Pierwsze prace nad CMS v6.5

Rozpoczynamy relację z etapów rozwoju wersji v6.5 naszego systemu CMS, który planujemy udostępnić do pobrania i sprzedaży na przełomie 2017 i 2018 roku.

Widżety i prawa dostępu

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Stworzyliśmy nowy dodatek widgetsAccess dla Quick.Cms.Ext+ v6.5, który umożliwi ustawianie praw do edycji widżetów. Niektóre widżety są na tyle "strategiczne", że ich modyfikacja lub usunięcie może spowodować spore zamieszanie w funkcjonowaniu serwisu.

Edytując widżet będzie można ustawić czy dostęp do niego ma mieć: tylko deweloper; deweloper i administrator główny; wszyscy mający dostęp do panelu o ile posiadają prawa do zarządzania widżetami.

Lista wyboru predefiniowanych cech

Prezentujemy pierwszą modyfikację, która pojawi się od wersji v6.5 w dodatku pagesFeatures ». W trakcie edycji cechy możliwe będzie ustawienie wartości cech, które mają pojawić się w formie listy wyboru w formularzu podstrony.

W czasie edycji podstrony administrator będzie mógł wpisać wartość lub wybrać z listy wartości wcześniej zdefiniowane dla danej cechy. Modyfikacja przyspieszy pracę i zmniejszy ryzyko popełnienia błędów tzw. literówek.

  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
Do góry