Błąd po przeniesieniu na inny serwer

bandzior

Avatar: bandzior

2017-09-04 20:15

Witam. Niestety byłem zmuszony przenieść na inny hosting swoją stronę opartą na dość starej wersji, bo.

Na nowy serwer wgrałem wszystkie pliki, zmieniłem DNS'y i zaparkowałem domenę, wrzuciłem także bazę danych i pojawił się problem. Strona główna ładuje się "w nieskończoność" (podstrony także) i widnieje komunikat: "Connection timed out". A co ciekawe i - dla mnie - zagadkowe, po zalogowaniu się do panelu administracyjnego (/admin.php) wszystko ładnie działa i się wyświetla. Wszystkie podstrony i inne szczegóły - są i działają.

Mógłby mi ktoś doradzić, gdzie popełniłem błąd? ;) Pozdrawiam!

» Quick.Cms v2.x

openzibi

Avatar: openzibi

2017-09-06 23:00

1. "wgrałem wszystkie pliki" - to powinno wystarczyć.
2. "wrzuciłem także bazę danych" - jaką bazę danych? MySQL?
3. Quick.Cms v2.x - to wersja chyba sprzed 10 lat! Na wielu serwerach nie będzie działać.
Sugeruję Quick.CMS.Ext+ v6.4

StudioStrona.pl

bandzior

Avatar: bandzior

2017-09-08 13:25

Tak, zrobiłem kopię bazy danych ze starego serwera i wgrałem ją przez phpMyAdmin-a. I takowy błąd mi się pojawia, hmm...

Zdaję sobie sprawę, iż jest to mocno nieaktualna wersja, ale z uwagi na charakter strony (powstałej w 2008, więc niemal dekadę demu) odwlekałem przejście na nowszą wersję.

Cóż zatem począć w tej sytuacji? Upgrade na nowszą wersję rozwiąże problem?

bandzior

Avatar: bandzior

2017-09-08 13:30

Nie widzę tutaj możliwości edycji postu, więc dodam, że obecnie - pomimo braku jakichkolwiek zmian przez ostatnie dni - pojawia się błąd: "No route to host". A o tej bazie danych pisałem, bo umknęło mi, że Quick CMS przechowuje dane bezpośrednio na serwerze... ;) Przez tyyle lat nic nie ruszałem i większość rzeczy po prostu wypadła mi z głowy, dlatego pewnie sprawiam wrażenie dziecka we mgle ;)

openzibi

Avatar: openzibi

2017-09-08 21:44

Quick.Cms od wersji 6.x korzysta z bazy SQLite
Wcześniejsze wersje korzystały z tzw. bazy plikowej.
Skąd u Ciebie baza MySQL? Może miałeś podpięty jakiś plugin oparty na SQL?

"Przez tyle lat nic nie ruszałem"
Nie obraź się ale to był Twój błąd. Przypuszczam, że w tym czasie zmieniłeś 3 razy samochód i 6 razy telefon.
Niestety Google, internet itp. wymuszają na nas coraz szybszych zmian.
Po dwóch, max 3 latach trzeba trzeba myśleć o aktualizacji systemu.

Do tego dochodzą jeszcze zmiany oprogramowania na serwerze.
W 2008 roku mogłeś mieć na serwerze php w wersji 5.2 a nawet w starszej 4.x
Dzisiaj swoim klientom polecam wersję php 7.0.x (jest już 7.1.x ale wg mnie to za wcześnie, poczekajmy to listopadowej, grudniowej 7.2)

Twoja wersja Quick.Cms to 2.x Na wielu współczesnych serwerach nie będzie działać lub będą problemy z panelem administracyjnym.

Podsumowując, sugeruję upgrade do wersji Quick.Cms i to raczej do wersji EXT.

StudioStrona.pl

bandzior

Avatar: bandzior

2017-09-11 20:17

No niestety - człowiek uczy się na błędach ;) Na szczęście, nawet ręczne przeniesienie treści z mojej strony na nowszą wersję Quick.CMS, zajmie mi ze dwie nocki, także dam radę. Dzięki za pomoc, a tymczasem na serwer wgrałem najnowszą wersję i patrzę z czym to się je. Pozdrawiam.

Do góry
o nas | kontakt