Najnowszy wypasiony Jantar-Cart 1.4

jantar

Avatar: jantar

2006-09-24 11:46

Witam...

...mam jeszcze nieco kłopotów z wtyczką automatycznego "rozsyłacza e-maili w formacie HTML" ale generalnie jest chyba juz dobrze...
A jest to nieco zmodyfikowana i spolszczona wersja Clapsa czyli Loaded fat 1.4. Tu ukłon w stronę Clapsa i wszystkich twórców tego świetnie zapowiadającego się systemu.

A przy okazji spytam czy moze ktoś mnie oświecić. Miałem już działającą wersję rozsyłacza e maili, ale w formacie HTML bardzo długo mi sie otwierał e-mail. Zacząłem mieszać w kodzie no i namieszałem na tyle że przestał mi rozsyłać.
A pytanie w tej kwestii brzmi: czo to normalne że ten e-mail się tak długo otwiera? Bo może niepotrzebnie mieszam, jeśli tak musi być.

Zobaczcie to o czym piszę i potestujcie, a ewentualne pytania i sugestie proszę wysyłać na mojego e-maila który tam jest.
Złóżcie też zamówienia i dajcie mi znać jak ktoś dostanie e maila html (bo ciagla nad tym siedzę) i opiszcie jak się u Was otwiera. Jak zobaczysz "czystą kartkę" to poczekaj, bo chyba się otworzy :)
Gdyby jednak nie, to też proszę o sygnał.





treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-09-24 21:55

jantar - ''oparto na Quick.Cart'' prosze to zmienic na ''powered by Quick.Cart''. Jesli chodzi o wersje Loaded to trzeba wziasc pod uwage, ze mimo iz posiada bogata funkcjonalnosc to naprawde jest ciezka do modyfikacji. Tak nawalona ilosc wtyczek niestety robi chaos. O tym juz z Claps'em piszemy i musimy cos na to poradzic gdyz ta wersja troszke godzi w prostote modyfikacji Quick.Cart'a.

jantar

Avatar: jantar

2006-09-25 02:47

Witaj treewood...

...już to zmienilem ale bez przekonania. Tzn zmieniłem, ale niestety muszę z Tobą polemizować. Zmienilem aby podkreślić że mam dla Ciebie i całej ekipy tworzącej ten projekt wiele uznania, szacunku i sympatii.
Jadnakże jeśli się powołujesz na licencję GNU GPL to niestety nie możesz rozszeżać jej ograniczeń.
Nie masz takich uprawnień. Licencja została stworzona przez Fundację Wolnego Oprogramowania i w pierwszym jej zdaniu zapisano:

Zezwala się na kopiowanie i rozpowszechnianie wiernych kopii niniejszego dokumentu licencyjnegojednak bez prawa wprowadzania zmian.

Co oznacza że mozesz rozpowszechniać oprogramowanie na zasadach opisanych w tej licencji, i publikować jednocześnie jej treść, ale nie możesz jej zmieniać, rozszerzać ograniczeń itd.

Sorki ale na domiar złego masz obowiązek umieszczać w paczce z instalką Twojego dzieła, także plik z pełnymi tekstami tej licencji, a w praktyce przyjęto formę publikowania oryginalnej wersji anglojęzycznej, oraz jego tłumaczenia na ojczysty język. Jednak jeśli tłumaczenie odbiega w jakikolwiek sposób od oryginału to przyjmuje się ze obowiązuje wyłącznie oryginał.

Nie popełniłem błedu, ani nie naruszyłem Waszych praw spolszczając

powered by Quick-Cart

na

oparto na Quick-Cart


Zachowałem oczywiście także aktywnego linka do Opensolution.org i żadnej łaski w tej kwestii nie robię. Jednak z żądaniem abym umieścił na polskiej stronie angielskie terminy jest już przegięciem.

