Pomysł do nowej wersji v1.3

~Shop-Boy-77

No avatar

2006-05-27 09:59

Ponieważ zauważyłem ze duzo ludzi pyta jak zamienic statyczne logo-logotyp na jego animowaną wersję - flash. Wiec moze by tak dorobic w panelu administracyjnym zrobic -dorobic mozliwosc dołączania flasha. Co za problem? Dzieki temu laicy nie musieli by grzebac w kodzie.
----------------------------
Drugie:
ja bym na stałe dołączył edytor FCKEditor z wbudowaną mozliwoscią dołączania fotek i animacji flash- sam mam taka wersję i polecam wszystkim.
Mimo iż sklep sie nieco powiekszy o 1 MB , to przeciez żaden problem, bo chyba każdy ma hosting powyżej kilkunastu MB.
-----------------------------

Próbuj a będziesz miał,czytaj a bedziesz wiedział

~Shop-Boy-77

No avatar

2006-05-27 10:03

Trzecie:
aha poniewaz okno edycji -dodawania nowego produktu składa się z 2 okien edycyjnych a tylko przy drugim jest mini pasek narzedzi, moze ten uproszczony dac do pierwszego, a np. do tego drugiego dac FCKEditor
----oczywiscie tą nową wersję!May 15, 2006 - FCKeditor 2.3 Beta released

Próbuj a będziesz miał,czytaj a bedziesz wiedział

~Shop-Boy-77

No avatar

2006-05-27 10:15

Czwarte:
Dołożył bym cene netto - kto chce by wpisywał, czyli fakulatywne pole!
------------------------
Piąte:
do dzialu kontakt - mozliwosc dodania stanu GG, Tlen , Skype itp.?
dla programistow - to łatwizna co nie...

Próbuj a będziesz miał,czytaj a bedziesz wiedział

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-05-27 16:48

Shop-Boy-77 - dzieki za sugestie. ciesze sie, ze podajesz dobre pomysly. niektore z tych kwestii sa opisane w dokumentacji. przyznam szczerze, ze akurat w przypadku FCKeditor bedzie o wiele wiecej problemow. zajzyj sobie na forum FCKeditora. my na podstawie HTMLarea mielismy problemy i m.in. dlatego tez go usunelismy. Jesli ktos chce to sobie doda. reszta pomyslow trafna i do przemyslenia.

~kristooki

No avatar

2006-05-28 18:09

to z flashem to dobry pomysł. Sam mam top we flashu.

~kristooki

No avatar

2006-05-30 17:20

Ja sugeruje wprowadzenie mod_rewrite do najnowszej wersji. To znacząco polepszy indeksacje stron przez wyszukiwarki.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-05-30 18:24

kristooki - odziwo mod_rewrite to nie jest ale jak zauwazysz w wersji testowej (nastepca wersji beta) wprowadzilismy parametr nazw do URL'i tak, ze wyszukiwarki beda lepiej indeksowaly strony.

~Shop-Boy-77

No avatar

2006-05-31 11:52

Przydał by się też ten moduł newsletter - tzn. Bezpłatny biuletyn:
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać informacje o promocjach, wyprzedażach i najnowszych
produktach podaj swój adres e-mail.
I zarządzanie nim - nawet w wersji uproszczonej jak ma to miejsce w cmsie-> "V2 CMS"
-----------------------------
Kolejna kwestia to:
w oknie zamówienia - opcja:
Faktura VAT
[ ] Chcę otrzymać fakturę VAT - zostanie wystawiona na podane dane teleadresowe i będzie dołączona do przesyłki
--------------------------------
Jak również w oknie zamówienia:
Adres do wysyłki (uzupełnij, jeżeli jest inny niż dane kupującego)
Imię ................. Nazwisko..............
Ulica .................. Nr budynku .......... Nr lokalu ......
Kod pocztowy ..-... Miasto .............

-----------------
Co ty na to Treewood ?

Moje sklepowe przemyślenia

~Shop-Boy-77

No avatar

2006-05-31 12:01

Dodał bym jeszcze - informacje wyświetlaną na stronie o dacie ostatniej aktualizacji produktów - dodania -> oczywiscie żeby administator mógł zaznaczyc czy chce żeby taka informacja była pokazywana czy nie.
Myślę że jest to fajna rzecz dla klientów bo widzą czy oferta jest na bieżąco aktualizowana.
------------------------
Mam jeszcze pomysł na RSS - tak żeby mozna było je dodac do sklepu , ale to taka luźna sugestia.
------------------------
U W A G A !!! a teraz najważniejsze Informacja na stronie zamówienia: !!!

