku
Pozdrawiam

» Quick.Cms v2.x

Makaron

Avatar: Makaron

2010-03-15 16:42

Ad 1: Plik templates/default.css style za komentarzem: /* IMAGES STYLES */
Ad 2: Zawsze jest dokładna instrukcja instalacji tych systemów, więc nie powinno być problemu. Instalacja będzie identyczna tylko zmian trzeba dokonać w pliku templates/container.tpl (załadowanie biblioteki), style lightboxa są w pliku templates/plugins.css i to właśnie tam należy je podmienić.

www.mak-web.pl - modyfikacje QC i QCMS

gregoor

No avatar

2010-03-17 19:14

Dzięki wielkie za pomoc testowałem to dziś i udało mi się zamienić na lightbox2.04, ale mam problem z innym zamiennikiem np lytebox nie chce się już zamienić a on najbardziej by mi pasowało ponieważ ma też możliwość przestawiania zdjęć strzałkami jak i zamykanie klawiszem ESC przy czym o wiele mniej waży od lightbox2.04 więc nie wiem w czym tkwi problem ponieważ robię dokładnie tak samo jak z lightbox. Mam jeszcze jedno pytanie jak usunąć podkreślanie napisów w menu2 w skórce pointspace_v2.5 którą można pobrać z waszej strony wiem w którym miejscu to jest ale nie wiem co mam skasować o to część kodu za to odpowiedzialna:

/* MENU TOP BELOW LOGO */
#menu2{float:left;font-family:tahoma;font-size:1.20em;list-style:none; padding-left:0px;}
#menu2 li{float:left;}
#menu2 a{display:block;float:left;height:52px;background:url('img/bg-submit.gif') left 20px no-repeat;background-color:inherit;padding:0 20px;border-right:0px solid #c9c6b3;color:#FFFFFF;font-weight:normal;line-height:46px;text-decoration:underline;margin-left:10px;}
#menu2 a:hover{background:url('img/bg-submit.gif') left 20px no-repeat;background-color:inherit;color:#FFFF00;text-decoration:underline;}
#menu2 .selected{background:url('img/main-menu_active.gif') left 6px;background-repeat:repeat-x;color:black;text-decoration:none;}
#menu2 .selected:hover{background:url('img/main-menu_active.gif') left 6px;background-repeat:repeat-x;color:black;text-decoration:underline;}

Makaron

Avatar: Makaron

2010-03-18 15:54

Żeby usunąć podkreślenie napisu do stylów linka trzeba dołożyć atrybut:

text-decoration:none;


Czyli w tym przypadku tutaj:

#menu2 a{...}


Polecam jakąś lekturę kuru CSS.

Co do skryptu lytebox to niestety nie znam, ale polecam czytanie dokładnie instrukcji, bo może jakoś inaczej się go wywołuje już przy samych zdjęciach lub jakaś inna drobna zmiana. Mogło się też zdarzyć tak, że nie usunąłeś wszystkich powiązań z lightboxem i te dwa skrypty się gryzą.

www.mak-web.pl - modyfikacje QC i QCMS

Do góry
o nas | kontakt