Wstawianie własnego szablonu

filnston

Avatar: filnston

2016-02-26 15:32

To zaraz, zaraz bo się pogubiłem. Wrapper ma teraz ok. 21 cm, jak dodam do niego cień, to będzie jeszcze większy, a przecież miałem go zmniejszyć i cień miał być przy header i bottom

filnston

Avatar: filnston

2016-02-26 15:36

line-height mam na 91px, jak dam na 100 to robi się odstęp

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-26 15:38

jaki odstęp, wes na 150 zoabacze co i jak

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-26 15:41

wes teraz w logo w head1 zmniejsz wartość height

filnston

Avatar: filnston

2016-02-26 15:47

Zrobione. Zmniejszyłem o 100, jest 337px

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-26 15:47

muszę lecieć, jak sobie nie poradzisz to prześlij mi oryginalną grafikę na pocztę, jutro dopiero będę miał czas luknąć.

filnston

Avatar: filnston

2016-02-26 15:50

Zrobię tak jak było, a Tobie wyślę grafię, to jak będziesz miał czas to się pobaw, ale do niczego nie zmuszam :) i dziękuję za pomoc

filnston

Avatar: filnston

2016-02-26 17:51

Strona zrobiona i teraz działa na adresie www.pizzeriaisabella.pl. Mam jeszcze pytanie, co mogę zrobić, żeby będąc na stronie głównej "Start" nie pokazywał mi się pod menu napis "Start"? Jedno obok drugiego głupio wygląda. Proszę także o surową ocenę strony.

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-02-26 18:21

Skopiuj plik templates/default/page.php nadając mu nazwę page_start.php. W tym nowym pliku usuń kod:
echo '<h1>'.$aData['sName'].'</h1>'; // displaying page name

W pliku database/config.php kod:
1 => Array( 'header.php', 'page.php', 'footer.php' ), // domyślna wartość: 1 => Array( 'header.php', 'page.php', 'footer.php' )
zmień na
1 => Array( 'header.php', 'page.php', 'footer.php' ),
2 => Array( 'header.php', 'page_start.php', 'footer.php' ), // domyślna wartość: 1 => Array( 'header.php', 'page.php', 'footer.php' )

W panelu administracyjnym otwórz stronę Start/Zaawansowane/Szablony rozwiń i wybierz opcję 2 a następnie zapisz.

Jerzy

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-02-26 18:34

Ocena, tak jak prosiłeś, ale nie będę się rozpisywać.
1. Zobacz sam wchodząc na stronę http://www.responsinator.com/ gdzie w pole Enter your site wpisz swoją domenę, czyli http://www.pizzeriaisabella.pl/ i walnij Go, a zobaczysz jak wygląda strona na wielu urządzeniach.

2. Nie wiem jak chcesz pozycjonować stronę bez tekstów, ponieważ zamiast nich masz grafikę.

Jerzy

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-26 18:42

dokładnie trzeba popracować nad responsywnością, ale ja nie pomogę nie jestem specem od obrazkowej strony, trzeba by zastosować jakieś skalowanie obrazków. Zrobić jakiś pisany tekst, chociaż na 1 stronę, słowa kluczowe typu pizzeria w krakowie etc. ewentualnie zastosować cieniowany tekst.

filnston

Avatar: filnston

2016-02-26 22:51

Dzięki za wszystko. Tekstu nie wstawiałem, bo klient nie miał takiego życzenia.

filnston

Avatar: filnston

2016-02-26 23:15

Jerzy zrobiłem jak mówiłeś i zobacz co się stało:

Warning: require_once(templates/default/page_start.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/pizzeri6/domains/pizzeriaisabella.pl/public_html/index.php on line 71 Fatal error: require_once(): Failed opening required 'templates/default/page_start.php' (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/pizzeri6/domains/pizzeriaisabella.pl/public_html/index.php on line 71

Co zrobić? Rozumiem, że ten plik page_start.php zostaje na serwerze w zamian za page.php i wybrać opcję 2 mam we wszystkich 4 podstronach?

filnston

Avatar: filnston

2016-02-26 23:25

Dobra, nie było pytania

Do góry
o nas | kontakt