Nie ładuje się admin.php

tzygmunt

Avatar: tzygmunt

2014-04-15 12:46

Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Stworzyłem stronę na testowym serwerze i wszystko było bez problemów.
Po wgraniu na docelowy serwer wiara.pl jest generalnie tak: strona działa od strony wizualnej, ale nie ładuje sie strona admin.php. W związku z tym nic nie można zrobić, bo nie ma logowania. Chrome wyświetla białą stronę, IE - błąd http 500. Wskazuje niby na serwer. Phpinfo mówi o w wersji 5.2.17, czyli spełnia wymagania. Nie wiem jak .htaccess - na ile jest konieczny. Na serwerze jest ukryty, nie wiem czy ma to znaczenie. Ale po dopisaniu prostej komendy o zmianie nazwy, generalnie po wpisaniu pliku index.html - strona sie wyświetla (zamiast .php) Czyli wyszłoby , że jest ok. Problrm stanowi admin.php - nie działa. Ma ktoś jakąś koncepcję?
adres: www.parafialeszczyny.wiara.pl/cms i www.parafialeszczyny.wiara.pl/cms/admin.php

Aha, czysta nowa instalacja skutkuje tym samym. Wgrywane binarnie, chomdy powinny być ok.
Pomocy!
TZ

» Quick.Cms v5.x

Tomrek Z.

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2014-04-15 15:11

Jeśli jesteś 100% pewny,ze plik admin.php jest poprawnie wgrany na serwer to stwórz plik info.php o treści: <? phpinfo(); ?> i wywołaj go z paska przeglądarki ( działa? ).
Zobacz jaką wielkość ma plik admin.php
Wgraj plik admin.php ale ze zmienioną nazwą, np. na panel.php

simlution.org

tzygmunt

Avatar: tzygmunt

2014-04-15 16:28

Witam ponownie,
plik info został wywołany w przeglądarce: http://parafialeszczyny.wiara.pl/cms/info.php i wypisał całą specyfikację php serwera.

Plik admin.php ma wielkość 6823 (został skopiowany z innego serwera na którym robiłem stronę)

Wersja z inną nazwą nie działa - już próbowałem przed napisaniem na forum.
Nazwy wszędzie małą literą (celowo zmieniłem np. na General.php - to wtedy nic nie wyświetlił nawet index, po zmianie na małą, index działa. Nadal zaś problem jest z adminem.
Napisałem do usługowadawcy, czy pojawiaja się jakieś błędy, ale na razie cisza... wychodzi na to, że tam chyba czarterują admina np, w środy :)
Generalnie jedyny komunikat to ooops - zastepujący bład 404.
Po prostu tak, jakby w admin.php był kod, którego serwer nie widzi.

Tomrek Z.

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2014-04-15 16:39

Nie wiem jaką dokładnie masz wersję free Quick.Cms v5.x, ale w oryginale admin.php ma około 3700. Może masz jakiś niedozwolony kod w tym pliku?

simlution.org

tzygmunt

Avatar: tzygmunt

2014-04-15 17:02

Akurat ta strona jest na wersji 5.2 - bo tam juz miałem wgrany ten bogatszy edytor. A co do rozmiaru - kodu na pewno nie mam innego bo akurat w tych plikach nie grzebię. Ale ściągnąłem 5.4 i po rozpakowaniu admin.php ma 7KB a index.php ma 3KB. Rozpakowane 7zipem. W ogóle o tyle dziwne że wgrałem wcześniej wersję 5.4, 5.0, którąś z 4 i 3.0 i w każdej jest to samo - biały admin.php. Spróbuję jeszcze wgrać system do głównego katalogu.

Tomek

tzygmunt

Avatar: tzygmunt

2014-04-15 17:47

Instalacja w głównym katalogu także nie rozwiązała problemu. Z ciekawości do katalogu cart wrzuciłem quick carta i tam nie wyświetla się ani index, ani admin.

Tomek

boboo

Avatar: boboo

2014-04-15 19:37

z wielkości plku admin.php wnioskuję, że masz cms.add.v5.4
a zobacz, czy się w config.php nie poniewiera takie coś:

$config['allowed_ip_admin_panel']

boboo :-)

tzygmunt

Avatar: tzygmunt

2014-04-16 00:36

Wgrałem ponownie w tej chwili jest wersja 5.4add. Nadal nie działa admin.php. Boboo - komenda była, ale jej usunięcie nic nie dało (była w admin.php) Jeszcze myślałem że kodowanie ale jest utf-8 wersja bez BOM.

Tomek

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2014-04-16 08:06

Jeśli z admin.php usunąłeś kod:

if( isset( $config['allowed_ip_admin_panel'] ) && $config['allowed_ip_admin_panel'] != $_SERVER['REMOTE_ADDR'] ){
  
header'Location: ./' );
  exit;
}


To w sumie niepotrzebnie bo on tam jest po to aby można było zabezpieczyć logowanie do admina tylko z wybranego adresu ip, o czym pisał boboo a tutaj to jest opisane:
http://opensolution.org/Quick.Cms/docs/?id=pl-information#3

Spróbuj odkomentować w pliku database\config\general.php linię:

#error_reporting( E_ALL | E_STRICT ); // developer mode


czyli zmienić ją na:

error_reportingE_ALL E_STRICT ); // developer mode



Niby twoje raportowanie błędów powinno być na wystarczającym poziomie, ale kto wie.

tzygmunt

Avatar: tzygmunt

2014-04-16 08:21

WItam, zrobiłe i nadal mam biel. Tak jakby serwer nie chciał z qc współpracować - znaczy z plikiem admin.php Wgrywałem poprzednie starsze wersje i zawsze jest ten sam błąd. Strona sie wyświetla, admin.php nie. Żadnych błędów, żadnych informacji. Tzn. jak zmieniłem na utf-16 to strona sie pojawiła - tzn. przekopiował sie kod strony z linkami do wersji est. Przy utf-8 jest tak jak widać. Wychodzi ewidentnie, że problemem jest chyba serwer.

Tomek

lakamakafa5

Avatar: lakamakafa5

2016-03-20 10:42

Odkopuję temat, ponieważ mam podobny problem.
Wczoraj założyłem stronę, pracowałem nad wszystkim dość długo i udało się skończyć.
Dziś gdy chciałem wprowadzić kilka zmian po wpisaniu adresu /admin.php - wszedłem na stronę główną swojej strony.
Próbowałem zmieniać nazwy pliku, zamieniać z oryginalnym plikiem admin.php - NIC NIE POMAGA.

Waga pliku to 6768.

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-03-20 20:23

Na początku proponuję zmienić nazwę pliku admin.php na inną. Nową nazwę ustawić w database/config.php.
Spróbuj jeszcze jedną rzecz, o ile wszystko wykonałeś zgodnie z dokumentacją i podpowiedziami kolegów. Wejdź do Panel Admin na twoim serwerze i jeżeli masz PHP 7, to zmień na PHP 5.6 i zapisz. Po ok. 5 minutach spróbuj zalogować się. Jak to nie pomoże, to wróć do PHP 7.

Jerzy

cvieq

Avatar: cvieq

2016-04-20 20:28

Mam dokładnie ten sam problem. Nic nie pomaga.

cvieQ

cvieq

Avatar: cvieq

2016-04-20 20:31

Dodam jeszcze, że instalacja kompletnie świeżej instalacji nic nie daje. Logowanie zachowuje się analogicznie. Podaje login, podaje hasło i strona wraca do tego samego miejsca, tj. prosi o podanie loginu i hasła.

cvieQ

Do góry
o nas | kontakt