Usprawnienia obsługi zdjęć i plików w CMS

Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które rozszerzają funkcjonalność od strony obsługi plików w systemie Quick.Cms i Quick.Cms.Ext.

Responsywne wersje obrazków slidera - czyli srcset

Zrzut ekranu grafiki załadowanej dla slidera w wybranej rozdzielczości

Przygotowanie responsywnego, lekkiego i dobrze wyglądającego slidera nie jest łatwym zadaniem kiedy musimy przewidzieć całe spektrum rozdzielczości od małych telefonów do ekranów typu Retina. Nie da się tego z reguły zrobić jednym obrazkiem.

Z pomocą przychodzi atrybut srcset. Pozwala on podpowiedzieć przeglądarce jaką grafikę załadować dla danej rozdzielczości.

Dowiedz się » jak ustawić różne grafiki w różnych rozdzielczościach. Dostęp dla wszystkich zalogowanych użytkownicy.

Szablon nazywania plików

Zrzut ekranu kodu Quick.Cms.Ext

Opracowaliśmy instrukcję konfigurowania szablonu nazw plików dodawanych do podstron. Nazwa pliku będzie mogła zawierać statyczne i dynamiczne dane, które ustawisz w zmiennej konfiguracyjnej. Dynamiczne dane będą generowały się na podstawie nazwy podstrony do której umieszczono plik, nazwa strony nadrzędnej i daty umieszczenia pliku na serwerze.

Dowiedz się » jak wykonać tą modyfikację. Dostęp do niej posiadają wszyscy zalogowani użytkownicy.

Szerokość i wysokość dla miniaturek zdjęć

Zrzut ekranu kodu Quick.Cms.Ext

Rozmiary width i height dla elementu IMG (obrazka) to dobra praktyka. Jeśli masz sporo zdjęć, zależy Ci na szybkim wczytaniu strony, korzystasz z Lazy Load, nie chcesz niepotrzebnych "skoków" podczas ładowania.

Przejdź do instrukcji ». Dostęp do niej posiadają wszyscy zalogowani użytkownicy.

Projektujesz strony?

Poniższe wskazówki opracowaliśmy tylko dla naszych partnerów. Przygotowaliśmy ofertę współpracy i przywilejów dla webmasterów. Zostań naszym partnerem » za darmo i zyskaj rabaty na nasze systemy oraz dostęp do dodatkowych zasobów.

Pliki w podkatalogach

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Modyfikacja systemu umożliwi Ci podgląd i dołączanie plików z podkatalogów znajdujących się w katalogu files. Edytując wybraną podstronę będziesz mógł ustawić nazwę podkatalogu i wgrywać do niego pliki. Rozwiązanie będzie przydatne, gdy plików jest bardzo dużo i zarządzanie nimi z poziomu jednego katalogu jest niewygodne.

Zapoznaj się ze wskazówkami » dostępnymi tylko dla naszych partnerów.

Obsługa podkatalogów w dodatku filesManagerExt

Zrzut ekranu kodu Quick.Cms.Ext

Opracowaliśmy wskazówkę modyfikującą dodatek filesManagerExt » tak, aby współpracowała z tutorialem pliki w podkatalogach »

Dzięki tutorialom będziesz mógł do podstron dodawać pliki z różnych podkatalogów, a także zarządzać nimi przy pomocy zmodyfikowanego dodatku filesManagerExt.

Zapoznaj się z instrukcją » dostępną tylko dla naszych partnerów.

Do góry