Pierwsze prace nad CMS v6.6

Rozpoczynamy relację z etapów rozwoju wersji v6.6 naszego systemu CMS, który planujemy udostępnić do pobrania i sprzedaży początkiem 2019.

Lista sliderów - nowe możliwości

Zrzut ekranu z nowymi informacjami na liście sliderów

Na liście sliderów w panelu administracyjnym pojawi się więcej informacji. Możliwy będzie podgląd nazwy pliku oraz alternatywnego opisu.

Dodatkowo nad listą dostępna będzie wyszukiwarka. Pozwoli ona na szybkie filtrowanie wg dostępnych na liście informacji. Oznacza to, że jeśli na Twojej stronie pliki sliderów mają sensowne nazwy (co jest zalecane także z uwagi na wyszukiwarki typu Google) - będziesz mógł wyszukiwać je szybko na liście w panelu.

Zastosowanie metody Flexbox

Usprawniamy domyślny layout o użycie metody projektowania o nazwie Flexbox (Flexible Box Layout) - moduł CSS, który posiada już bardzo dobre wsparcie przeglądarek.

Można zrezygnować już z używania "float" do budowy layoutu strony, który często wymagał dziwnych rozwiązań. W ramach flex są one dużo prostsze i bardziej intuicyjne. Nie trzeba np. obliczać dokładnych szerokości elementów, bo Flexbox sam automatycznie rozdysponuje dostępną przestrzeń. Daje to większą kontrolę nad układem strony.

  • Zrzut ekranu kodu z użyciem display:flex
  • Zrzut ekranu zdjęć rozmieszczonych przy pomocy flexbox

Dodatkowe parametry w sliderach

Zrzut ekranu z v6.6

Wersja v6.6 będzie posiadała zestaw ulepszeń do obsługi sliderów. Jedną z nich są dodatkowe parametry.

W trakcie edycji slidera umieściliśmy nową zakładkę "Dodatkowe parametry" w których możliwe będzie dodanie np. nazwy klasy CSS wybranego slidera. To rozwiązanie umożliwi Ci pełniejszą kontrolę nad wyświetlanym sliderem.

Do góry