Kilka pytań odnośnie Quick CMS

Darccco

No avatar

2009-12-05 23:24

Witam! To mój pierwszy post na forum.

Chciałem zapytać o kilka rzeczy:

1. Czy mogę wrzucać kod HTML, CSS i PHP do artykułów... Chciałbym, aby w artykułach (niektórych, tylko wybranych) wykonywały się skrypty PHP, np. wyświetlające pewne dane z bazy MySQL ? Czy jest to możliwe (Drupal i Joomla na to pozwalają)?

2. Czy można zmienić w łatwy sposób (i szybko) styl layoutu ? Mam na myśli nie tylko zmianę szablonu ("skórki"), ale też kluczowych rozmiarów okna, menu, itp. Da się ??

3. Czy jest jakieś API umożliwiające wrzucanie artykułów "zewnątrz", tzn. zdalnie przez Internet z własnego programu (a nie przez przeglądarkę WWW)?

4. Mam zainstalowany Quick CMS Lite (darmowy 2.5) na localhost. Dlaczego CMS wyświetla na głównej stronie login i hasło ?

5. Jak się steruje lokalizacją zdjęć/fotek w artykule (jak działa wartość "position") ? Czy można dowolnie umieszczać images w dowolnym miejscu?

Dziękuje za odpowiedzi!!!

» Quick.Cms v2.x

Pozdr. Darek

Makaron

Avatar: Makaron

2009-12-07 16:30

Ad1: Jest możliwość stosowania PHP w szablonach: http://opensolution.org/Quick.Cms/docs/?id=tips#jak_wykonac_kod_php_w_szablonach

Ad2: Poprzez edycję styli.

Ad3: Nie.

Ad4: Nie powinien wyświetlać.. Tak dzieje się tylko w przypadku demo wersji.

Ad5: W wersji darmowej są tylko 2 sposoby rozmieszczenia (prawa, lewa strona) w wersjach płatnych dochodzą 2 dodatkowe pozycje.

Do góry
o nas | kontakt