Nowy zestaw opcji do obsługi zdjęć

Relacja z etapów projektowania systemu Quick.Cms i Quick.Cms.Ext v6.2! Wersję v6.2 planujemy wydać w czerwcu 2016.

Wyświetlanie oryginalnego zdjęcia w Quick.Box

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Biblioteka Quick.Box jest odpowiedzialna za wyświetlanie dużych zdjęć. Często jednak zdjęcia są pomniejszane przez nią dlatego, że są większe niż dostępna powierzchnia ekranu.

W takiej sytuacji w prawym dolnym rogu zdjęcia pojawi się ikonka z linkiem do otwarcia oryginalnego zdjęcia. Po kliknięciu wyświetli się ono bezpośrednio w nowym oknie przeglądarki.

Masowe ustawianie opcji dla dodawanych plików

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Przygotowujemy nowy dodatek (filesGlobalSelect) do Quick.Cms.Ext+. Wprowadzi on 3 dodatkowe pola wyboru w nagłówku formularza dodawania plików. Dadzą one możliwość masowej zmiany lokalizacji, wielkości miniaturki oraz proporcji kadrowania dla wszystkich dodawanych w danej chwili plików.

Dodatek znacznie usprawni pracę w często aktualizowanych serwisach.

Ustawianie pierwszego zdjęcia jako domyślne

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Każde pierwsze zdjęcie dodane do podstrony ustawiane jest jako domyślne. Oznacza to, że na liście podstron czy w widżecie pojawi się przy nazwie i opisie krótkim podstrony. Zmiany domyślnego zdjęcia można dokonać w trakcie edycji podstrony w zakładce "Pliki".

Nowa zmienna konfiguracyjna $config['set_first_image_as_default'] daje możliwość wyłączenia automatycznego ustawiania domyślnego zdjęcia. Rozwiązanie przypadnie do gustu zaawansowanym użytkownikom tego systemu.

Przycisk anulowania wyboru domyślnego zdjęcia

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Odpowiadając na potrzeby użytkowników naszych systemów - dodaliśmy nową funkcję w zaawansowanych opcjach zakładki "Pliki". Ikonka "x" to przycisk, którego kliknięcie anuluje wybór domyślnego zdjęcia.

Istnieje ciągle możliwość wybrania wyświetlania podstron jako "Lista bez zdjecia". Wtedy jednak wszystkie podstrony nie będą miały zdjęcia. Nowa opcja przyda się natomiast w przypadku, kiedy jest potrzeba wyłączenia wyświetlanie zdjęcia w liście dla wybranych stron.

Do góry