Oddzielenie nr domu i lokalu w adresie

AnnaN

Avatar: AnnaN

2017-04-29 23:28

Standardowo ulica z nr domu i lokalu są wprowadzane w jednym polu, ja potrzebuje na osobnych zmiennych, czy ktoś próbował to zmienić i ma gotowe rozwiązanie ?

» Quick.Cart v5.x

AnnaN

AnnaN

Avatar: AnnaN

2017-04-30 01:08

Właściwie to już sobie poradziłam, tylko nie podobają mi się ustawienia pól formularza do wprowadzania danych adresu, tz. ulica, nr budynku i nr mieszkania mógłby być w jednej linii. Rozwiązanie jest pewnie w step-2 i style ale coś mi nie wychodzi. Można prosić o pomoc do QC5

AnnaN

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2017-05-01 09:20

Formularz jest w step-2, ale pewnie będziesz musieć zmienić style, które są w style.css około linii 290 zaczynające się od #order #personalData
Żeby pomóc więcej trzeba by zobaczyć stronę..

AnnaN

Avatar: AnnaN

2017-05-01 10:23

Strona jest bez modyfikacji tz. oryginalna bez zmian. Działa mi wprowadzanie danych, wyświetla sie w admin i w podsumowaniu, ale nie podoba mi się że podczas wprowadzania nr domu i mieszkania jest jedno pod drugim, a wolała bym aby ulica, nr domu i mieszkania był w jednej linii odpowiednio pomniejszone na numery.

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2017-05-01 10:29

Zrobiłaś modyfikację i nikt tu nie jest czarodziejem, żeby zgadywać jak nazwałaś pola i czy dodałaś klasę :)
Można pomóc tylko ogólnie - dodaj klasę do tych nowych pól i nadaj im odpowiednie style.

AnnaN

Avatar: AnnaN

2017-05-05 08:54

w orders_step-2.tpl + zmiene w _fields.php i orders.tpl

dodałam:
<div id="numerDomu">
<label for="onumerDomu">$lang[numer_domu]</label>
<input type="text" name="snumerDomu" value="" maxlength="40" class="input" onblur="saveUserData( this.name, this.value )" id="onumerDomu" alt="simple" />
</div>

<div id="numerMieszkania">
<label for="onumerMieszkania">$lang[numer_mieszkania]</label>
<input type="text" name="snumerMieszkania" value="" maxlength="40" class="input" onblur="saveUserData( this.name, this.value )" id="onumerMieszkania" />
</div>

AnnaN

AnnaN

Avatar: AnnaN

2017-05-05 09:10

I jeszcze jedna prośba, jak najprościej zmienić zmienną sOrderSummary czyli cenę końcową tak aby była bez przecinka, ale nie tworząc pola w bazie, to ma być tylko cena zmodyfikowana do płatności a tam wymagają bez kropek.

AnnaN

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2017-05-05 15:04

Tutaj jest podpowiedź: http://opensolution.org/Quick.Cart/docs_v5.x/?id=pl-tips#21

AnnaN

Avatar: AnnaN

2017-05-05 18:45

Tak czytałam to, z tym że nie chcę zmieniać formy globalnie wyświetlanej ceny a potrzebuje aby cena dodatkowo była przesyłana bez jakikolwiek znaków oddzielających czyli 11.00zł ma być 1100 . Wiem że można cenę z sOrderSummary *100 ale nie wiem gdzie i jak.

AnnaN

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2017-05-05 19:07

To co piszesz ma sens kiedy 1000.00, byłoby w sklepie zapisywane jako np. 1,000.00, a tak standardowo nie jest
Więc jeśli usuniesz kropkę to powiększysz cenę ( złotówki, grosze ), a to nie jest chyba zamierzony skutek.
Chyba, że szykujesz klientom niespodziankę w czasie zapłaty :)

AnnaN

Avatar: AnnaN

2017-05-05 22:05

:) hee naśmiałam się z tą niespodzianką ehhh niech płacą 500+ jest :D Ale tak na poważnie to niestety tak jest jak pisałam, może zacytuję instrukcję przelewów "kwota transakcji wyrażona w groszach np. 1.25 PLN = 125 "

AnnaN

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2017-05-05 22:24

Najlepiej stworzyć nową zmienną i wtedy str_replace( '.', '', sOrderSummary );
Nie wiem jaki kod masz do płatności i gdzie go wkleiłaś, a to istotne.

AnnaN

Avatar: AnnaN

2017-05-05 22:48

Właściwie nic specjalnego nie wymyśliłam poza pobraniem kwoty ze zmiennej sOrderSummary w pliku step3. Jeśli można prosić o dokładną instrukcję co i jak.

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2017-05-05 22:54

Staje się to coraz bardziej zagadkowe :)
Wiemy, że ma nie być kropek i ma być "zmodyfikowana do płatności".
Ale gdzie się ma pojawić ta cena? Do jakich płatności ? Ma być gdzieś przesłana, w jakimś kodzie, czy ma się np. wyświetlać i podskakiwać ? :)

AnnaN

Avatar: AnnaN

2017-05-05 23:18

Do płatności online, tz. mam już link wygenerowany pod płatność, właściwie wszystko już bym miała ale cena z sOrderSummary jest z kropką a ja potrzebuje bez kropki :) ot taka zagadka :)

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2017-05-06 09:54

Link pewnie wkleiłaś do orders_step-3.tpl czyli tam nie można użyć php
Spróbuj tak:
w pliku core/orders.php znajdź

$this->aOrders[$iId]['sOrderSummary'] = $aData['sOrderSummary'] = displayPrice$aData['fOrderSummary'] );


i zamień na:

$this->aOrders[$iId]['sOrderSummary'] = $aData['sOrderSummary'] = displayPrice$aData['fOrderSummary'] );
$aData['sOrderSummaryWithoutDots'] = displayPricestr_replace'.'''$aData['fOrderSummary'] ) );


następnie do linku wstaw $aData[sOrderSummaryWithoutDots]

AnnaN

Avatar: AnnaN

2017-05-06 10:29

SUPEEER, działa jak należy, bardzo bardzo dziękuje selekcjoner :)

Do góry
o nas | kontakt