5 kolejnych modyfikacji w CMS v6.4

Relacja z etapów rozwoju systemu Quick.Cms i Quick.Cms.Ext v6.4! Wersję v6.4 planujemy wydać późną wiosną 2017 roku.

Wgrywanie plików metodą przeciągnij i upuść

Udostępniliśmy nowy obszar o nazwie "Przeciągnij i upuść tutaj pliki z komputera aby załadować" w zakładce "Dodaj pliki" w formularzu podstrony. Wystarczy chwycić myszką plik z komputera (z dysku), przesunąć go na ten obszar i "upuścić" (znana metoda "drag & drop"). Jest to spore ułatwienie dla osób, które korzystają z tej metody przenoszenia plików.

Zobacz film aby zapoznać się jak to działa w naszym systemie.

Sortowanie podstron produktowych

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Do dodatku pagesProducts » wprowadziliśmy nową opcję konfiguracyjną. Wpływa na sortowanie podstron produktowych na liście widocznej po stronie klienta.

Tą niewielką i przydatną modyfikację wykonaliśmy na prośbę jednego z partnerów, która była przedstawiona na ostatnim szkoleniu »

Przeglądanie podstron z widżetem w treści

Ulepszyliśmy organizację widżetów umieszczonych w niestandardowej lokalizacji. Dzięki funkcji przeszukiwania widżetów wstawionych w treści podstron możliwe jest sprawdzenie, który widżet jest używany, a który nie.

Na liście widżetów pojawił się link informujący ile razy wybranego widżet został użyty w treściach. Natomiast w trakcie edycji widżetu dodaliśmy link "Wyszukaj strony z widżetem". Kliknięcie na te linki spowoduje przejście do listy podstron zawierających wybrany widżet w treści.

  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

Ukrywanie podstron w mapach strony

Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext

W nowej wersji pojawi się w panelu opcja ukrywania podstron w mapie strony (widocznej po stronie klienta) i w mapie strony XML (sitemap.xml). Ukrycie w mapie wybranej strony ukrywa także jej podstrony.

Administratorzy czasami wykorzystują podstrony dla celów technicznych np. w formie przekierowania na inne podstrony. Dotychczas ukrycie tego typu podstron odbywało się przez edycję pliku konfiguracyjnego i ustawienie odpowiednich zmiennych. Było to jednak niewygodne i od wersji v6.4 będzie to możliwe w panelu administracyjnym.

Dane strukturalne dla podstron produktowych

Przygotowaliśmy rozszerzenie dla dodatku pagesProducts ». Rozszerzenie będzie dostępne w postaci dodatku pagesProductsMicrodata i dodawać będzie dane strukturalne dla podstron produktowych. Umożliwia to ich pełniejszą prezentację w wyszukiwarce Google. Przewidziana jest możliwość rozszerzania tej funkcjonalności o dodatkowe dane w zależności od charakteru i zasobów danej strony.

  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
  • Zrzut ekranu Quick.Cms.Ext
Do góry