Usprawnienia w CMS v6.5

Relacja z etapów rozwoju wersji v6.5 naszego systemu CMS, który planujemy udostępnić do pobrania i sprzedaży na przełomie 2017 i 2018 roku.

Opcja wyboru zdjęć dla slidera

W trakcie dodawania i edycji slidera formularz rozszerzony będzie o opcję wyboru zdjęć z serwera. Lista wyboru zdjęć będzie ograniczona do tych, które są przypisane do pozostałych wcześniej dodanych sliderów. Przydatne rozwiązanie, gdy z jednego zdjęcia korzysta więcej sliderów.

  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Ulepszona lista poprawek błędów

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Rozszerzymy listę o datę wprowadzonej poprawki i opcję status. System w większości sytuacji sprawdza automatycznie czy poprawka została wprowadzona i oznacza to w polu status. Zdarzają się jednak takie sytuacje, że automatyczna weryfikacja nie jest możliwa.

Administrator będzie mógł zaznaczyć w polu status wprowadzenie takiej poprawki. W przyszłości, gdy wróci do aktualnej listy poprawek, będzie wiedział, które modyfikacje zostały wprowadzone, a które nie.

Automatyzacja przekierowań adresów URL

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Rozszerzymy możliwości dodatku seoOptions » o opcję automatyzacji przekierowań. W obecnej wersji dodatku każda zmiana adresu URL wybranej podstrony, która ulegnie zmianie powinna zostać zarejestrowana na liście przekierowań. Ma to przeciwdziałać wejściom na niekatywne linki z wyszukiwarki Google.

W nowej wersji dodatku po włączeniu odpowiedniej opcji konfiguracyjnej, wszelkie zmiany adresów URL podstron będą automatycznie rejestrowane na liście przekierowań.

Do góry