Aktualizacja serwera

asqard

Avatar: asqard

2016-05-26 11:35

Witam Wszystkich, a że świat pędzi do przodu jestem zmuszony do aktualizacji wersji php na serwerach z 5.6 do 7 i już pojawił się problem quickcart nie działa czyżby nie był przygotowany na nowe technologie, proszę o jakąś sugestie patrzyłem w google ale nic nie pisze :)

» Quick.Cart v6.x

openzibi

Avatar: openzibi

2016-05-26 19:44

Zwolnij :) Kto Cię zmusza :)
Nie wierzę, że korzystasz z hostingu oferującego tylko PHP 7.

Ta wersja php ukazała się całkiem niedawno czyli 3 grudnia 2015. Powtórzę "niedawno" bo w tym przypadku 6 miesięcy to naprawdę jest "niedawno"
Zaczął się wtedy marketingowy wyścig firm hostingowych: "mamy PHP7!".
I nic więcej...
Żadna poważna firma hostingowa nie powinna tej wersji oferować bezkrytycznie już następnego dnia.

Pozytywnym przykładem jest tu firma kei.pl.
PHP7 było dostępne u nich kilka miesięcy temu ale najpierw nazwali to wersją BETA.
Dopiero teraz, w maju, zniknęło "beta".
Samo php7 to mało. Zgodne z nim muszą być również inne moduły oprogramowania serwera itd.

Wracając do Quick.Cart to na php 7 bez problemu działa mi wersja v6.7 (dodatków nie testowałem)
Mam też działający sklep Quick.Cart.Ext v6.x na php7 z 14 tys produktów i zero problemów.

Wg mojej oceny Quick.Cart v6.7 działa bez problemu na php 7 ale trzeba ostrożnie podchodzić do wszelkich dodatków bo część z nich opiera się na tym co oferują firmy zewnętrzne takie jak FB, systemy płatności i inne integracje.

Na koniec 2 przykłady.
- Windows 10 ukazał się w tam tamtym roku. W mojej firmie dopiero teraz skorzystam z bezpłatnej aktualizacji.
- Mercedes lub Skoda :) wypuściły na rynek nowe samochody. Biegniesz i kupujesz? Gwarancja gwarancja ale sugeruję poczekać 6-12 miesięcy.
Niech inni najpierw przetestują...

1. Napisz co Ci "nie działa"
2. Czy zmieniłeś tylko wersję php czy też również serwer?
3. W przypadku zmiany serwera, czy sprawdziłeś jego parametry zgodnie z http://opensolution.org/Quick.Cart/docs/ext_6.6/?id=pl-requirements
4. Czy prawidłowo wgrałeś pliki zgodnie z http://opensolution.org/Quick.Cart/docs/ext_6.6/?id=pl-requirements#2

StudioStrona.pl

ittop

Avatar: ittop

2016-05-27 22:41

Zbyszku, tak ładnie wszystko opisałeś, że aż grzechem byłoby Ci nie dać okeja:)

Przy okazji jako partner OpenSolution oferujący integrację z serwisem Allegro/Aukro zapewniamy wsparcie na jej działanie pod PHP 7.

Waldemar

Do góry
o nas | kontakt