Oświadczam, że zostałem poinformowany o przysługujących mi prawach i wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez firme ...... w celu realizacji zamówienia.
-------------------------------------------------
Tu powyżej to obowiazek ustawowy to musicie dać!!!

Moje sklepowe przemyślenia - Prawnik

~Shop-Boy-77

No avatar

2006-05-31 12:03

oraz

[ ] Oświadczam, że dostarczono mi regulamin sklepu, zapoznałem się z jego treścią, zgadzam się z postanowieniami w nich zawartymi i zobowiązuję się do ich przestrzegania.

Moje sklepowe przemyślenia - Prawnik

~Shop-Boy-77

No avatar

2006-05-31 12:04

Kiedy bedzie nowy sklep? koniec czerwca czy szybciej?

Moje sklepowe przemyślenia - Prawnik

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-05-31 16:41

Shop-Boy-77 - dzieki za sugestie. jesli chodzi o biuletyn i faktury to sa to odplatne wtyczki dostepne w naszym sklepie wiec raczej za free ich nie wrzucimy :)
wypuszczenie pelnej wersji mysle, ze nastapi w ciagu 2 tygodni.

Amrod

No avatar

2006-05-31 17:20

Shop-Boy-77: z prostego skryptu sklepu internetowego zrobiłeś w tym temacie kombajn do wszystkiego. Po to jest system wtyczek, by sklep nie miał domyślnie 1000000 opcji, z których kozysta 5% userów.

Dziękujemy za sugestię, zostana oczywiscie przemyślane. Ale pamiętaj że QC to skrypt z założenia najprostszy jak się da. Za to z możliwością rozbudowy.

amrod.org

~12345

No avatar

2006-05-31 23:09

TAK! to znowu ja. :] Czytajac forum to calkiem sporo osob korzysta z faktury i pyta sie JAK zrobic pole w formularzu do nipu, i jak wymusic sprawdzanie nip. Jak nip to i faktura, prawda? Bez tego to mozna sprzedawac na bazarze :). Mysle ze na wiekszosc pytan i prosb mozna by odpowiedziec tworzac wersje LUX, taka bardziej wypelniona drobiazgami i skryptami i ulatwieniami, oczywiscie nie z puli platnych wtyczek. Po prostu takie drobiazgi ulatwiajace e-commerce dla osob nie chcacych rzezbic w kodzie a majacych malo kasy by inwestowac po 100 zl w proste przeróbki.
moje propozycje do LUX wersji (i wcale nie 1000 opcji...):
-wiecej pól do logo tak by fabrycznie mozna bylo wrzucic z panelu admina kilka plikow graficznych obok siebie (proste, mozna to zrobic samemu choc mi sprawialo klopot podpiece tego do panelu i wymuszenei zapisu kawalka logo).
-plik flash + osadzanie go w logo z panelu.
-Sprawdzanie wypelnienia pola NIP (proste, ale dla innych niekoniecznie, oraz ogolnie dodanie tego pola bo go fabrycznie nie ma)
-potwierdzenie zapoznania sie z regulaminem sklepu
-fabryczne sendorder2client (bo ludzie lubia wiedziec i miec na mailu co zamowili, malo kto drukuje)
-definiowalne w panelu logo do druku , by nie trzeba bylo grzebac w kodzie jak ktos ma bogate graficznie

Duperele , prawda? ale zawsze cos. Z innych przydatnych rzeczy ale ocierajacych sie o istniejace juz wtyczki:

-mozliwosc zdefiniowania wielkosci podatku VAT (0, 7%, 22% etc) co naprawde ulatwi zycie komus kto ma 1000 sztuk róznorodnego towaru z roznym podatkiem
-Quantities czyli magazyn ilosciowy - przydała by sie mozliwosc wprowadzenia ilosci dostepnego towaru np 100 sztuk, tak by po wyczerpaniu puli magazyn wyswietla zdefiniowany text/obrazek , np towar w dostawie, brak towaru.
-atributes - atrybuty towaru (wber pozorom nawet ziemniak mzoe miec rozne atrybuty wiec jest to bardzo potrzebne z uwagi na istniejacy limit zaglebien podstron - co uniemozliwia reczne wklepanie w odpowieniej hierarhii)

Mysle ze by bylo to przydatne a wtedy QC byłby nadal prostym ale juz o wiele bardziej funkcjionalnym niz teraz sklepem.




treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-06-01 08:14

12345 - w naszych planach sa pakiety lecz platne jednak moze opracujemy jakas wersje free oparta o male modyfikacje i zainstalowane wtyczki free.

Do góry
o nas | kontakt