Wstawianie własnego szablonu

filnston

Avatar: filnston

2016-02-19 13:46

Witam. Pracuje teraz na darmowym quick.cms 6.1. Ściągnąłem sobie skórkę "cafe" i chce ją teraz przerobić. Jestem laikiem i uczę się metodą prób i błędów, ale może dalibyście mi parę wskazówek. Z góry przepraszam za brak fachowego nazewnictwa. Mam w centrum strony ramkę, w której znajduje się menu górne, treść i zdjęcia. Zmieniłem już tło, ale ramki nie potrafię. Mam plik jpg., który chciałbym by zastąpił mi tą ramkę. W html-u robiłem to tak, że wstawiałem ten plik jpg. i na nim ustawiałem przyciski flash i pola treści. Problem w tym, że cała ta ramka, którą obecnie mam na stronie nie jest zbudowana z plików jpg., które mógłbym podmienić, tylko ma gdzieś poustawiane (prawdopodobnie w pliku style.css) wysokość, szerokość, kolor. Jeśli możecie, to wskażcie gdzie dokładnie to się znajduje i czy mogę dane części tej ramki z menu itd. podmienić na mój plik jpg., który odpowiednio potne? Mam nadzieje, że mnie zrozumiecie :)

» Quick.Cart v6.x

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-02-19 15:23

Tak, jak napisałeś. Jest w pliku style.css.
Zapoznaj się z dokumentacją http://opensolution.org/docs/ (do Quick.Cms) lub http://opensolution.org/Quick.Cart/docs/ext_6.6/ (do Quick.Cart).
Nie wiem o który tobie chodzi. W treści napisałeś "na darmowym quick.cms 6.1", a na dole "Quick.Cart v6.x".

Jerzy

filnston

Avatar: filnston

2016-02-19 18:14

Przepraszam, pomyliłem dział. Oczywiście chodzi mi o quick.cms. Mam takie pytanie, dla Was na pewno łatwe. Znalazłem fikuśny szablon "bitis" w wersji Quick.Cms.Add v5.2. Ponieważ jest on pocięty na 5 plików jpg. (header, navi, two_coumns, wrapper i bottom) chce pociąć swój szablon na podobne i podmienić. Mam jednak problem z plikiem wrapper, ponieważ jego wielkość zależna jest od ilości treści. Czy można gdzieś ustawić, a jeśli tak to gdzie, bo na pewno nie w pliku style.css żeby te 5 części szablonu, było na stałe ustawione, niezależnie od treści? Tworzę stronę wizytówkę, więc nie musi się rozszerzać.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-19 19:27

daj linka do strony ze skórką

filnston

Avatar: filnston

2016-02-19 19:52

Już nieaktualne, bo ją zrestartowałem. Chyba wiem, jak to obejść :) A mimo iż istniał plik two_coulmns.jpg to nie był używany, bo nawet jak go usunąłem, to nic się nie zmieniło.

filnston

Avatar: filnston

2016-02-19 21:04

http://www.picomiak.pl/ zrobiłem swój szablon, pociąłem go i wrzuciłem na stronę pierwsze 3 z 5 elementów tj. header.jpg, navi.jpg i wrapper.jpg. Mimo iż w całości wszystko wygląda gładko, to jak widać na stronie, tu tak nie jest. Wielkość pliku wrapper zależy od ilości treści. Zmieniałem już w pliku style.css:

#body .container{background:url('img/wrapper.jpg') repeat-y bottom left;overflow:hidden;}

na

#body .container{background:url('img/wrapper.jpg') no-repeat bottom left;overflow:hidden;}

ale to nic nie daje. Nie wiem jak to ustawić i przy okazji jak ustawić tekst, by był na środku.

filnston

Avatar: filnston

2016-02-19 23:11

Pomożecie?

