Zestaw modyfikacji widżetów w CMS v6.5

Relacja z etapów rozwoju wersji v6.5 naszego systemu CMS, który planujemy udostępnić do pobrania i sprzedaży na przełomie 2017 i 2018 roku.

Wyświetlanie widżetów na wybranych stronach i podstronach

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Rozszerzyliśmy działanie dodatku widgetsExt » o możliwość wyświetlania widżetów w podstronach wybranych stron nadrzędnych. Dotychczas po każdym dodaniu podstrony trzeba było przejść do edycji widżetu i przypisać go do nowododanej podstrony.

Przydatne rozwiązanie dla często aktualizowanych części serwisu. Przykładem może być sekcja "blog" i wyświetlanie widżetów we wszystkich aktualnościach.

Widżety i prawa dostępu

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Stworzyliśmy nowy dodatek widgetsAccess dla Quick.Cms.Ext+ v6.5, który umożliwi ustawianie praw do edycji widżetów. Niektóre widżety są na tyle "strategiczne", że ich modyfikacja lub usunięcie może spowodować spore zamieszanie w funkcjonowaniu serwisu.

Edytując widżet będzie można ustawić czy dostęp do niego ma mieć: tylko deweloper; deweloper i administrator główny; wszyscy mający dostęp do panelu o ile posiadają prawa do zarządzania widżetami.

Dodatkowe informacje na liście widżetów

Po zainstalowaniu dodatku widgetsExt » lista widżetów zostanie rozbudowana o dodatkowe informacje. Obok nazwy lokalizacji pojawi się ilość podstron, na których widżet ma zostać wyświetlony. Po najechaniu myszką na liczbę zobaczysz nazwy podstron, do których przydzielony został widżet.

Jeśli ustawiono zakres dat wyświetlania widżetu, na liście wyświetli się także ikonka z kalendarzem. Po najechaniu na ikonkę pojawią się wpisane daty. Czerwona ikonka oznacza, że widżet jest poza podanym zakresem dat i nie wyświetla się już/jeszcze po stronie klienta.

  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Przekierowania w zakładkach

Dodatek sideTab » zostanie ulepszony o opcję przekierowania do adresów zewnętrznych. Ustawienie przekierowania do wybranej podstrony serwisu czy zewnętrznego adresu URL będzie można wykonać w trakcie edycji widżetu.

Dzięki tej modyfikacji administrator od wersji v6.5 będzie mógł dodać nawet kilka zakładek i kierować za ich pomocą do różnych miejsc np. kontaktu, kanału youtube, itp.

  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
Do góry