Wstawianie własnego szablonu

filnston

Avatar: filnston

2016-02-24 19:34

Nie mam już sił. Jak mi ktoś nie napisze całego pliku style.css to nic nie zrobię. Próbowałem już wszystkiego. Jak ustawi mi wszystko w pionie, to napisy wychodzą poza ramkę i na responsinatorze jest bałagan. Jak zrobiłem tak jak prosił quphoria, to header jest pod wrapperem.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-24 20:01

Jak bym siebie słyszał kilka lat temu, tak samo narzekałem i pomagano mi na forum, wszystko jest w Google jak ustawić tło środek dół etc, trzeba szukać i cały czas się uczyć, dlatego teraz ja pomaga na ile potrafię ;)
wyszło mi coś takiego:
http://www.obrazygaleria.pl/cms/
obrazki też pobierz na nowo bo zmieniłem rozmiar:
http://www.obrazygaleria.pl/cms/templates/default/style.css
http://www.obrazygaleria.pl/cms/default/img/bottom.jpg , wrapper.jpg, tlo.jpg
proponuje napis pizza przerobić na klikane logo a tam wstawić czyste tło, (na forum jest i w instrukcji jak ustawić logo)

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-24 20:09

Jak już wszystko pobierzesz to daj znać to skasuje stronę.

filnston

Avatar: filnston

2016-02-24 21:06

Wielkie, wielkie dzięki. Style.css już skopiowałem, także możesz usunąć, ale tych zdjęć nie potrafię... Nic mi się nie otwiera.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-24 21:14

dopisz templates tak jak przy style bo zapomniałem

filnston

Avatar: filnston

2016-02-24 21:17

Nie pomyślałem. Ok już wszystko mam :)

filnston

Avatar: filnston

2016-02-24 21:21

Jeszcze raz wielkie dzięki. Teraz będę studiował plik style.css hehe

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-02-24 21:26

Weź do serca moją radę. Zrezygnuj z tego przerabiania na "starą stronę" - jest ona zwyczajnie nieładna, a i masz z nią wiele problemów (i nie tylko ty).
Obecnie grafika jest także poszatkowana. Do sprawdzenia - w Firefox z menu wybierz "Narzędzia/Dla twórców witryn/Widok responsywny" i sprawdź jak ona wygląda przy rozdzielczościach poniżej 1200px.
Jak sam przyznajesz, jesteś laikiem w stylach, dlatego też weź jedną z dostępnych, najbardziej odpowiadającą tobie skórkę i zrób stronę nie grzebiąc w zawiłej masie styli.
Mimo to jednak poczytaj dokumentację dotyczącą grafiki, w internecie poszukaj wyjaśnień, co do czego służy i jak się tym posługiwać.
Nie denerwuj się także. Nikt z nas nie jest alfą i omegą, a początki zawsze są trudne.

Jerzy

filnston

Avatar: filnston

2016-02-24 21:35

Dziękuję za rady. Właśnie miałem pisać o responsywności, bo sprawdziłem jak strona wyglądałaby na urządzeniu mobilnym. Przerabiałem ją na siłę, bo stworzyłem podobną klientowi, ale chodziła wolno i dlatego chciałem się nauczyć tworzyć identyczną stronę, ale opartą o quick.cms. A co do denerwowania się, to jestem perfekcjonistą i lubię mieć wszystko zrobione na wczoraj, przez to jestem taki niecierpliwy, ale mam nadzieję, że będą też ego dobre owoce. Mam takie pytanie do osób, które tworzą strony na zamówienie oparte na quick.cms, czy tworzycie cały plik style.css od podstaw, czy tylko przerabiacie poszczególne elementy?

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-24 22:04

Zapomniałem ustawić responsywność, wprowadziłem drobne zmiany, podmień plik style.css z mojej str /cms. jak zrobisz logo z napisu "pizzeria isabella" to będzie gitara (automatycznie Ci dopasuje do wielkości okna), szkielet już masz, proponuje żeby to przyzwoicie wyglądało zmienić tło i ten zwinięty papier na jakiś inny wypasiony.

filnston

Avatar: filnston

2016-02-24 22:09

Tak, tak, mam już na oku niezłą grafikę :) Jeszcze raz dzięki

filnston

Avatar: filnston

2016-02-25 17:58

Dawno mnie tu nie było :) a tak poważnie, to chciałem zamienić pliki header, wrapper i bottom i tło na inne, w innych rozmiarach. I się wszystko posypało.
Zmiany odnośnie rozmiarów były następujące:

1. Stary plik header.jpg 895x331px - Nowy 717x212px
2. Stary plik wrapper.jpg 818x6px - Nowy 520x657px (nie robiłem takiego wąskiego, bo nie jest jednolitej barwy
3.Stary plik bottom.jpg 895x260px - Nowy 717x73px

W pliku style.css zmieniłem tylko:
#container{position:relative;width:817px;margin:1px auto;text-align:left;}
na
#container{position:relative;width:520px;margin:1px auto;text-align:left;}

Co zrobiłem nie tak?

filnston

Avatar: filnston

2016-02-25 18:14

Na grafikę nie zwracajcie uwagi. Sciężka do style.css http://www.picomiak.pl/templates/default/style.css

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-25 19:19

1.do header.jpg musisz dołożyć do dołu tła w programie graf, najlepiej zrób screena i zmierz wolną przestrzeń ile Ci tam brakuje i dołóż tyle ile trzeba.
2. będzie ok, jak zrobisz punkt 1 i 3
3. #foot .container{padding:100px 25px;} - wyreguluj stopkę zmieniając 100px na mniejszy

filnston

Avatar: filnston

2016-02-25 19:26

Dół zrobiłem i jest ok, ale nie rozumiem dodawania tego tła. Ty wcześniej nie dodawałeś. Dodałem teraz i wygląda tragicznie. Poza tym wrapper.jpg nie jest w całości ukazany na stronie.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-25 19:34

Musisz dodać bo menu 1 jest przezroczyste i dlatego wyłazi tło, możesz wyregulować menu poprzez zmianę w #head1{float:left;width:100%;height:230px;background:transparent;} - jak height:230px zmniejszysz to menu wejdzie na zwinięty papier , stopkę też trzeba lepiej wyregulować aby napis cms był pod wałkiem

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-25 19:38

jak byś dodał ciut tła też do dolnego obrazka i zwiększył padding w "#foot .container{padding:10px" to by napis powered cms ładnie wkomponował się na zwinięty papier

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-25 20:02

dodałeś tło ale czerwone, dlatego je widać, dodaj fragment papieru.

filnston

Avatar: filnston

2016-02-25 20:19

No dobra zrobiłem, ale ten wrapper i tak jest krótki. Stopkę to sobie potem ustawię na spokojnie. Najważniejszy jest szablon.

filnston

Avatar: filnston

2016-02-25 21:00

Nie było pytania :) czeski błąd hehe

Do góry
o nas | kontakt