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-20 11:32

ustaw tak: #body .container{background:url('img/wrapper.jpg') center;overflow:hidden;}

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-20 11:37

musisz sobie na nowo ustawić marginesy bo tekst nachodzi na czerwone tło, lub zrobić inne obrazki, spróbuj wyciąć te czerwone tło z tego obrazka - http://www.picomiak.pl/templates/bitis/img/wrapper.jpg

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-20 11:40

możesz spróbować dopisać do #body .container width:100%;

filnston

Avatar: filnston

2016-02-20 15:50

Teraz kod wygląda tak: #body .container{background:url('img/wrapper.jpg') center;overflow:hidden;width:100%;}

Wyciąłem wnętrze pliku wrapper.jpg, tak żeby została sama ta ramka i oto co wyszło. Cały plik wrapper.jpg ma taką samą szerokość jak ramki bez czerwonego tła w plikach header, navi, bottom. To, że nie jest równo pod nimi, to jeszcze rozumiem, bo plik header i navi wycinałem razem z tłem na oko, ale nie rozumiem czemu kolory się nie zlewają ładnie i dlaczego te boki przy pliku wrapper są tak rozciągnięte. A może byłby ktoś w stanie pociąć mi dla przykładu taką ramkę nałożoną na tło na te 5 plików (header, navi, two_columns, wrapper i bottom)?

filnston

Avatar: filnston

2016-02-20 16:32

Jak wytnę czerwone tło z pliku wrapper.jpg (który ma 850 px szerokości), to zostaje ok 737 px. Inne pliki są też szerokie na 850px.

filnston

Avatar: filnston

2016-02-20 16:55

Dobra zrobiłem to tak, że poustawiałem w pliku style.cms wysokości 4 plików (two_columns jest nieużywany) odpowiednie do tych, które mają pliki. Proszę mi jeszcze wskazać miejsce, gdzie mogę ustawić marginesy tekstu, bo nie mam zamiaru bawić się w usuwanie tła i dopasowywanie ramki wrappera do reszty plików.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-20 20:52

Musisz poustawiać na nowo wartość width w:
/* LEFT COLUMN STYLES */
/* LEFT MENU */
/* RIGHT COLUMN STYLES */

filnston

Avatar: filnston

2016-02-20 21:09

Trochę pozmieniałem i wygląda już moim zdaniem nieźle. Powiedz mi proszę co muszę zrobić, żeby te napisy "Strona powstała dzięki hostinghouse.plCopyright © 2012 BITIS & BELLA BITIS - CMS by Quick.Cms" obniżyć i pytanie drugie, czy skoro przerobiłem szablon bitis, to ten napis musi być?

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2016-02-20 21:22

skoro większość tam pozmieniałeś to napisu nie musi być ale dla spokoju możesz wysłać do nich zapytanie, pokombinuj w /* FOOTER - SITE AND SCRIPT COPYRIGHTS STYLES */ ustawiając paddin lub margin albo zmieniając wartość height

filnston

Avatar: filnston

2016-02-20 21:25

No już tam kombinuje, ale nie mogę do tego dojść :D A tak w ogóle to dziękuję bardzo za pomoc

filnston

Avatar: filnston

2016-02-22 21:02

Nadal mam jednak problem z ustawieniem treści na środku. Widzę, że prawy margines jest wysunięty. Gdzie mogę regulować te marginesy?

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2016-02-22 21:29

Masz content ustawiony na width: 670px; - zrób spacje w gggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg to będzie złamana linia lub poczytaj: http://www.w3schools.com/cssref/css3_pr_word-wrap.asp

filnston

Avatar: filnston

2016-02-22 22:10

Mam tak:

/* RIGHT COLUMN STYLES */
#content{float:left;width:670px;padding:10px 0 5px;text-align:left;}
* html #content{width:670px;}
* html #page{width:100%;}
#page{position:relative;width:90%;margin:0 auto;text-align:left;}

a co muszę zrobić, żeby zawęzić pole tekstowe? Obrazek z identycznym tłem mam ustawiony na środku, a widać jakby był od lewej.

Do góry
o nas | kontakt