Zestaw nowych funkcji panelu w CMS v6.7

Relacja z etapów rozwoju wersji v6.7 naszego systemu CMS, który planujemy udostępnić do pobrania i sprzedaży końcem 2019 roku.

Wybór strony nadrzędnej i struktura serwisu

W trakcie umieszczania podstrony pojawi się struktura serwisu na nowej warstwie. Czytelna forma takiej struktury ułatwi Ci znalezienie odpowiedniej strony nadrzędnej dla dodawanej podstrony. Przy użyciu ikonki "+" będziesz mógł rozwijać strukturę o dalsze zagłębienia w drzewie podstron.

Aby uzyskać taką funkcjonalność dołączyliśmy do naszego systemu bibliotekę jstree. Następnie napisaliśmy odpowiednie funkcje PHP, aby wygenerować odpowiednią strukturę serwisu.

Rozbudowa listy zestawów sliderów

Edytując podstronę możesz przypisać do niej jeden z dostępnych zestawów sliderów. Możesz także wybrać jedną z dwóch specjalnych opcji: wyłączenie slidera lub dziedziczenie zestawu ze strony nadrzędnej. Na liście zestawów sliderów umieściliśmy te dwie opcje wraz z liczbą przypisanych do nich podstron. Administrator będzie wiedział ile i jakie podstrony posiadają takie ustawienie.

Wprowadziliśmy także prezentację skróconej listy podstron przypisanych do wybranego na liście zestawu slideru, a także link kierujący do listy powiązanych podstron.

Powiązania podstron z cechami, tagami, itp.

Ulepszyliśmy mechanizm prezentacji ilości powiązanych podstron z cechami, tagami i widżetami. Na liście obok nazwy pojawi się ikonka z liczbą informującą o ilości przypisanych podstron. Po najechaniu na ikonkę wyświetlą się nazwy podstron, a także link kierujący do listy powiązanych podstron.

Rozszerzyliśmy możliwość wyszukiwania podstron przypisanych do widżetów umieszczonych w dowolnej lokalizacji. Na liście grup użytkowników pojawiła się prezentacja ilość powiązanych podstron.

Podpowiedzi w edycji podstrony / produktu

Edytując podstronę czy produkt zobaczysz, obok niektórych opcji, ikonkę pytajnika. Po najechaniu na nią myszką wyświetli się podpowiedź np. o jednostce masy dla pola "Waga", walucie dla pola "Cena", itp.

Przygotowaliśmy mechanizm umieszczania własnych instrukcja dla wybranych pól. Webmaster w prosty sposób doda podpowiedzi swojemu klientowi, który może mieć problemy z używaniem niektórych opcji.

Wskazówki na liście podstron i produktów

System umożliwia ustawienie wielu opcji dla podstron i produktów. Niektóre z nich powodują szczególne zachowania: ukrycie w mapie strony czy w wyszukiwarce, przekierowanie na zewnętrzny adres URL, włączenie widoczności w określonym czasie, dostęp tylko dla wybranej grupy zalogowanych użytkowników.

W panelu na liście obok nazwy podstrony i produktu wyświetla się ikonka informująca o wyżej wymienionych opcjach. Ułatwi to orientację w ustawieniach wybranych podstron i produktów.

Wstępne ustawienia produktu / podstrony

Nad listą stron i produktów umieściliśmy nowy przycisk oraz ikonkę plusa. Kliknięcie na nie spowoduje przejście do formularza nowej podstrony / produktu ze wstępnymi ustawieniami wybranych pól.

Ustawienia będą pobierane ze strony nadrzędnej i podstron wcześniej umieszczonych. Funkcjonalność znacznie przyspieszy dodawanie nowych produktów i podstron. Jest świetną alternatywą do funkcji klonowania wszystkich danych wybranej podstrony.

Ulepszenia na liście produktów

Wprowadziliśmy szereg usprawnień dostępnych z listy produktów w panelu administracyjnym. W prosty sposób: przejdziesz do listy wersji produktów, dodasz nowy podprodukt, w trakcie wyszukiwania produktów zawięzisz wyniki do wybranej kategorii.

Zapoznaj się z poniższymi zrzutami ekranu, gdyż najlepiej obrazują wprowadzone przez nas ulepszenia.

Do góry