Abstrachując od tego chciałbym w tym miejscu dotknąć tematu języka. Od jakiegoś czasu przyglądam się Waszej (bo nie tylko Ty w Waszym zespole masz takie ciągoty) niechęci do ojczystego języka i chołdowaniu zasadzie że koleś znający język angielski jest "lepszy" od tego co nie zna. Oczywiście że nigdy tego nie napisaliście wprost. Jednak często polskojezycznemu forumowiczowi podsuwacie anglojęzyczne odpowiedzi, a jestem w 100% przekonany że wiecie że tego języka nie zna.
Od jakiegoś też czasu wkurza mnie że Twoje/Wasze forum jest anglojezyczne (mam na myśli menu), ale takze to że przeważająca część odpowiedzi jest w języku angielskim. Ale oczywiście to jest Twoje/Wasze forum i masz prawo używać na nim nawet języka chińskiego, a mnie nic do tego.
I żeby było jasne, to dodam że oczywiście nie ma niczego zdrożnego w tym że ktoś zadaje pytanie w języku angielskim i odpowiedź jest taka sama. Ale jak pytanie jest w jezyku polskim a odpowiedż odsyła do języka angielskiego to już jest mało eleganckie i godne potępienia jeśli to robi Polak.

Niezależnie od tego dziękuję Wam za to co robicie i proszę, nie wstydźcie się Polskości, bo ja np. jestem dumny z tego że ten projekt prowadzą POLACY.

Pozdrawiam.

matfa

No avatar

2006-09-25 23:49

Masz rację Jantar -popieram i podpisuję się pod tym co napisałeś.

lYsY

No avatar

2006-09-26 08:20

zgodzic sie mozna i z jantarem w tej kwestii i z autorami sklepu ale mysle ze nie warto wszczynac takich dyskusji .... i JAntar super robota a najbardziej podoba mi sie wyswietlanie obrazko niestty do panelu admina nie mozna wejsc a chcialem zobaczyc edytorek :( ale kawal dobrej roboty

jantar

Avatar: jantar

2006-09-26 09:20

Witaj lYsY...

... w kontakcie na http://www.jantar2005.pl/QCfat1.4/ jest mój e-mail

Napisz do mnie a dam Ci hasło, bo niestety musiałem zamknąć dostęp z powodu dowcipnych inaczej. Poprzednią instalację doszczętnie mi rozwalili i musiałem robić od nowa :(
Jak bedę wiedział kto ma dostęp to bedę spokojny o to że mi nie rozwalisz.

Dzięki za pochwały, ale one nalezą się przede wszystkim Opensolution i Claps-owi. Szkoda że na tym forum jest zbyt mało pomocy dotyczącej sposobów urozmaicenia wyglądu naszych sklepów. Zbyt wiele z nich ma wersję podstawową. To jest jak sądzę pięta Achillesowa tego systemu. Bo na ogół wykorzystują Q-C laicy którzy ze zmiana skórki sobie nie radzą.
Chciałbym to zmienić, ale jak na razie to nie wychodzi, a nie stać mnie żeby wyłożyć kilka tysięcy na profesjonalne skórki a potem je udostępnić za FREE-ko.
Co do Twojego pierwszego zdania w poscie to muszę powiedzieć że nie da się zjaść ciastka i go mieć jednocześnie a dyskusji w tej kwestii nie wszczynałem bo wcale nie dotykałem tego wątku w moim pierwszym poscie.

Jednak wydaje mi się że, skoro treewood ją wywołał to chetnie podejmę polemikę w osobnym wątku, który chyba trzeba będzie załozyć.
I nie chodzi o to żeby się spierać, ale żeby wyjaśnić wielu z nas na czym polega zasada wolnego oprogramowania, bo niestety widzę że wielu użytkowników Q-C lamie te zasady i są to najczęściej użytkownicy tego forum.

I mam nadzieję że jest to skutek niewiedzy, a nie zwykłego hamstwa i nieposzanowania praw twórców tego systemu. Więc dyskusja na ten temat wydaje się celowa, i właśnie na tym forum.


Do góry
o nas | kontakt