Problem z powiekszaniem zdjeć

e-szop

Avatar: e-szop

2008-08-23 23:33

Mam problem z powiększanie zdjeć produktów. Zamiast otwierać się nad daną stroną za na czarnym tle, to pokazują się na tej samej stronie na samym dole i się wszytko rozjeżdża.

Ewentualnie jak wyłączyć podglad zdjeć produktów??

» Quick.Cart v3.x

sklep

Makaron

Avatar: Makaron

2008-08-25 11:13

Kiedyś widziałem taki błąd i był on związany z wyczyszczoną zawartością pliku templates/plugins.css (tam są wpisy dotyczące sposobu wyświetlania zdjęć lightbox). Może być także błąd w pliku templates/default.css bo tam następuje importowanie właśnie wyżej wspomnianego pliku plugins.css (sprawdź czy nazwa jest poprawna etc). Jeśli to nie pomoże to podaj chociaż adres strony.

e-szop

Avatar: e-szop

2008-08-25 19:01

Usterka usunieta.
/*
Quick.Cart Enlighten stylesheet
*/ - tutaj brakowało zamkniecia komentarza. Wystarczyło go zamknac i wszytko gra:)

Wielkie dzieki za pomoc :)

sklep

webdesignlove

No avatar

2008-08-30 21:27

A ja mam podobny problem, tj raczej nic w plikach css nie ruszałam a litebox-1.0.js (tudzież lightbox) nie działa. Zdjęcia otwierają się w tym samym oknie. Dlaczego?

Q.C. 3.x

Makaron

Avatar: Makaron

2008-09-01 09:16

Dzieje się tak w oryginalnym (nieruszanym) skrypcie? Proszę o adres, żeby móc zweryfikować problem..

webdesignlove

No avatar

2008-09-01 18:05

Tak, dokładnie.
www.pianka.amr.pl

Q.C. 3.x

Makaron

Avatar: Makaron

2008-09-01 19:57

A skrypt lightboxa w ogóle jest na serwerze? Wszystko jest dobrze uploadowane (nie ustawiłeś przypadkiem, żeby klient ftp zmieniał nazwy na małe etc)? Dziwny błąd..

webdesignlove

No avatar

2008-09-01 20:17

Skrypt jest na serwerze. Klient FTP nie ma ustawione aby zmieniał nazwy plików na małe.
Wiem, że dziwny i upierdliwy...
Myślałam, że ja coś skopałam przy grzebaniu w plikach - uploadowałam pliki jeszcze raz, prosto z paczki i dalej mam to samo.

Q.C. 3.x

niesia

Avatar: niesia

2009-05-04 14:48

Czy udało się rozwiązać problem? Mam to samo - po kliknięciu zdjęcie otwiera się w tym samym oknie. Skrypt liteboxa jest w katalogu core, plugins.css nie modyfikowalam (używam Q.C 3.3). Opera skarży się na plugins.css:

align is an unknown property
Line 991:
align: center;

Declaration syntax error
Line 96:
filter:alpha(opacity=60);

-moz-opacity is an unknown property
Line 97:
-moz-opacity: 0.6;

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2009-05-05 07:33

podeslij link i sprawdze co i jak. w jakiej przegladarce sie tej problem Ci pojawia?

niesia

Avatar: niesia

2009-05-05 12:58

W Operze 9.64 (Win, Ubuntu) i Firefoxie 3.0 (Win, Ubuntu).
http://kwiaciarniajulia.pl/QuickCart33/?1,argent

Skrypt jest i działa, bo w IE jest ok. Wasze demo w Operze też mi działa, więc nie mam już pomysłu, co może być nie tak.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2009-05-06 07:04

sproboj wgrac wszystkie pliki z rozszerzeniem js ze standardowej wersji do core/ oraz nadpisac plik templates/plugins.css bo mozliwe, ze cos usunales/zmieniles w czasie dokonywanych modyfikacji

VideoPandaStudio

No avatar

2009-05-06 12:27

problem z obrazkiem pod stroną pojawia sie również po dodaniu wpisu z instrukcji dodatku ProductsInRow do pliku plugins.css .

VPS

niesia

Avatar: niesia

2009-05-06 16:55

Nie były modyfikowane, ale podmieniłam i zmieniłam cssa na domyślny i nadal nie działa. A co jest najdziwniejsze - w IE działa i na moim cssie i na domyślnym. Może być coś nie tak z konfiguracją serwera? Tak, że IE to ignoruje... No bo chyba nie da się inaczej wytłumaczyć tego, że litebox mi działa w Operze na Waszym demo, a na mojej stronie nie, jednocześnie działając wszędzie w IE.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2009-05-07 07:36

szczerze powiem, ze nie mam pojecia co moze byc powodem. jakby Ci wogole nie dzialal to rozumiem ale, ze nie dziala tylko w jednej przegladarce na ktorej dziala juz na innej stronie. nie mam bladego pojecia

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2009-05-07 08:31

widze ze nie wyswietla tez bledow javascript w konsoli, dziwne jest ze w wersji demo dziala:
http://opensolution.org/Quick.Cart/demo/?6,en_monolith

widze jednak ze jakies modyfikacje byly wykonywane bo zrodlo kodu html ma rozstrzelone linie, moze cos z kodowaniem nie tak albo jakies biale znaki wstawil edytor
sprobuj wgrac sobie na serwer do podkatalogu oryginalna wersje i kopiuj do niej po kolei zmodyfikowane pliki z obecnej wersji, na cos trafisz

niesia

Avatar: niesia

2009-05-07 13:17

Dziękuje wszystkim za pomoc, rozwiązałam problem. Oczywiście to ja namieszałam... Jakiś czas temu zmieniłam content-type (bo xhtml 1.1 nie powinien być wysyłany jako text/html) i w związku z tym skrypt inline ładujący liteboxa był ignorowany jako komentarz... A w IE działało, bo on nie rozumie app/xhtml, więc dostawał text/html i było ok. Skojarzyłam to dopiero po odpowiedzi wewiora.
Dzięki i przepraszam za zamieszanie.

Do góry
o nas | kontakt