kalendarz w zamówieniu

arnev

Avatar: arnev

2012-10-25 11:52

witam,
nie znalazłem na forum konkretnego tropu więc pytam na nowo.

czy jest możliwość podpięcia pod któryś z kroków zamówienia (najlepiej pierwszy) kalendarza, tak aby można było wybrać dwie daty, i przekazać te wartości do wysyłanego zamówienia, które w tej postaci jest tylko zapytaniem?

robił to ktoś kiedyś, jest na to jakiś pomysł?
trzeba by pewnie podpiąć jakiś zewnętrzny moduł samego kalendarza.

chodzi o takie kalendarze jak są przy rezerwacji hotelów czy biletów - część zamówień w sklepie właśnie wymaga podania zakresu datowego.

będę wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam.

» Quick.Cart v5.x

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2012-10-25 17:45

Jeśli tylko "część zamówień w sklepie właśnie wymaga podania zakresu datowego." to może warto zrobić 2 dodatkowe pola typu input w kroku 2, z zakresem dat od - do ?
Możesz je zrobić jako:
<input type="date" />
Pole oczekuje daty w formacie RRRR-MM-DD. wtedy przeglądarki obsługujące HTML5 umożliwią wybór daty za pomocą kalendarza. W przeciwnym wypadku użytkownik sam wpisze datę.

simlution.org

arnev

Avatar: arnev

2012-10-26 09:47

ok, dzięki.
to jednak nie rozwiąrze problemu, trzeba by podpiąć jakiś skrypt do wyboru daty żeby było to ujednolicone - to sprawa pierwsza.

druga - data do wyboru musiałaby być w products_default.tpl - czyli na stronie opisu produktu, i dalej przekazywana i wyświetlana w kolejnych krokach zamówienia alby na koniec przyszła z wiadomością zapytania.
powinna mieć warunek podobnie jak atrybuty, konieczny do wypełnienia.

?

t_zone

Avatar: t_zone

2014-03-30 18:00

dołączam się do pytania.
<input type="date"> wydaje się znakomitym rozwiązaniem, ale czy to będzie dobrze przekazywane dalej jeśli umieszczę to w kroku pierwszym, przed pobraniem danych klienta ?
chodzi mi tylko o to żeby w zamówieniu widniała data wybrana przez klienta. generalnie chcę uzyskać to co chciał arnev z tą różnicą że dla QC 6.x
uprzejmie proszę o wskazanie drogi.

pozdr.

t_zone

boboo

Avatar: boboo

2014-03-30 19:50

To będzie przekazywane dalej, jeśli "przeciągniesz" to przez koszyk, czyli orders_temp.
Nie tak dawno opisywałem jak "przeciągnąć" cenę zakupu i wyliczyć zysk z danego zamówienia.

boboo :-)

t_zone

Avatar: t_zone

2014-03-30 22:42

boboo -uprzejmie proszę o link do posta.
z góry dziękuję za wsparcie

t_zone

t_zone

Avatar: t_zone

2014-03-30 22:46

aha małe doprecyzowanie.
idealnym rozwiązaniem by było aby na podstawie daty "od" i "do"skrypt policzył dni i cenę...

t_zone

boboo

Avatar: boboo

2014-03-31 17:56

http://opensolution.org/forum/calculate-the-order-margin,10871.html

boboo :-)

t_zone

Avatar: t_zone

2014-03-31 23:21

dziękuję boboo za wskazanie kierunku.
poproszę jeszcze o twego maila bo miał bym jeszcze kilka spraw do poruszenia.
mój mail to: t_zone@o2.pl będę wdzięczny za odzew.

t_zone

Do góry
o nas | kontakt