Zmiana koloru tla na stronach

prork78

No avatar

2009-11-26 11:37

Witam, mam jeszcze jeden proble (choc mam nadzieje ze juz zblizam sie do konca):)

Otoz probuje zmienic sobie kolor tla na stronach. Mam kilka stron (o nas, regulamin, oferta, glowna itd). Kazda z nich ma kolor bialy jako tlo. Chcialbym zmienic go na inny (szary??).. Przekopalem forum, probowalem zmianiac parametru 'background' w sekcji 'body' ( z fff na inny ) w plikach default.css i pointspace.css (uzywam pointspace jako tematu wyjsciowego) i d...pa, lipa...:( zmiany ktore robie nic nie wnosza.. jak bylo biale tak jest biale...:(
Czy jest na to jakas metoda ?? Czy ktos moze podac fragment kodu gdzie nalezy zmienic kolor z 'fff' na inny tak by kazda ze stron miala ten sam (ale inny niz bialy) kolor ??? dzieki wielkie

» Quick.Cart v3.x

Makaron

Avatar: Makaron

2009-11-26 15:32

Podaj adres strony.

www.mak-web.pl

prork78

No avatar

2009-11-26 16:03

http://www.photostrada.com/content/

strona jeszcze offline stad taki adres :)

Dzieki za pomoc

prork78

No avatar

2009-11-26 19:46

no i ?? moze choc jakas mala podpowiedz ??:)

Makaron

Avatar: Makaron

2009-11-27 15:39

Z tego co widzę kolor tła strony jest szary. Jeśli nadal nie rozwiązałeś problemu może prześlij screen i zaznacz na nim dokładnie o którą część strony Ci chodzi.

www.mak-web.pl

prork78

No avatar

2009-11-28 11:06

tak, jest szary gdyz zmienilem kolor w :

/* LEFT COLUMN STYLES */
#content{background-color:#e5e5e5;float:left;width:645px;height:550px;padding:10px 10px;text-align:center;}

Ale ten kolor dziala wylacznie pod tekstem... no i teraz jesli jest malo tekstu na stronie to widac wyraznie ze szare tlo jest pod tekstem a pod spodem (tzn pomiedzy tekstem a stopka) jest bialo...

czesciowo rozwiazalem ten problem wstawiajac parametr okreslajacy 'na sztywno' wysokosc strony (jak widac w cytowanym fragmencie kodu powyzej), i to pomoglo... ale.... jesli z kolei tekstu jest wiecej niz ta okreslona wysokosc, to wyjezdza mi w dol strony ponizej stopki... generalnie wszystko sie wtedy rozjezdza :(

aha - jak usunac 'bezpiecznie' szukajke ??? jak usuwam wpis definiujacy pole szukaj, to mi sie caly uklad strony rowniez rozjezdza :(

prork78

No avatar

2009-11-29 01:18

ok - wywalilem ten parametr okreslajacy wysokosc strony... teraz dokladnie widac o co mi chodzi - pod tekstem jest szare (tak jak chce) ale ponizej tekstu jest juz biale tak jak bylo...:( i nijak nie umiem tego zmienic...:(

ponawiam tez pytanie jak usunac szukajke bez demolowania ukladu strony, i jak dodac jakas grafike ponizej 'kategorii' i 'producentow' (w moim przypadku prawy dolny rog, pod 'laboratorium') ???

dzieki !!:)

Fidel

No avatar

2009-11-30 21:47

Hej prork78, z tłem ci nie pomogę bo sam też walczę ze stroną. Mam jednak pytanie o to jak zrobiłeś ten efekt ze zdjęciami na swojej stronie?
Pozdrawiam

prork78

No avatar

2009-11-30 23:11

http://www.electricprism.com/aeron/slideshow/

srebny

Avatar: srebny

2009-12-03 10:50

Sprawdź w css pointspace.css linię w sekcji body:

background:#6D6D6D url(img/two-columns.gif) repeat-y scroll 0 0;

wydaj mi się że to ten obrazek "two-columns.gif" widzisz jako biały (naprawdę jest to szary wchodzący w biały od lewej do prawej :) )

Kamil

Do góry
o nas | kontakt