Nowe tutoriale do CMS

Udostępniliśmy nowe tutoriale do Quick.Cms.Ext i Quick.Cms v6.1. W dokumentacji znajdziesz aż 50 gotowych wskazówek!

Dostęp do wskazówek jest możliwy dla zalogowanych użytkowników. Do niektórych wskazówek potrzebne jest posiadanie konta partnerskiego. Zostań naszym partnerem za darmo »

Ukrywanie wybranej strony w mapie strony

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Wskazówka umożliwi Ci ukrywanie wybranych stron w mapie strony z poziomu edycji strony. Jest to bardziej przyjazne rozwiązanie od stosowania zmiennej $config['disable_pages_in_sitemap'] i warte wdrożenia w sytuacji, gdy administrator intensywnie rozbudowuje stronę i nie ma dostępu do pliku konfiguracyjnego.

Tutorial świetnie sprawdzi się także jako instrukcja dodawania pól z opcją wyboru tak/nie.

Umieszczenie dodatkowego pola w formularzu kontaktu

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Rozbudowa formularza kontaktowego o dodatkowe pola wymaga zmian w kilku plikach. Zapoznaj się z tą instrukcją, a będziesz wiedział jak w prosty sposób poszerzyć funkcjonalność formularza.

Ustawiania indywidualnych sliderów dla stron

Wskazówka długo wyczekiwana przez wielu partnerów, jest już gotowa! Domyślnie Quick.Cms.Ext posiada jeden główny (górny) slider. Chcesz mieć możliwość zmiany tego slidera dla wybranych stron, poprzez po prostu dodanie zdjęć w ramach takiej strony?

Wystarczy, że w edycji wybranej strony dodasz pliki (odpowiednich rozmiarów) dla slidera i wybierzesz lokalizację "Slider główny".

  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Wskazówki związane z technologią Sass

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Kilka miesięcy temu umieściliśmy tutorial zastosowanie Sass w Quick.Cms ». Ostatnio udostępniliśmy w podobnej tematyce wskazówki dzięki którym pobierzesz gotowe zestawy plików SCSS », a także dowiesz się jak generować pliki CSS z SCSS przy pomocy Ruby »

Po opanowaniu technologi Sass praca nad stylami CSS staje się znacznie wygodniejsza. Zachęcamy zapoznać się z powyższymi wskazówkami. Dostęp do nich zarezerwowany jest dla partnerów OpenSolution.

Lista accordion i linki do "social mediów"

Nasi partnerzy » napisali dwie wskazówki, których zastosowanie urozmaici wygląd strony internetowej.

Wyświetlanie w stylu "Accordion" to sposób prezentacji listy podstron z krótkim opisem i zdjęciem, w którym wybranie kolejnej podstrony powoduje zamknięcie poprzedniej i jednoczesne otwarcie nowej treści. Rozwiązanie to dobrze sprawdza się w prezentacji dużej ilości krótkich informacji. Więcej w tutorialu lista podstron typu Accordion »

Dzięki wskazówce ikony i linki do serwisów społecznościowych » dowiesz się jak przygotować zestaw ikon, a także jak umieścić je na różne sposoby w edycji darmowej i płatnej.

  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
Ikonka z: www.aha-soft.com

Projektujesz strony na naszym systemie?

Zostań partnerem brązowym za darmo i bez zobowiązań! Uzyskując status brązowego partnera możesz:
- otrzymać za darmo Quick.Cms.Ext v6.1, aby zapoznać się nim od strony kodu,
- pobrać dodatkowe zasoby naszej strony jak: skórki czy tutoriale,
- otrzymać dostęp do forum partnerów
- uzyskać atrakcyjne rabaty.

Brzmi dziwnie? A jednak nie ma żadnego haczyka!

Do góry