Integracja z firmami kurierskimi (API)

wrzosu

Avatar: wrzosu

2017-08-02 11:51

Potrzebna mi jest integracja API z firmą DPD. Zauważam, że chyba nie ma domyślnie takiej wtyczki nawet do płatnej wersji .Ext, nie ma chyba do żadnej firmy i aż mnie to zdumiewa, tylko, że na smutno, bo już prawie chciałem zapłacić za pełną wersję. Czemu tak jest? Dodam, że po trzech latach korzystania z darmowej teraz na gwałt potrzebuje następujących rozwiązań - integracja w wifirmą i kurierem DPD. Proszę o rady, lub oferty stworzenia dodatku do sklepu, który będzie współpracował z DPD i z poziomu zamówień będzie generować etykiety wysyłkowe.

ittop

Avatar: ittop

2017-08-02 14:55

Utworzyliśmy kiedyś integrację dla brokera firm kurierskich GlobKurier dostępną pod adresem https://www.globkurier.pl/aktualnosci/nasze-moduly.html (Moduł GlobKurier.pl na OpenSolution).
Demo można zobaczyć pod adresem http://globkurier.ittop.pl/sadmin.php (sekcja Zamówienia, aby zobaczyć opcje wyceny poprzez API należy odkliknąć 'Wyceń na podstawie usługi kurierskiej klienta' i nacisnąć 'Wyceń przesyłkę').
Koszt tej integracji jest żaden (0 zł), chyba że mielibyśmy ją wdrożyć (ręczna instalacja składa się z 30 kroków).

Bezpośrednia integracja z API DPD także jest możliwa, jednak jej koszt będzie większy. Po więcej szczegółów proszę o maila na biuro@ittop.pl.

Waldemar

wrzosu

Avatar: wrzosu

2017-08-02 15:40

Czyli to oznacza, że mając dane dostępowe API i instalując dodatek GlobKurier jest możliwość generowania etykiety wysyłkowej z listy zamówień sklepu? To by załatwiało sprawę, a jeśli nie, to oczywiście skłaniałbym się w kierunku zlecenia takiego powiązania API DPD z zamówieniami z QuickCart. Generowanie etykiety musi przewidywać ustalone wcześniej dane z tych podanych do rachunku/faktury, lub tych z rubryki "inne dane do wysyłki". Przed wydaniem ponad 1200zł na sklep muszę mieć pewność, że ten będzie właśnie tak mógł działać.

ittop

Avatar: ittop

2017-08-02 21:21

Integracja z GlobKurierem nie oferuje generowania automatycznie etykiet w formacie pdf. Takie coś musielibyśmy dodatkowo zaprogramować. Oczywiście samo DPD także można w taki sposób zintegrować z QC.

Waldemar

wrzosu

Avatar: wrzosu

2017-08-03 10:12

Dziękuję Panu za odpowiedzi. Niebawem odezwę poprzez email.

Tank33

Avatar: Tank33

2017-09-22 14:59

Ostatnio robiłem taką integrację (DPD) dla wersji darmowej Quick.Cart. Drukowanie etykiet wzywanie kuriera i generowanie protokołów bezpośrednio z panelu Quick.Cart. Do tego informacja do klienta z numerem listu przewozowego.

wrzosu

Avatar: wrzosu

2018-10-01 10:21

Tank33, czy działałoby to również na wersji płatnej? Bo ona również nie posiada standardowo integracji z DPD... No i ile taki mod miałby kosztować?

Do góry
o nas | kontakt