Problem z <meta> wyświetla się na stronie.

cubasa

Avatar: cubasa

2017-02-27 12:37

Witam, mam problem ze stroną. Chciałem dodać kod do weryfikacji search console ponieważ pliku html nie widzi na serwerze. Postanowiłem dodać więc w <meta > w pliku _header,php w tampletes/admin . Niestety nie zadziałało to więc kod usunąłem. Szukałem innych plików i wrzucałem i usuwałem. Kompletnie nie udało się nigdzie dodać aby google zweryfikowało. Dałem sobie spokój ale teraz mam problem.

Na komórkach wyświetla mi się <meta name=:google-sute-veryfication" content="dfdfgfgdgdfgdg"/> Widać to tylko na komórkach zaraz pod sliderem. PRzetrzepałem wszystkie pliki n serwerze , nigdzie nie ma dodanego kodu bo zawsze po błędnej weryfikacji usuwałem go.

dla konkretów odpalcie sobie na komorce strone odjechany-dzien.pl

Na kompie tego nie widać. Czy wiecie gdzie to znajdę ? Dziękuję z góry za pomoc

» Quick.Cart v6.x

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2017-02-27 12:51

Jeżeli faktycznie nie masz tego to może zacznij od odświeżenia przeglądarki.
Inną sprawą jest zapis który podałeś. Jest on błędny:
<meta name=:google-sute-veryfication" content="dfdfgfgdgdfgdg"/>
Powinien wyglądać tak:
<meta name="google-site-verification" content="k3dDPccSLFyUd9HJ6y3fNrkxCXQcJv3kIxye7ht84k" />
Umieszcza się go w _header.php w sekcji head.
Na przyszłość warto podać w takim wypadku adres strony.

Jerzy

cubasa

Avatar: cubasa

2017-02-27 13:13

podałem adres strony, jest w poscie . odjechany-dzien.pl . Przeglądarka odświeżana była, czyszczona z cache , dnsflush itd.
Panie Jurku, nie wiem gdzie szukać tego bo wszystkie pliki ktore edytowalem przeglądałem po 3 razy i nie ma tam tego a jednak się wyświetla. Czy u Pana na kom tez to widać ?

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2017-02-27 13:45

Masz to na stronie głównej wklejone prawdopodobnie w tekst. Wejdź do panelu administracyjnego Quick.Card, na stronę Home i tam usuń.
Masz też w _header.php w sekcji head jako:
<meta name="description" content="&lt;meta name='google-site-verification' content='Knu4ujNw0KSNyrKRDTgGymStelqbGyx3L8PpLwPlIq4' /&gt;" />
zaraz po <title> i też błędnie zapisane.

Jerzy

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2017-02-27 13:57

Napisałem poprzednio:
Masz też w _header.php w sekcji head jako:
<meta name="description" content="&lt;meta name='google-site-verification' content='Knu4ujNw0KSNyrKRDTgGymStelqbGyx3L8PpLwPlIq4' /&gt;" />
zaraz po <title> i też błędnie zapisane.

Okazuje się, że tego nie usuniesz, ponieważ description generuje sie w tym cms-ie samo, na podstawie początkowego tekstu strony głównej (w twoim przypadku Home). Zrób tylko tak - wejdź do panelu administracyjnego Quick.Cms, na stronę Home i tam usuń zbędny tekst.

Jerzy

cubasa

Avatar: cubasa

2017-02-27 21:05

Sprawdzałem tam wcześniej i niestety też pusto. FAKT , że chciałem tam dodać kod i dodawałem, ale nie zapisywał się w kodzie źródłowym, a bezpośrednio w tekście pokazywał mi kod na stronie ( na laptopie i komórce) Także usunąłem.

Poniżej printscreen z potwierdzeniem , że jest pusto.

https://zapodaj.net/7e14875edfb0a.jpg.html
https://zapodaj.net/3f1ffd0ed8e13.jpg.html

Gdzie w takim razie może jeszcze to być , żeby można było usunąć ?

cubasa

Avatar: cubasa

2017-02-27 21:07

Plik header, a w nim też pusto.

https://zapodaj.net/e4d46ad5ac89b.jpg.html

cubasa

Avatar: cubasa

2017-02-27 21:13

Napisałeś , że ten opis tworzy się sam po dodaniu tekstu w home. Tak więc dodałem w kodzie źródłowym linijkę :

<h1><strong>Fotograf ślubny Gorzów Wielkopolski</strong></h1>
<div id="kpm_content_wrapper" class="notranslate"> </div>

I na komórce zniknął wpis <meta>

Co dziwne na stronie przegladając na lapku lub komórce nagłówek H1 się nie pojawia. Do diabła z nim ważne , że tamto zniknęło.

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2017-02-28 06:48

Zapomniałeś dodać, że dla strony głównej masz ustawiony inny plik page.php, gdzie prawdopodobnie miałeś w <h1> wstawiony ten kod. Teraz masz czysto. Proponuję jednak poddać walidacji stronę.

Jerzy

cubasa

Avatar: cubasa

2017-02-28 13:35

jak to zrobić, pliku html wrzuconego na serwer nie widzi search console ;/

z meta próbowałem i też nie działa.

Roni

Avatar: Roni

2017-02-28 13:52

Pisałeś "Postanowiłem dodać więc w <meta > w pliku _header,php w tampletes/admin" ale to trzeba dodać w katalogu "templates/default" (chyba że używasz skórki to templates/nazwa-skorki).
Admina nie widzi nikt poza tobą.

cubasa

Avatar: cubasa

2017-02-28 16:24

Dziękuję, zgadza się. Dodałem meta w default / header i weryfikacja przeszła pomyślnie. THX

cubasa

Avatar: cubasa

2017-03-02 13:45

Witam, Panowie pojawił się kolejny problem. Oficjalnie na stronie sięnie pojawia kod ALE facebook gdzy w pośćie wpisuje adres strony i chcęudostępnić zczytuje dane ze strony i zamiast opisu strony wyświetla kod .

https://zapodaj.net/cf41815924692.jpg.html


Proszę dalej o pomoc.

W HOME jest czysto, nie ma żadnego kodu. Kod jest dodany jedynie w teamples/default/_header

Jak zobaczę kod źródłowy strony to faktycznie na stronie głównej pojawia się ten znacznik meta z kodem ale czemu akurat jego FB zczytuje. Wybaczcie ale nie znam tego CMS i mam z tym problem.

Do góry
o nas | kontakt