Postępy prac w CMS v6.6 - cz. 5

Relacja z etapów rozwoju wersji v6.6 naszego systemu CMS, który planujemy udostępnić do pobrania i sprzedaży początkiem 2019.

Klasy CSS dla komunikatów

Poprzednio opisaliśmy pomocne nazwy klas CSS » dodawane do elementu BODY i list w zależności od występowania elementów na podstronie tj. galerii zdjęć, podstron, opisu pełnego, itp. Umieszczane będą także klasy CSS, które związane są z systemowymi komunikatami m.in. brak wyników w wyszukiwarce podstron, informacja o niepoprawnym wypełnieniu wymaganych pól, potwierdzenie wysłania emaila czy wstawienie komentarza.

W sytuacji, gdy wywołany zostanie adres do podstrony, który już nie istnieje, system wyświetli dedykowaną dla tego komunikatu informację oraz doda do elementu BODY klasę is-msg-error404. Pomoże Ci to lepiej dostosować wygląd serwisu w sytuacji, gdy na wybranej podstronie pojawi się komunikat.

Ulepszanie kodu - cz. 3

System stale się rozrasta i dlatego podjęliśmy decyzję przeglądnięcia wszystkich opcji z pliku konfiguracyjnego. Od wersji v6.6 zmienne z ustawieniami będą umieszczone w pliku config.php i nowym config_admin.php.

W nowym pliku "config_admin.php" znajdują się konfiguracje, które mają wpływ jedynie na działanie panelu administracyjnego. Dzięki temu webmaster, bez obaw o działanie systemu po stronie klienta, będzie mógł dowolnie konfigurować panel.

Prezentacja dodatkowej ceny

Po instalacji nowego dodatku w Quick.Cms.Ext+ będziesz mógł ustawić cenę katalogową, regularną, starą, itp. Nazwę możesz określić sam w zależności od Twoich wymagań.

Wraz z dodatkiem pojawią się nowe ustawienia. Gdy zdefiniowana jest "stara cena", to dla ceny "klasycznej" można zastosować odrębny styl CSS. Dodatkowo administrator będzie mógł wyłączyć prezentację "starej ceny" na liście podstron.

Uproszczone zakładki z plikami dla strony

Zrezygnowaliśmy z przełączania między trybem zaawansowanym i uproszczonym podczas dołączania plików do strony. Teraz od razu dostępne są wszystkie pola w bardziej kompaktowej wersji, a zarządzanie miniaturką możliwe jest w jednej kolumnie. Zakładki Dodaj pliki i Pliki w nowej wersji wyświetlają także miniaturkę zdjęcia (jeśli została już wcześniej wygenerowana). Przyśpiesza to wyszukiwanie odpowiedniego pliku.

Zarządzenie plikami usprawniają jeszcze dodatki "Menedżer plików" i "Globalne ustawianie opcji dla plików", które polecamy do każdego większego projektu.

Tagi na liście podstron

Każdą podstronę można "otagować" i filtrować podstrony wg wybranego tagu. Dotychczas tagi do których była przypisana podstrona pojawiały się pod opisem szczegółowym.

Nowa wersja systemu umożliwi wyświetlanie tagów także na liście podstron. Wystarczy edytować stronę nadrzędna i przypisać do parametru "aPageElement" wartość tags.

Do góry