Nowa wersja Jantar-Cart-Loaded

jantar

Avatar: jantar

2006-09-10 02:49

No to chyba sie uporałem z problemem fotek, ale dzięki odmianie LOADED Quick-Carta.
Popracowałem trochę nad tym i i chyba się udało. Potestujcie proszę na
http://www.jantar2005.pl/Q-CLoaded i zaopiniujcie. Poklikajcie ile się da i piszcia co ewentualnie jest do bani.

Muszę dodać że celowo fotki są w różnych - nawet ogromnych rozmiarach (1600/1200!!!) ale u mnie nawet takie wielkie działają. Nie wiem jak pod IE ale najlepiej pod FF działają. Opera stwarza nieco oporów tzn próbuje sciągać obrazek, ale można wybrać otwarcie pliku i wówczas się otwiera fotka, zamiast zapisywać. No jak ktoś się uprze to sobie moze wybrać opcję zapisu fotki na twardym dysku, ale oczywiście fotki są ze znakiem wodnym :) , :(((

Nie zdążyłem znaleźć miejsca w którym można poprawić wielkość czcionki produktów w koszyku (summary basket) Może ktoś z Was mi podpowie jak sobie z tym dać radę.

Jak ktoś będzie chciał to od środy w przyszłym tygodniu udostępnię gotowe instalacje na moim serwerze do testowania i poprawek a za tydzień możemy startować z komercją w tym temacie.

Wchodzicie w ten temat???

Zapraszam... :)

openzibi

Avatar: openzibi

2006-09-10 09:10

Na pierwszy rzut oka jest to to samo co bezpłatny QC.Loaded by Claps lub wtyczka ImageWatermark.
W IE za pierwszym razem próbuje pobierac zdjęcie.
Firefox OK
Opera 9 - lightbox nie dzaiała. Coś musaiłeś pozmienić bo oryginał pracuje prawidłowo.

Nie zachęcisz zwolenników Opery sformułowaniem "może wybrac opcje zapisu fotki na dysku"

jantar

Avatar: jantar

2006-09-10 10:47

Dzięki openzibi za tescik...

...masz dobry "rzut oka". To jest pewnie wersja QC loaded, a że Clapsa to żadnej informacji ani śladu w źródle nie widziałem. Ale że oparłem się o Loaded to zachowałem to w nazwie. Ktoś z tego Forum w części usuniętej przez <b>treewooda <b /> zapodał mi linka do skryptu Loaded i na tym się oparłem + jeszcze inna przeróbka którą nie pamiętam gdzie wygrzebałem bo w czasie wichury mi wyłączyli prąd i mi wykasowało casche przeglądarki. Co do wycięcia zawartości forum to uważam, że <b>treewood<b /> wiecej straci niż zyska przez swój despotyzm.

Ja dodałem do tego nieco swoich drobnych modyfikacji i spolszczyłem nieco, ale ponieważ jestem w tym cieniutki, to efekty są znikome. Jednak najważniejsze że to działa i tylko dlatego były możliwe moje dodatkowe działania. Bo wersja w której coś nie działa jest dla mnie bezużyteczna ponieważ jak coś robię to metodą prób i błędów. Na nie działającej wersji się tej metody nie da zastosować.

A czy ktoś wie jak powiększyć czcionkę w menu dla sekcji "Twój koszyk", "ostatnio dodane" i "Losowy produkt". Zaraz bedę tego szukał w źródle, ale może ktoś to już przerabiał i ma to w jednym paluszku. A jak napisał <b>treewood<b /> "nie wyważa się otwartych drzwi". Ciekawe tylko po co On wyważa :)))

U mnie bezbłędnie działa pod FF a Opera 9.1 próbuje pobierać ale można wybrać "otwórz". Pod FF też próbuje pobierać jak kliknę na fotkę przed całkowitym załadowaniem się strony.

I nikogo nie chcę zachęcać do niczego. Wolałbym żeby to normalnie działało bez wodotrysków, jak w starych Quick-Cartach. Ale skoro się nie da inaczej to na razie musi być tak jak jest.

Pozdrawiam

openzibi

Avatar: openzibi

2006-09-10 12:54

jantar - drugim okiem nie rzucę bo mi szkoda...

Wszelkie zmiany czcionek: w pilku default.css oraz w przypadku niektórych wtyczek w dodatkowych
plikach wtyczka.tpl
Informacje o QC.Loaded znajdziesz wpisując Loaded lub Claps w wyszukiwarce forum.
Pytania na temat QC.Loaded możesz zadawać po angielsku. Wtedy jest szansa że odezwie sie Claps

Powodzenia.

jantar

Avatar: jantar

2006-09-10 23:58

Dzięki openzibi...

...teraz jest lepiej, a nawet całkiem chyba dobrze. :) http://www.jantar2005.pl/Q-CLoaded
Teraz się trzeba zmierzyć z layem. Ale w tym temacie jestem taka samą nogą stołową.

Kurde...
...nie da się być dobrym w żadnej dziedzinie???!!!
Wszystko trzeba tak męczyć???

Pozdrawiam

lYsY

No avatar

2006-09-21 11:37

a czy te paski na srodku zdjec to zamierzony efekt ?

openzibi

Avatar: openzibi

2006-09-21 12:06

lYsY - to jest znak wodny. Można wyłączyc , wstawić własny.
Wtyczka WaterMark.

lYsY

No avatar

2006-09-22 09:03

a no tak jak ktos sie nizna to zadaje glupie patania :D

jantar

Avatar: jantar

2006-09-22 13:14

IYsY...

...kto pyta nie bładzi.

Przy okazji dodam że mam już prawie skonczoną najnowszą i najbardziej wypasioną wersję 1.4 Loaded.
Dzisiaj wieczorem bedzie do wzięcia.
Udostępnię też za FREE-ko domenki z zainstalowanymi najnowszymi wersjami sklepu do testowania ale takze do zarobkowego uzytkowania. Domena w której mozna zamawiać już swoje nazwy to www.przed.pl lub www.pod.waw.pl

Czyli jesli chcesz handlować np. komórkami to chyba ciekawym adresem bedzie dla Ciebie www.gsm.przed.pl lub www.gsm.pod.waw.pl i taki możesz sobie u mnie zamówić jeśli bedziesz wystarczająco szybki.

Rezerwacja domen tego typu pod e.mail jantar@pro.onet.pl

Do góry
o nas | kontakt